Turnaj přípravek 2017

12.09.2017 | Jakub Kadlčák

V září se uskutečnil další ročník turnaje přípravek, který opět pořádala TJ Halenkovice.

Jedenáct fotbalových týmů se sešlo na halenkovickém fotbalovém hřišti v rámci konání Turnaje fotbalových přípravek 2017. Organizátoři z Tělovýchovné jednoty Halenkovice připravili již čtvrtý ročník této akce. Za dobu trvání si tato událost vytvořila velmi slušnou pověst. Také termín konání, poslední prázdninová sobota, se osvědčil a zůstává beze změn. Říká se, že dobré se chválí samo. I proto bylo zájemců o účast v turnaji dost - i s domácími týmy jich bylo celkem jedenáct. Oproti minulým letům byl však rozdíl v počtu hráčů v jednotlivých týmech. Dětí přijelo o hodně víc. Výjimkou nebylo ani patnáct hráčů v družstvu. Schválně se vyhýbáme označení „mužstvo“, letos si do Halenkovic totiž přišlo zahrát i osm děvčat, také více, než v minulých letech. Dlužno podotknout, že fotbalistky byly platnými členkami svých týmů.

Když vynecháme organizační přípravy turnaje, které v sobě zahrnovaly desítky telefonátů, mailů a esemesek, nákup trofejí, cen, zajišťování sponzoringu a několik koordinačních schůzek, hlavní nápor na organizátory čekal v samotný den konání akce.

Příprava hřiště probíhala sice už od pátečního odpoledne – do šaten byly přenášeny lavičky, v kanceláři se začaly hromadit ceny a zapůjčené altánky. Proveden byl velký úklid všech prostor.

V den konání se začalo už v sedm ráno. Instalace branek, vyznačení celkem tří hracích ploch, příprava informačních tabulí, cen a trofejí, stavba altánku a rozmístění laviček. Všechno šlo naprosto hladce, zkušenosti z předchozích ročníků byly jasně vidět. Od osmé hodiny se hřiště začalo doslova plnit dětmi a jejich doprovodem. Přijely všechny týmy, které přislíbily účast. K převlečení využívaly šaten na hřišti a šaten v tělocvičně ZŠ Halenkovice.

Po setkání trenérů a rozlosování začalo opravdové fotbalové zápolení. Radost z fotbalu, nadšení a oslavy vstřelených gólů a vítězství, slzičky po prohraných zápasech, povzbuzování a rady z řad diváků. Nevyskytl se jediný případ diskuze s rozhodčím, filmovaného pádu v prostoru před bránou a nesportovního chování. Úžasná atmosféra. Rozhodování zápasů si za své vzali hráči halenkovického A mužstva. Také díky nim nedošlo k žádným vážnějším zraněním a zdravotním problémům. Zapomenout nelze ani na děvčata, která poctivě zapisovala výsledky a střelce gólů. Jediným otazníkem bylo, zda vydrží počasí. Po horkém konci srpna se totiž ze dne na den výrazně ochladilo a ocelově šedá obloha hrozila každou chvíli deštěm. „Oblečte se“ - toto byla jedna z nejčastějších vět trenérů vůči svým malým svěřencům. Mezi zápasy si děti mohly zajít do Hospody na hřišti na párek v rohlíku, pití nebo nějakou sladkost. Pro dospělé byla připravena udírna a samozřejmě i točené nápoje. Místem s magickou přitažlivostí byl stůl s trofejemi, medailemi a odměnami. Téměř po celou dobu konání turnaje u něj bylo plno. A stejně jako v minulých letech, byl místem diskuzí, motivace a velkých přání. Dospělí pak pravidelně chodili k výsledkovým tabulím, které se postupem času utěšeně plnily záznamy.

Počasí vydrželo a při závěrečném nástupu se nad hřištěm objevilo i slunce. Poslední zápas skončil po čtrnácté hodině. Následovalo spočítání výsledků, slavnostní vyhlášení a předání trofejí, medailí a cen. Početná účast trochu zaskočila pořadatele. Množství připravených medailí bylo menší než počet hráčů v úspěšných týmech. Muselo se sáhnout do zásob z minulých ročníků – nakonec to vyšlo. Vyhlášen byl nejmladší hráč turnaje, nejlepší střelci a brankáři, drobnou pozornost obdržela i všechna děvčata.  Po předání individuálních cen přišlo na řadu vyhlášení týmových výsledků. Každé družstvo dostalo odměnu a tři nejúspěšnější z obou kategorií i trofeje a medaile. Po předání cen nastalo „dělení kořisti“ a nezbytné fotografování pro rodinná a klubová alba.

Do hodiny bylo po všem, hřiště osiřelo a ztichlo, ikdyž ne úplně. Bylo třeba uklidit. V pět odpoledne už nebylo po Turnaji fotbalových přípravek 2017 ani stopy.

TJ Halenkovice děkuje všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje, sponzorům (přehled ve fotogalerii), ZŠ, MŠ a obci Halenkovice za poskytnutí prostor a materiální podporu. Velký dík patří i všem týmům a trenérům, kteří se do Halenkovic vypravili. Věříme, že nelitovali. Příští rok se těšíme na shledanou.

Vítězem mladších přípravek se stal Baťov Otrokovice.

Vítězem starších přípravek se stalo mužstvo Fatry Napajedla.

TJ Halenkovice | Neděle 01.10.2017, 15:00

TJ Halenkovice | Neděle 08.10.2017, 15:00