První zápas roku 2021 přinesl spoustu gólů, hattrick a dramatický závěr

31.05.2021 | Roman Janeček

Po více než půl roce vyjel v neděli 30. 5. 2021 halenkovický tým k plnohodnotnému utkání. Třebaže se nehrálo o body, byl první zápas roku 2021, ve kterém se utkala mužstva SK Jalubí a TJ Halenkovice, s napětím očekáván u řady příznivců. Těch do malebné slovácké vsi přicestovala hromada.

Vyzyvatel našeho celku byl nadmíru motivován, chtěl totiž v odvetě loňského přípraváku odčinit debakl (7:1), který v Halenkovicích minulý rok utrpěl.

Do Jalubí z Halenkovic přijela velmi improvizovaná sestava. Zejména obranná řada byla postižena omluvenkami většiny hráčů základní sestavy. Do zápasu naopak nastoupili hráči starších ročníků. Jen díky jejich ochotě a obětavosti byli na lavičce připraveni tři hráči na střídání.

Zápas začal jednoznačně v režii našich fotbalistů.

1. min. Lukáš Kocián ideálně uvolnil Dana Kociána, jehož šanci bravurně zlikvidoval brankař.

3. min. Honza Kulenda zatáhl míč po křídle, předal jej Milanu Stuchlíkovi, který zakončil střelou nad bránu.

4. min. Martin Kníchal hezkou přihrávkou našel Tomáše Režného, jeho střela směřovala těsně vedle.

Tlak hostí pokračoval.

Ve 13. min. se David Marholt ocitl sám před brankařem, bohužel netrefil bránu.

Až v 15. min. se do vážnější příležitosti dostali domácí, po samostatném úniku se nepodařilo útočícímu hráči zakončit.

V 16. min. Tomáš Janošek nadvakrát zlikvidoval nepříjemnou skákavou střelu. Domácí se vymanili z tlaku a přebrali iniciativu. Ta vyústila v první gól. V 17. min., po nedorozumění v naší obraně, hosté otevřeli skóre zápasu 1:0.

21. min. Tomáš Janošek včasným vyběhnutím likviduje vyloženou šanci domácích.

25. min. po odpískané ruce za velkým vápnem kopou hosté přímý volný kop, který je vyražen na roh. Následuje dobře zahraný rohový kop a hlavička, která po anglicku končí v naší síti 2:0. Domácím narostla křídla, na hosty spadla deka.

27. min. ztráta míče ve středu hřiště, krátká kombinace a 3:0 pro Jalubí.

29. min. přinesla halenkovický rohový kop, který Jirka Sudolský hlavou nasměroval těsně vedle brány.

Ve 32. min. domácí zahrávali po faulu před velkým vápnem přímák. Na brankaře Halenkovic nevyzráli.

Zbytek poločasu se dohrával bez výraznějších šancí, ale pod kontrolou mužstva z Jalubí.

Začátek druhého poločasu potřebnou změnu v našem výkonu nepřinesl. Z toho vyplynul i přímý volný kop Jalubí v 46. min., který ale nebyl gólově zužitkován.

49. min. závar a zmatky v našem brankovišti, skóre se změnilo na 4:0. Situace byla vážná.

Hned o minutu později hodně podobná podívaná a další trefa domácích 5:0. Ve vzduchu zaváněl debakl. Na co domácí sáhli, to se jim podařilo, přesně naopak to bylo u halenkovických. Neuvěřitelná smůla je měla deptat ještě několik následujících minut.

54. min. přímý volný kop zahrával Dan Kocián, bohužel nezamířil přesně, ale hodně nad bránu domácích.

V 61. min. se svou šancí podobně naložil Jirka Sudolský.

V 63. min. tentýž hráč pro změnu trefuje brankaře.

Iniciativu a opratě zápasu znovu pevně sevřeli hosté. Otázkou bylo, zda už není pozdě.

65. min. přinesla pokus Martina Kníchala i ten skončil nad bránou Jalubí.

71. min. se do ojedinělé situace této fáze utkání dostali domácí. Z toho vyústil faul brankaře Halenkovic na útočícího hráče v trestném území. Nařízenou penaltu exekutor zahodil střelou nad.

72. min. i za nepříznivého stavu příkladně bojující Milan Stuchlík, po přesné přihrávce Richarda Vašíčka, prostřelil bodlem domácího brankaře 5:1.

76. min. – domácí vystřelili z dálky a míč skončil v naší síti 6:1. Pohasla naděje na zlepšení výkonu?

Nepohasla. Ve stejné minutě snižuje Jirka Sudolský na 6:2 a zahajuje neuvěřitelnou čtvrthodinu v podání halenkovických fotbalistů a zejména mladého Ríši Vašíčka.

78. min. domácí zahráli rukou v pokutovém území. K penaltě se postavil Richard Vašíček a přízemní střelou k pravé tyči snižuje na 6:3.

81. min. přinesla parádní sólo opět v podání tohoto šikovného hráče. Převzal míč před půlicí čarou, prošel kolem všech, kteří mu stáli v cestě, a zakončil nechytatelně 6:4.

83. min. faul ve vápně a další jasná penalta, scénář se opakuje. Richard si postaví míč a chladnokrevně jej pošle do naprosto stejného místa jako při první exekuci. Brankař skáče na druhou stranu a skóre se mění na 6:5.

V řadách domácích zavládla panika, ztráta pětigólového vedení je až neuvěřitelná. Hosté se tlačí před bránu, ale ze své snahy vytěží už jen faul na Milana Stuchlíka a přímý volný kop. Ten ale gól nepřinese.

Závěrečný hvizd tak s úlevou přivítají spíše domácí.

V Jalubí byl vidět divoký fotbal, který výsledkově potěšil domácí, ale líbit se musel každému nezaujatému příznivci kopané. Halenkovičtí fans si během devadesáti minut zažili chvíle očekávání, rozčarování, frustrace, naděje a nakonec i radosti. Hráči Halenkovic se nevzdali ani ve zdánlivě beznadějné situaci a to bylo to hlavní. Toto přípravné utkání bylo rozhodně přínosem a ukázalo, že náš fotbal COVID přestávku přežil v dobré kondici, i když je stále co zdokonalovat.

Děkujeme soupeři za pěkné fotbalové odpoledne. Hlavní dík patří všem divákům, kteří nás přijeli podpořit. Vážíme si toho.

SK Jalubí – TJ Halenkovice 6:5.

Fotografie - Dušan Chlud