Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Letní fotbalový turnaj přípravek 2018

04.09.2018 | Roman Janeček

Poslední prázdninovou sobotu - 1. 9. 2018 se na halenkovickém fotbalovém hřišti uskutečnil další ročník Letního fotbalového turnaje přípravek.

Do letošního ročníku se organizátorům z TJ Halenkovice přihlásilo rekordní množství týmů, mezi nimiž nechyběly ani přípravky zlínského Fastavu. Zájem byl dokonce takový, že některá družstva musela být odmítnuta - přece jen, halenkovické hřiště ani jeho zázemí není nafukovací. S velkým zájmem šlo ruku v ruce i větší zatížení pro organizátory. Namísto obvyklých tří soutěžních hřišť byla připravena hřiště čtyři, ke každému bylo nutné zajistit rozhodčího a zapisovatele. Výsledky se sbíhaly do hlavního stanu, kde byly následně zpracovávány statistiky a zveřejňovány na tabulích. Každý vedoucí mužstva tak v každém okamžiku věděl, jak si jeho tým vede a co jej ještě čeká.

Organizační přípravy turnaje začaly už týdny před úvodním hvizdem prvních zápasů. Jejich největší tíhu na svých bedrech nesl pan Richard Vašíček. Komunikace s mužstvy, materiální zajištění, oslovení sponzorů, to je jen malý výčet činností, které bylo třeba před turnajem vykonat. Velmi se hodily zkušenosti z minulých ročníků.

Turnaje se zúčastnily následující týmy:

Mladší přípravky - Žlutava, Topolná, Tlumačov, Štípa, Jaroslavice, Fastav Zlín, Provodov, Halenkovice. 

Starší přípravky - Napajedla, Topolná, Tlumačov, Babice, Štípa, Fastav Zlín, Provodov, Halenkovice.

K překvapení a k radosti organizátorů se na hřiště v sobotu ráno dostavilo všech 16 přihlášených mužstev. Celkem 142 fotbalistů a 8 fotbalistek se postupně rozešlo do připravených šaten v areálu hřiště a v tělocvičně ZŠ Halenkovice. V tu dobu už byla na hrací ploše vyznačena hřiště, rozmístěny lavičky a postaveny stánky pro případ deště nebo sluneční výhně. Počasí nakonec do průběhu turnaje opravdu promluvilo.

Úvodní brífink vedoucích mužstev a rozlosování proběhlo přesně podle harmonogramu. Stejně se odvíjely i zápasy ve skupinách. S ohledem na počet odehraných utkání je třeba smeknout zejména před rozhodčími a zapisovateli výsledků, kteří se z přidělených hracích ploch doslova nemohli hnout. Díky vedoucím všech týmů a šikovným malým fotbalistům a fotbalistkám vše probíhalo bez sebemenšího zádrhelu. V jeden okamžik se ale vlivem větru začaly vznášet altánky umístěné u hřišť, proto byly demontovány. Byla to škoda, protože později by se rozhodně hodily.

Od jihu se začalo zlověstně mračit a déšť přišel v závěrečné fázi turnaje. Bylo rozhodnuto, že se omezí počet zápasů o umístění na nižších příčkách a sehrány budou pouze utkání o stupně vítězů. Děti byly šikovné a déšť, jakoby jim ani nevadil. Utkání byla plná emocí a obě finále rozhodnuly až penalty. K zápasům neodmyslitelně patřila radost ze vstřelených gólů i zklamání a sem tam i slzička po neúspěšném zápasu.

Díky sponzorské podpoře se podařilo dětem zdarma zajistit i občerstvení a to i přes to, že družstva neplatila žádné startovné. Početný doprovod i děti využívali jako zázemí i Hospůdku na hřišti. Pod pergolou a deštníky bylo sucho a dalo se leccos nakoupit.

Vyhlášení proběhlo za deště, ale vůbec to nevadilo. Každý tým obdržel dětské šapáňo, pitíčka, tašku s dárky a sladkostmi. Vyhlášeni byli nejlepší střelci, brankáři i nejmladší hráč turnaje. Speciální dárky obdržela i hrající děvčata. První tři týmy obou kategorií navíc získaly medaile a hlavně poháry.

