V Pohořelicích jsme se gólu nedočkali

21.09.2021 | Roman Janeček

Početná výprava příznivců Halenkovic vycestovala na předposlední derby podzimu do Pohořelic. Fandové zelených zaplnili polovinu tribuny a takřka celý bufet.

Zajímalo je, jakým způsobem naši fotbalisti navážou na gólovou přehlídku z minulého týdne. Počasí bylo slunečné,  fotbalové, ale hlásil se už podzim.
Pohořelice do zápasu vstupovaly s odhodláním zabodovat. V obou dosavadních derby podzimu, s Napajedly a Žlutavou, vybojovaly remízu.

Halenkovice vstoupily do zápasu aktivně. Ve 4. min. předvedl samostatný únik a střelu nad branku Dan Kocián. V 6. min. našel Dana dlouhým pasem Radek Vlachynský. Danovo zakončení chytil brankař. 11. min. přinesla dalekonosnou střelu Filipa Lišky, opět zaúřadoval golman. Následovala mezihra, která se odehrávala zejména ve středu hřiště. Hra obou týmů byla nepřesná a spíše bojovná. Převahu si ale stále drželi hosté. Ve 44. min. se v pokutovém území Pohořelic dostal k zakončení David Marholt. Míč skončil v síti, ale pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd. Poslední akcí první půle byl rohový kop domácích, který byl završen hlavičkou mimo naši bránu.

Po přestávce obě mužstva navázala na styl hry z první půle. V 50. min., po rohovém kopu, domácí vystřelili, naštěstí mimo naši bránu. V 54. min. zahrával přímý kop Jirka Sudolský, střela však šla vysoko nad bránu domácích. V 67. min. vystřelil Lukáš Kocián, střela minula cíl. 69. min. a přímý kop Ondry Kadlčáka těsně míjí branku. Tlak halenkovických se začal stupňovat. Útočné akce byly nebezpečnější, skvěle nám fungovala obrana, která likvidovala náznaky brejků Pohořelic daleko před naším velkým vápnem. Výborně hrál Pavel Juřena, který domácí útočníky nepustil vůbec k ničemu.
V 74. min. se k nádhernému sólu rozběhl Dominik Polášek, po proběhnutí takřka celého hřiště přihrál na Ondru Kadlčáka, jeho zakončení skončilo v rukavicích brankaře Pohořelic. V 82. min. přišel další přímák Ondry Kadlčáka, brankař s problémy vytěsnil na roh. V poslední desetiminutovce se hrálo prakticky jen na polovině domácích. V 85. min. Dan Kocián zahlavičkoval směrem na bránu, nepříliš rychle se pohybující balon do pohořelické sítě doklepl Jirka Sudolský. Radost hostí však přerušil verdikt rozhodčího. Ten gól neuznal pro domnělý ofsajd, který opožděně signalizoval špatně postavený asistent (laik Pohořelic). I přes zklamání se Halenkovice ještě snažily s výsledkem něco udělat, bylo už pozdě. Poslední akcí zápasu tak byla naše střela po teči, těsně nad, z 88. minuty.

Hráči Pohořelic slavili bod z těžkého utkání. Halenkovičtí fotbalisti byli zklamaní, věděli, že toto utkání mohli a měli vyhrát a místo toho ztratili dva body, škoda.  Pohořelice - Halenkovice 0:0.

Fotky - Dušan Chlud.