Studená sprcha - Halenkovice - Vizovice 2:4

30.10.2018 | Roman Janeček

Ve 13. kole narazil náš tým na mužstvo z Vizovic, které se prezentuje nebezpečnou hrou a které umí dávat góly.

Zataženo a mrazivý severní vítr přivítal diváky na halenkovickém hřišti před utkáním 13. kola. I přes zimu si jich na fotbal našlo poměrně velké množství, děkujeme.

První zajímavá akce zápasu přišla už ve 2. min., kdy Dominik Polášek v těžké pozici vyslal na branku hostí padáček, který zlikvidoval brankař. Ve 3. min. hosté naznačili, jak to bude probíhat celý zápas. Útok po křídle, průnik před brankaře a tyčka. V 8. a 12. min. hosté vystřelili nad naši branku - v této fázi měli více ze hry a byli nebezpeční. Až ve 20. min. o sobě dali vědět domácí - po autu vyslal Kuba Polášek míč nad branku Vizovic. Ve 24. min. nabídl míč Tomáš Režný Dominiku Poláškovi, jeho slabou střelu chytil golman.  26. min. a opět Dominik - tentokrát nad bránu. Ve 28. min. se, po zranění navrátivší, Radek Vlachynský rozhodl přihrát Kubovi Poláškovi - jeho střela po zemi těsně minula tyč. To už měli více ze hry naši a přesto inkasovali - 30. min. prohraný souboj v obraně, snadno oběhnutý brankař a 0:1. Ve 42. min. halenkovičtí zahrávali roh, ze skrumáže míč vytáhl golman hostí. Ve 44. min. přišel brejk Vizovic, na konci kterého byl přesný lob přes našeho brankaře a gól do šatny - 0:2.

Ve druhém poločasu se jako první střelou představil ve 49. min. Tomáš Režný - zasahuje brankař. Opět u brankaře končí i šance z 50. min., kdy Jara Kašpar pěkně prohodil na Jirku Sudolského. V 51. min. se před golmanem objevil David Marholt, ale ani ten neuspěl.  V 54. min. dal vzpomenout na staré časy Radek Vlachynský - jeho střela z dálky našla cíl a naši snížili na 1:2. V 56. min. vypálil Jirka Sudolský, bohužel vedle. V 61. min. vybojoval na pravém křídle míč Dan Kocián, poslal jej do malého vápna, kde na něj čekal Jara Kašpar, který jej uklidil do sítě 2:2. Teď fotbalisté Halenkovic mačkali soupeře jako citrón, kolem hřiště zavoněla slivovica. V 73. min. po rohu hlavičkuje Filip Liška - zasahuje brankař. V 75. a 76. min. to zkouší Dan Kocián a Jara Kašpar oba bohužel mimo branku. V 78. min. se krásná střela povedla Kubovi Poláškovi, ale ještě pěknější zákrok předvedl golman hostí. V 83. min. kopali po faulu na Kubu Poláška halenkovičtí přímý kop - bez úspěchu. Chtěli jsme 3 body, vrhli vše do útoku, to ale hosté velmi efektivně potrestali. V 84. min. prozatím jen zahrozili střelou mimo. V 86. min. už se jim centrovaný míč podařilo dostat do naší sítě 2:3. Domácí se opět pokusili srovnat v 87. min. - po přímém kopu hlavičkovali mimo. Balon hosté postupným útokem dostali před naši bránu. Zřejmě přihrávkou měl být padáček, který pomalu doplachtil do naší sítě a ukončil tak utkání za stavu 2:4. Tři ze čtyř gólů dal jediný útočník soupeře.

Možná to tak nevypadá, ale utkání v Loukách, které budeme hrát v neděli dopoledne, je velmi důležité.

Doslova v letním počasí a před pěknou diváckou návštěvou (220 diváků), sehráli halenkovičtí fotbalisti první soutěžní zápas jara...

Rovnýma nohama vstoupí do jarní části této sezóny halenkovické áčko. Na domácím hřišti v derby zápase přivítá rezervu Napajedel.

Dorosti jasně přehráli Kostelec - dobrá práce!

Dorostenci mají za sebou již druhé přípravné utkání

Hráči staré gardy si zápas na Baťově užili

TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00