Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Letní fotbalový turnaj přípravek 2018

04.09.2018 | Roman Janeček

Poslední prázdninovou sobotu - 1. 9. 2018 se na halenkovickém fotbalovém hřišti uskutečnil další ročník Letního fotbalového turnaje přípravek.

Do letošního ročníku se organizátorům z TJ Halenkovice přihlásilo rekordní množství týmů, mezi nimiž nechyběly ani přípravky zlínského Fastavu. Zájem byl dokonce takový, že některá družstva musela být odmítnuta - přece jen, halenkovické hřiště ani jeho zázemí není nafukovací. S velkým zájmem šlo ruku v ruce i větší zatížení pro organizátory. Namísto obvyklých tří soutěžních hřišť byla připravena hřiště čtyři, ke každému bylo nutné zajistit rozhodčího a zapisovatele. Výsledky se sbíhaly do hlavního stanu, kde byly následně zpracovávány statistiky a zveřejňovány na tabulích. Každý vedoucí mužstva tak v každém okamžiku věděl, jak si jeho tým vede a co jej ještě čeká.

Organizační přípravy turnaje začaly už týdny před úvodním hvizdem prvních zápasů. Jejich největší tíhu na svých bedrech nesl pan Richard Vašíček. Komunikace s mužstvy, materiální zajištění, oslovení sponzorů, to je jen malý výčet činností, které bylo třeba před turnajem vykonat. Velmi se hodily zkušenosti z minulých ročníků.

Turnaje se zúčastnily následující týmy:

Mladší přípravky - Žlutava, Topolná, Tlumačov, Štípa, Jaroslavice, Fastav Zlín, Provodov, Halenkovice. 

Starší přípravky - Napajedla, Topolná, Tlumačov, Babice, Štípa, Fastav Zlín, Provodov, Halenkovice.

K překvapení a k radosti organizátorů se na hřiště v sobotu ráno dostavilo všech 16 přihlášených mužstev. Celkem 142 fotbalistů a 8 fotbalistek se postupně rozešlo do připravených šaten v areálu hřiště a v tělocvičně ZŠ Halenkovice. V tu dobu už byla na hrací ploše vyznačena hřiště, rozmístěny lavičky a postaveny stánky pro případ deště nebo sluneční výhně. Počasí nakonec do průběhu turnaje opravdu promluvilo.

Úvodní brífink vedoucích mužstev a rozlosování proběhlo přesně podle harmonogramu. Stejně se odvíjely i zápasy ve skupinách. S ohledem na počet odehraných utkání je třeba smeknout zejména před rozhodčími a zapisovateli výsledků, kteří se z přidělených hracích ploch doslova nemohli hnout. Díky vedoucím všech týmů a šikovným malým fotbalistům a fotbalistkám vše probíhalo bez sebemenšího zádrhelu. V jeden okamžik se ale vlivem větru začaly vznášet altánky umístěné u hřišť, proto byly demontovány. Byla to škoda, protože později by se rozhodně hodily.

Od jihu se začalo zlověstně mračit a déšť přišel v závěrečné fázi turnaje. Bylo rozhodnuto, že se omezí počet zápasů o umístění na nižších příčkách a sehrány budou pouze utkání o stupně vítězů. Děti byly šikovné a déšť, jakoby jim ani nevadil. Utkání byla plná emocí a obě finále rozhodnuly až penalty. K zápasům neodmyslitelně patřila radost ze vstřelených gólů i zklamání a sem tam i slzička po neúspěšném zápasu.

Díky sponzorské podpoře se podařilo dětem zdarma zajistit i občerstvení a to i přes to, že družstva neplatila žádné startovné. Početný doprovod i děti využívali jako zázemí i Hospůdku na hřišti. Pod pergolou a deštníky bylo sucho a dalo se leccos nakoupit.

