Vážení přátelé, takto rozhodně ano - Halenkovice - Kašava 4:0

16.10.2018 | Roman Janeček

V 11. kole soutěže na sebe narazily první a poslední tým tabulky. Utkání, ve kterém domácí Halenkovice neměly co ztratit, ale mohly hodně získat bylo, překvapivě a zaslouženě, jednoznačné.

O tom, že halenkovickému týmu tuto sezónu dělá problém koncovka ví každý fanoušek našeho fotbalu. Zápas proti vedoucímu týmu tabulky ukázal, že nemusí být tak zle.

Na tabuli svítil ještě čas 0. min. - po úvodním hvizdu si míč převzal Dan Kocián, jehož akce skončila rohem. Z toho se pěknou tečí hlavou prosadil Jirka Sudolský 1:0. Prvních deset minut se Kašava snažila vývoj utkání zvrátit, její tlak ale končil před domácím pokutovým územím. Ve 12. min. přišla střela hostí, kterou zlikvidoval Martin Vykoukal. Ve 13. min. přišel další únik Dana Kociána, který překazil hostující brankař. V 17. min. po naší levé straně zaútočili hosté, také teď jejich akce ztroskotala na domácím brankaři. Hned v 18. min. po pravé straně zatáhl míč Kuba Polášek, krásně jej předložil Jarku Kašparovi, jehož střelu zastavila až síť 2:0. Ve 20. min. Jara Kašpar zahájil akci, na jejímž konci byl pro změnu Kuba Polášek, hlavičkující mimo bránu. Ve 24. min. zahrával přímý kop Jara Kašpar. Jeho střela z třiceti metrů našla svůj cíl opět v bráně 3:0. Ve 29. min Jirka Sudolský krásně nabídl míč Danu Kociánovi, který elegantně, avšak nekompromisně, svou šanci proměnil 4:0. V tuto dobu by nikdo nevěřil, která mužstva se utkala. Domácí si s hosty pohrávali jako kočka s myší. Maximálně využívali hokejového střídání, když na hřišti měnili dvě kompletní útočné trojky, čímž kašavské udržovali pod soustavným tlakem. Ve 34. min. napřáhl k dalekonosné střele Martin Režný, škoda, že míč minul bránu. Ve 38. min. přímý volný kop a další pokus Jary Kašpara - tentokrát bez efektu. Ve 40. min. faulovali hosté Kubu Poláška v pokutovém území. Nařízenou penaltu zahrával Roman Gabrhelík. Pokutový kop skončil na levé tyči, která se třepe možná ještě teď. Ve 43. min. Martin Vykoukal zlikvidoval vyloženou šanci hostí a uchoval si naději na čisté konto. Takovýto poločas letos nezažilo ani jedno mužstvo.

Ve 48. min. se po pěkné akci Jary Hanáčka ke střele dostal Tomáš Režný - nad. Další šance domácích přišla v 50. min. v podání Jary Hanáčka - likviduje brankař. V 62. min. zahrozili hosté - jejich šanci zlikvidoval Martin Vykoukal a v zápětí přišel brejk Dana Kociána. V 63. min. vystřelil Tomáš Režný, jeho střelu tečoval David Marholt, a balon skončil v síti hostí. Bohužel gól nebyl uznán pro postavení mimo hru. V 67. min to dvakrát zkusil Jara Kašpar - jednou vedle a jednou do brankaře. V 68. min. závar domácích - brankař dvakrát se štěstím zachránil. V 75. min. se sám na bránu vydal David Marholt, ale zakončil nad. V 83. min. si Lukáš Jablonický vychutnal dva soupeřovy hráče, předal Jarovi Blažkovi, který posunul míč na Dana Kociána - Danovo zakončení skončilo u gólmana hostí. Další vyloženou šanci zlikvidoval Jarovi Hanáčkovi výborně chytající hostující brankař v 84. min. V 88. min. to ještě z dálky zkusil Lukáš Gerža - nad.

I v minulých zápasech, ve kterých náš tým bodově vycházel naprázdno, hráli kluci dobře - tentokrát se podařilo i skórovat. Společně se spolehlivou hrou obrany, podtrženou výborným výkonem brankaře, který si nulu vychytal skvělými zákroky, slavíme zasloužené tři body. Ty ovšem bude nutné potvrdit i v nadcházejících zápasech.