Výsledky mladší přípravky:

1. Tlumačov
2. Provodov
3. Napajedla
4. Štípa

Výsledky starší přípravky:

1. Provodov
2. Fastav Zlín
3. Tlumačov
4. Štípa

Přehled výsledků jednotlivých zápasů je ve fotogalerii článku (v pravém sloupci).

Vedení TJ Halenkovice děkuje všem dětem a vedoucím mužstev za zájem a účast v turnaji - totéž platí i pro rodiče a doprovod dětí. Děkujeme sponzorům za finanční i materiální podporu. Vedení ZŠ Halenkovice za poskytnutí prostor tělocvičny, Obci Halenkovice za zapůjčení materiálu, sady branek a možnost otevřít školní sportoviště, která ale nakonec nebyla z důvodu nabitého programu turnaje využita. Rodinám Veselských a Bieberlových za zapůjčení stánků a vybavení, MŠ Halenkovice za zapůjčení altánků. Finanční podporu turnaji poskytl Zlínský kraj, OFS Zlín, firma Kvasar spol. s r.o. Zlín a SRPŠ Halenkovice. Sladké sponzorské dary dodala firma Nestlé Česká republika. Jména dalších sponzorů naleznete ve fotogalerii akce - všem ještě jednou velké díky.

Děkujeme za ochotu a pomoc při organizaci a přípravě Dominikovi, Lukášovi a Zuzce. Za pomoc děkujeme vedoucím halenkovických přípravek Jarkovi a Oldovi. Obyvatelům místní části Záhumení se omlouváme za případné dopravní komplikace způsobené parkováním aut účastníků turnaje.

Po druhé hodině už byl areál prázdný vysvitlo slunce - začalo se uklízet. Bláta bylo všude dost a mokré věci bylo třeba vysušit. Hotovo bylo za dvě hodiny. Douklízelo se ještě následující den. Letní fotbalový turnaj přípravek 2018 skončil....a byl super!


  

 
Aktuální články
Tuto neděli je na programu první letošní derby

Úvodní zápas sezóny jsme hráli venku a napadala hromada gólů. Druhé utkání se hrálo v Halenkovicích a rozhodl jeden gól. Třetí...

 
Mladí fotbalisté Halenkovic začali s přípravou, chystá se i zajímavý přátelák

Ve středu 21. srpna 2019 se před sezónou 2019/2020 poprvé sešli mladí fotbalisté týmů přípravek a mladších žáků TJ Halenkovice.

 
Mládežnické týmy začínají trénovat. Nábor a rozpis nové sezóny.

Pomalu se blíží konec prázdnin, což znamená, že se rychle blíží začátek fotbalových soutěží přípravek a mladších žáků.

 
O vítězi napínavého utkání rozhodl jediný gól - TJ Halenkovice FC Březůvky 1:0
 
S novou sezónou nové balony...
 
Doma sezónu zahájíme s Březůvkami
 
Dan Kocián hattrickem pomohl k vítězství nad Kašavou
 
První soutěžní zápas sezóny sehrají Halenkovice v Kašavě
 
Halenkovice v posledním přípravném utkání porazily Mistřice 6:1
 
Komentář, který potěší
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 02.06.2019, 17:00
25. kolo
6:4
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | Neděle 09.06.2019, 17:00
26. kolo
2:5
SK Vizovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Sobota 15.06.2019, 14:00
14. kolo
1:2
Sokol Lípa - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 11.08.2019, 17:00
2. kolo
3:6
TJ Kašava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 18.08.2019, 16:30
3. kolo
1:0
TJ Halenkovice - FC Březůvky
 
TJ Halenkovice | Neděle 25.08.2019, 16:30
4. kolo
VS.
Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 01.09.2019, 16:00
5. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 08.09.2019, 16:00
6. kolo
VS.
SK Vizovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 15.09.2019, 16:00
7. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Lípa
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.09.2019, 15:30
8. kolo
VS.
SK Zlín 1931 - TJ Halenkovice
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS