Málo vídaných osm gólů nastříleli halenkovičtí do sítě Vizovic

16.09.2021 | Roman Janeček

Neděle 12. září byla v Halenkovicích zgruntu fotbalová. Dopoledne své zápasy sehrály týmy přípravek proti Malenovicím, po poledni svůj soutěžní zápas s Biskupicemi přetavili ve vítězství 3:0 žáci, no a v podvečer předvedli svou gólovou superšou hráči A týmu.

Utkání s mladým vizovickým týmem bylo plné krásných fotbalových akcí, které okořenily ještě pěknější góly. Proto dnes bude komentář pojat jako chronologický výpis toho nejdůležitějšího, co se na halenkovickém hřišti tuto neděli odehrálo.

• 1. min. Do zápasu s Vizovicemi vstoupili domácí pěkně zostra – David Marholt vypálil z dálky, ale těsně minul. V téže minutě po pěkné kombinaci netrefil branku ani Dan Kocián.
  • 7. min. Dan Kocián a jeho tvrdá střela, opět mimo.
  • 9. min. Nádherný centr Lukáše Jablonického našel Jirku Sudolského na hranici malého vápna, golman Vizovic likviduje.
  • 13. min. Střelecký pokus Pavla Juřeny končí nad brankou hostí.
  • 14. min. Přímý kop po faulu na Davida Marholta namířil před branku, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval Jirka Sudolský a otevřel skóre (1:0).
  • 17. min. První vážnější pokus Vizovic chytá Tomáš Janošek.
  • 19. min. Rohový kop domácích na malé vápno, kde se nejrychleji zorientoval David Marholt a svou bombou málem protrhl síť (2:0).
  • 21. min. Dominik Polášek přesně uvolnil Dana Kociána, který si následně povodil obranu i s brankařem a zacílil (3:0).
  • 25. min. Ondra Kadlčák v rychlostním souboji fantastickým lobem v poslední možné chvilce přehazuje golmana (4:0).
  • 31. min. Hosté vyslali svou první střelu z dálky, neujala se.
  • 32. min. Filip Liška to zkusil z dálky a přestřelil.
  • 33. min. Nádherný fotbalový okamžik – Dominik Polášek individuálně prošel mezi několika hráči obrany a nesobecky předložil míč úplně volnému Lukáši Kociánovi, který už měl snadnou práci (5:0).
  • 42. min. Do rozhádané a demotivované obrany hostí vtrhl Dan Kocián a střelou po zemi, zpoza obránce, navýšil (6:0).
  • 45. min. V podstatě bylo vymalováno. Přes přestávku byla v naší kabině uvolněná atmosféra.
  • 50. min. Filip Liška pěkně vystřelil, brankař hostí ještě pěkněji chytil.
  • 59. min. Jirka Sudolský hlavou nahrává, Dan Kocián hlavou skóruje (7:0).
  • 62. min. Ondra Kadlčák po přesném centru zvyšuje na 8:0.
  • 80. min. Ojedinělá šance hostí končí v boční síti. Branku v té době už dvacet minut hájí Jarda Rada.
  • 82. min. Vyklidnění domácí poskytují hostům příležitost ke korekci stavu, Jarda Rada ve spolupráci s obranou brejkový únik zneškodnil.
  • 89. min. Na brankové čáře Vizovic se Dominikovi Poláškovi nepodařilo usměrnit dráhu letu balonu do sítě.
  • 90. min. Spokojení příznivci i fotbalisti Halenkovic slyší závěrečný hvizd pana rozhodčího.

Vytunění skóre, tříbodový zisk, dobrý výkon. Takový fotbal se nám líbí. Halenkovice poskočily na čtvrté místo průběžné tabulky.
Fotky - Dušan Chlud

Fotogalerie 1