Vyhlášení proběhlo za deště, ale vůbec to nevadilo. Každý tým obdržel dětské šapáňo, pitíčka, tašku s dárky a sladkostmi. Vyhlášeni byli nejlepší střelci, brankáři i nejmladší hráč turnaje. Speciální dárky obdržela i hrající děvčata. První tři týmy obou kategorií navíc získaly medaile a hlavně poháry.

Výsledky mladší přípravky:

1. Tlumačov
2. Provodov
3. Napajedla
4. Štípa

Výsledky starší přípravky:

1. Provodov
2. Fastav Zlín
3. Tlumačov
4. Štípa

Přehled výsledků jednotlivých zápasů je ve fotogalerii článku (v pravém sloupci).

Vedení TJ Halenkovice děkuje všem dětem a vedoucím mužstev za zájem a účast v turnaji - totéž platí i pro rodiče a doprovod dětí. Děkujeme sponzorům za finanční i materiální podporu. Vedení ZŠ Halenkovice za poskytnutí prostor tělocvičny, Obci Halenkovice za zapůjčení materiálu, sady branek a možnost otevřít školní sportoviště, která ale nakonec nebyla z důvodu nabitého programu turnaje využita. Rodinám Veselských a Bieberlových za zapůjčení stánků a vybavení, MŠ Halenkovice za zapůjčení altánků. Finanční podporu turnaji poskytl Zlínský kraj, OFS Zlín, firma Kvasar spol. s r.o. Zlín a SRPŠ Halenkovice. Sladké sponzorské dary dodala firma Nestlé Česká republika. Jména dalších sponzorů naleznete ve fotogalerii akce - všem ještě jednou velké díky.

Děkujeme za ochotu a pomoc při organizaci a přípravě Dominikovi, Lukášovi a Zuzce. Za pomoc děkujeme vedoucím halenkovických přípravek Jarkovi a Oldovi. Obyvatelům místní části Záhumení se omlouváme za případné dopravní komplikace způsobené parkováním aut účastníků turnaje.

Po druhé hodině už byl areál prázdný vysvitlo slunce - začalo se uklízet. Bláta bylo všude dost a mokré věci bylo třeba vysušit. Hotovo bylo za dvě hodiny. Douklízelo se ještě následující den. Letní fotbalový turnaj přípravek 2018 skončil....a byl super!


  

 
Aktuální články
Setkání fotbalových pamětníků

V roce 2019 si připomeneme 100. výročí založení halenkovické pobočky napajedelského Sokola a 80. výročí existence organizovaného fotbalu...

 
Silvestrovský fotbálek

Sportoviště, vybudované v loňském roce u budovy Nové školy, rozšiřuje možnost venkovních aktivit i na období zimních měsíců....

 
Zimní příprava a turnaje mládežnických týmů

Halenkovické hřiště je pokryto sněhem a venku vládne zima. To ale neznamená, že by mládežnické týmy TJ Halenkovice zahálely.

 
Ples sportovců 2018 a fotbalista roku
 
Rozsvícení vánočního stromu 2018
 
Ples sportovců 2018
 
Volební valná hromada TJ Halenkovice
 
Soustředění Staré gardy s podtitulem Stará garda sobě
 
S nepovedeným podzimem jsme se rozloučili prohrou po penaltách
 
Volební valná hromada TJ Halenkovice
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 02.09.2018, 16:30
5. kolo
2:1
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | Neděle 09.09.2018, 16:00
6. kolo
4:2
SK Zlín 1931 - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 16.09.2018, 16:00
7. kolo
0:2
TJ Halenkovice - FC Březůvky
 
TJ Halenkovice | Neděle 23.09.2018, 15:30
8. kolo
2:1
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 30.09.2018, 15:30
9. kolo
2:3
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 07.10.2018, 15:00
10. kolo
2:0
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 14.10.2018, 15:00
11. kolo
4:0
TJ Halenkovice - TJ Kašava
 
TJ Halenkovice | Sobota 20.10.2018, 15:00
12. kolo
1:2
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 28.10.2018, 14:30
13. kolo
2:4
TJ Halenkovice - SK Vizovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 04.11.2018, 13:30
1. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Lípa
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS