Body z Lukova budou chybět

10.06.2018 | Roman Janeček

Halenkovické mužstvo se na dálku bije o umístění na stupních vítězů. Zápas s Lukovem ale výsledkově nezvládlo.

Zápas 25. kola Halenkovice - Lukov se hrál v netypickém termínu - v sobotu. Možná, že i toto byl jeden z důvodů, proč se náš tým na lukovské hřiště vypravil ve značně improvizované sestavě. Z různých a oprávněných důvodů se ze zápasu muselo omluvit nekolik hráčů, kteří obvykle nastupují v základní sestavě. Avizovaná premiéra nového hráče Lukáše Gerži musela být odložena, protože FAČR do doby konání zápasu nedokončil jeho registraci. V prvním poločasu to ale nebylo příliš znát, Halenkovice hrály dobře.

První střelu utkání už ve 2. min. předvedl Dominik Polášek, míč skončil mimo brankovou konstrukci. Ve 3. min. to se stejným efektem zkusili pro změnu domácí. Ve 12. min. zahrávali halenkovičtí rohový kop. Ve vápně se nejlépe zorientoval Filip Liška a hlavou otevřel skóre zápasu - 0:1. Naši byli aktivnější a měli i více ze hry. V 15. min. po pravé straně zatáhl balón Dominik Polášek, přihrávkou našel Jiřího Sudolského, který však minul bránu. Ve 30. min. Vyslal na bránu domáchích dalekonosnou střelu Tomáš Režný, stejně jako o tři minuty později Jirka Sudolský, minul. Ve 43. min. se blýskl brankář Halenkovic Martin Vykoukal, který zneškodnil vyloženou šanci domácích.

Začátek druhého poločasu nenaznačoval, že by mohlo dojít ke zvratu. V 51. min. po rohovém kopu vystřelil Dan Kocián, ale přestřelil bránu. V 52. min. trefil břevno Dominik Polášek. 55. minuta přinesla situaci která byla začátkem smutného konce. Zbytečný faul za velkým vápnem, přímý volný kop domácích, míč ve skrumáži a vyrovnávací branka, která vlila hráčům Lukova energii do žil 1:1. Hosté se ale nedali a už v 57. min. mohl skóre ve prospěch halenkovických zpět vrátit Jaromír Blažek. Jeho krásnou hlavičku zpacifikoval brankář. V 59. min. domácí dokonali obrat. Přímý volný kop ze vzdálenosti cca 40 m, dlouhý oblouček, který měl být zřejmě přihrávkou do vápna, špatný odhad brankáře hostí a míč padá do sítě Halenkovic 2:1. Zápas měl vysoké tempo. Několik mladých domácích hráčů hlásilo na střídačku křeče a Halenkovice se nechtěly s výsledkem smířit. Bohužel, nedařily se ani střely z dálky, ani kombinace do vápna. Naopak bylo k vidění několik brejků a přečíslení od domácích, které naštěstí likvidoval Radek Vlachynský, Filip Liška nebo Martin Režný, ten na svém postu v obraně odvedl obrovský kus práce. Body z Lukova byly na dosah a budou chybět.
Jasenná se díky nedělnímu vítězství osamostatnila na druhém místě tabulky. Tečovice prohrály se Slušovicemi. Pokud chce náš tým pomýšlet na třetí místo, musí příští týden bodovat se Slušovicemi a spoléhat se na ztrátu Tečovic, jinak brambora.

Halový turnaj přípravek v Otrokovicích a hrací trénink ve Spytihněvi

V sobotu 22. února 2020 se uskuteční halový trurnaj fotbalových přípravek v Otrokovicích. Turnaje se zúčastní i tým TJ Halenkovice.

Dvěma góly orámoval utkání se Slušovicemi B Ondra Kadlčák

V rámci zimní přípravy sehrály Halenkovice v neděli 16. února 2020 zápas s mužstvem FC Slušovice B. Hrálo se na umělé...

Slušovice B budou naším dalším zimním soupeřem

Po remíze s Provodovem se náš tým utká s dalším mužstvem, které hraje vyšší soutěž.

Zlínský deník vyzpovídal Michala Huťku

Zajímavý zápas s Provodovem skončil zaslouženou remízou

Halové turnaje s účastí dětských týmů Halenkovic - aktualizováno

V prvním utkání roku 2020 vyzveme Provodov - pozor, změna místa utkání!

Poslední kontakt s míčem v roce 2019

Možná přijde i kůň - Ples sportovců 2019