Halenkovice se v neděli představí na hřišti Žlutavy.

06.09.2017 | Jakub Kadlčák

Derby se blíží. První ze tří vesnic okolo Halenkovic, která změří síly s naším áčkem, bude Žlutava.

Velká rivalita, kterou můžeme s mírnou nadsázkou přirovnat třeba k zápasům mezi Realem Madrid a Barcelonou. To platí v případě vzájemných duelů Žlutavy s Halenkovicemi. Jen s tím rozdílem, že hráči neberou miliony korun za týden, ale po zápase si zajdou na dobrou klobásku a pivo. Hrají to přece pro radost.

Áčko Halenkovic jede v neděli odehrát už 6. utkání soutěže na hřiště Žlutavy. Oba týmy se velmi dobře znají a to nejen hráči, ale i trenéři a také fanoušci. Derby těchto mužstev přináší spoustu vypjatých chvil, které se odehrávají před početnou diváckou kulisou. O obrovské snaze a touze po vítězství vypovídá i to, že pro některé hráče tyto zápasy v minulosti skončily v nemocnici.

Ve vzájemných zápasech obou týmů z minulé sezóny vždy vítězilo mužstvo, které hrálo na domácím hřišti. Halenkovice doma zvítězily 3:2 a Žlutava doma vyhrála výsledkem 2:1. Na Žlutavách chybělo našim trenérům několik hráčů a navíc i gólman Vykoukal, kterého v brance nahradil mladší z trenérů Jakub Kadlčák. O oba góly Žlutav se na jaře postaral Michal Stoklásek.

V sestavě Halenkovic se po delší pauze představí Milan Stuchlík. K mužstvu se navíc přidá i Petr Strašák ml., jeden z navrátilců do A mužstva. Jan Kulenda bude k dispozici nejspíš až na další utkání proti Doubravám. Obrana by měla být kompletní tak, jako minulý zápas proti Březové. To je pro trenéry dobrá zpráva.

TJ Halenkovice | Neděle 01.10.2017, 15:00

TJ Halenkovice | Neděle 08.10.2017, 15:00