Letní turnaj přípravek 2019 – pěkně vypečená sobota

03.09.2019 | Roman Janeček

Největší sportovní akce pro děti, pořádaná v naší obci, opět přivedla do fotbalového areálu na Záhumení desítky malých fotbalistů, fotbalistek a neméně početné zástupy jejich příznivců z širokého okolí.

Z původně přihlášených 16 týmů se dostavilo 13 družstev. Starších přpravek přicestovalo všech osm přihlášených. Jeden tým mladší přípravky se omluvil v týdnu před turnajem, dva svou účast odřekly v den konání akce. Nakonec na trávník vyběhlo bezmála 140 fotbalistů a fotbalistek.
Za roky trvání tohoto sportovního svátku se organizátoři z TJ Halenkovice museli vypořádat s různými nenadálými situacemi, proto zvládli i tuto komplikaci. Zatímco starší týmy odehrály turnaj v původním formátu (dvě skupiny po čtyřech a následné zápasy o umístění), mladším družstvům byl systém turnaje změněn na formát zápasů každý s každým.

Letos turnaj provázelo slunečné počasí bez mráčku a od rána setrvale stoupající teplotou až do odpolední spalující výhně. Postupem času se nejzaplněnějšími stala místa, kde byl stín. Bylo dobře, že u každé ze čtyř hracích ploch bylo, díky spolupráci se SRPŠ Halenkovice, možné postavit velký altán.

I letos se mohla TJ Halenkovice opřít o podporu různých subjektů. V tomto roce to byla obec Halenkovice, OFS Zlín, ZŠ Halenkovice, SRPŠ při ZŠ Halenkovice, společnosti Kvasar, M trade a Hospoda na hřišti. Vítaný byl i příspěvek halenkovických hasičů, ale o tom až dále. Díky této podpoře se opět podařilo uspořádat turnaj bez nutnosti výběru startovného. Podpora naopak umožnila, aby všechny děti dostaly zdarma párek v rohlíku.

Nejtěžší to každoročně mají rozhodčí, kteří musí během trvání turnaje absolvovat maraton zápasů s minimální možností oddechu. Letos si pánové s píšťalkami slízli pořádnou dávku slunečního záření. S přípravou areálu a pískáním utkání výrazně pomohli čtyři členové halenkovického fotbalového áčka. Díky Zuzce byl na místě zdravotní dozor, s předáváním cen pomohla Markétka – všem mockrát děkujeme.

Účastníci turnaje využívali šaten fotbalového areálu a tělocvičny ZŠ Halenkovice. Neutuchající žízeň a hlad mohli zahnat v Hospodě na hřišti. Místní část Záhumení se změnila v improvizované parkoviště (místním děkujeme za shovívavost).

Celý turnaj probíhal bez vážnějších problémů. Pouze časový plán zápasů starších a mladších přípravek se kvůli nižšímu počtu týmů mladších dětí výrazně rozešel. Proto bylo po dohodě s trenéry rozhodnuto, že ocenění se budou předávat starším a mladším družstvům zvlášť.

Velkou radost domácím příznivcům fotbalu udělaly oba halenkovické týmy. Mladší přípravka skončila na třetím místě, starší přípravka v nabité konkurenci dokázala zvítězit. Gratulujeme!

V době předávání ocenění už vládla na hřišti výheň jako na poušti. O to větší radost způsobila Tatra halenkovických hasičů, plná vody. Osvěžení bylo maximální, díky.

Pořadí mladší přípravky:
1. FC Fastav Zlín
2. Tlumačov
3. Halenkovice
4. Žlutava
5. Jaroslavice

Nejlepší střelec: Vašek Machovský 12 gólů (Tlumačov)
Nejlepší brankař: Matyáš Škutek (Fastav)
Nejmladší hráč turnaje: Jiřík Sudolský (Halenkovice)
Oceněný trenér: Bedřich Mařák (Žlutava)

Pořadí starší přípravky:
1. Halenkovice
2. FC Fastav Zlín
3. Jaroslavice
4. Tlumačov
5. Baťov
6. Provodov
7. Topolná
8. Napajedla

Nejlepší střelec: Samuel Skopalík 10 gólů (Halenkovice)
Nejlepší brankař: Jan Kašný (Halenkovice)
Oceněný trenér: Milan Borský (Jaroslavice)

Atmosféru turnaje si můžete přiblížit prostřednictvím dvou fotogalerií. Jedna je součástí tohoto článku, další, velkou fotogalerii krásných fotek, která je zveřejněna na obecním fotoalbu Rajče, máte k dispozici ...zde.

Poslední kontakt s míčem v roce 2019

Zvládnout první kontakt s míčem - to se učí děti od prvních fotbalových krůčků. Dobré ale je, zvládnout i ten poslední.

Možná přijde i kůň - Ples sportovců 2019

Druhá prosincová sobota už roky patří Plesu sportovců, který otevírá pestrou halenkovickou plesovou sezónu. Společenská událost je...

Fotbalistou roku 2019 je Dan Kocián

Ples sportovců 2019 máme za sebou a tak už víme, kdo byl za rok 2019 vyhlášen nejlepším halenkovickým fotbalistou.

Rozsvícení halenkovického vánočního stromu 2019

Ples sportovců 2019 je tady

Podzim 2019 s dětskými týmy Halenkovic

Podzimní část sezóny 2019/2020