Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mokrosuchý turnaj přípravek 2022

29.08.2022 | Roman Janeček

Deset týmů mladých fotbalistů a fotbalistek se zúčastnilo Letního fotbalového turnaje přípravek, který se na halenkovickém hřišti konal v sobotu 27. srpna 2022.

Stejně jako v minulých letech se příprava turnaje neomezila jen na samotný hrací den. Komunikace s vedoucími mužstev, které se chtěly této tradiční fotbalové akce zúčastnit, probíhala už týdny předem a to v režii pana Richarda Vašíčka, dlouholetého šéfa turnaje. Termín poslední prázdninové soboty nakonec vyhovoval jedenácti týmům. V sobotu do Halenkovic přicestovalo pět mladších přípravek a stejný počet starších přípravek. Jedno mužstvo se na poslední chvíli odhlásilo.

První fotbalistky a fotbalisti, včetně početného doprovodu, na parkoviště u hřiště přicestovali stylově – autobusem už v 7:45, což bylo vzhledem k avizovanému začátku turnaje (v 9:00) hodně překvapivé. V tu chvíli ještě probíhaly přípravné práce a od jihozápadu se nad Halenkovice nasouvala tmavá dešťová mračna. Postupně se do areálu na Záhumení dostavily i další skupiny účastníků turnaje, které byly rozdělovány do jednotlivých šaten u hřiště a v tělocvičně ZŠ Halenkovice. Start turnaje mohl začít přesně podle rozpisu, kdyby…

…kdyby se nerozpršelo jako z konve. Start zápasů se nakonec odložil zhruba o hodinu. I tak se první utkání odehrávala v dešti. Dětem to nevadilo a dospělí se poschovávali pod pergoly, kterých bylo letos kolem hřiště připraveno jednou tolik co obvykle - naštěstí. Program jel bez omezení, konec konců, v takovémto počasí se naprosto běžně hraje i Premier League a může se klidně stát, že si některý z hráčů nebo hráček někdy fotbal na ostrovech zahraje… Čili slušná příprava na budoucí kariéru ;-)

Program utkání (hrálo se systémem každý s každým) odsýpal na čtyřech hřištích jako na drátkách zejména díky rozhodčím a zapisovatelům z řad halenkovického fotbalového áčka, dorostu a starších žáků. Tito kluci, stejně jako hráči, schytali litry vody.

Ani letos se neplatilo startovné, ale díky partnerům turnaje bylo možné zajistit každému hráči občerstvení zdarma v Hospodě na hřišti.

Postupem času déšť ustal, hrací plocha všechnu vodu dokonale absorbovala, takže se dalo hrát po celou dobu bez problémů a hlavně bez zranění.

Po odehrání posledních utkání si vzali organizátoři čas na vyhodnocení turnaje, přípravu trofejí a zorganizování závěrečného ceremoniálu.

Drobounkou, ale příjemnou komplikaci v přípravě vyhlášení způsobil nečekaně vysoký počet děvčat v letošním ročníku – prostě #holkytaky funguje! Každá fotbalistka, již tradičně, dostává za svou účast v turnaji malou pozornost. Těch ale nebylo připraveno dostatek a proto se musely operativně přikoupit. Je super, že fotbal táhne tolik slečen. A mimochodem, hrály skvěle!

Pro domácí příznivce bylo fajn, že se v nabité konkurenci neztratily ani týmy TJ Halenkovice. Jejich výsledky jsou uvedeny níže.

Na předávání cen se kromě hráčů, hráček a jejich dospělého doprovodu, přišlo podívat také slunko, které vysušilo poslední zbytky dopoledního deště. Po skončení ceremoniálu se hřiště a přilehlé parkoviště do půl hodiny vyprázdnilo, necelá stovka fotbalistek, fotbalistů a možná další stovka hostů turnaje byla rázem pryč. Zůstali jen spokojení ale unavení organizátoři, před kterými stál poslední úkol. Uklidit celý areál a připravit jej na nedělní fotbalový program. Kolem čtvrté bylo hotovo.

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a zabezpečení turnaje. Hlavními partnery letošního ročníku byli: Firma M Trade, OFS Zlín, Obec Halenkovice, ZŠ Halenkovice, SRPŠ Halenkovice.

Výsledky a ocenění udělená v rámci Letního fotbalového turnaje přípravek 2022:

Mladší přípravky pořadí:
1. FS Napajedla
2. SK Tlumačov
3. TJ Halenkovice
4. Slov. Sparta Spytihněv
5. SK Kvítkovice

Mladší přípravky individuální ocenění:
Nejlepší brankař – David Vičánek
Nejlepší střelec – Ludvík Marholt (17 gólů)

Starší přípravky pořadí:
1. SK Tlumačov
2. TJ Halenkovice
3. SK Baťov
4. FC Žlutava
5. SK Kvítkovice

Starší přípravky individuální ocenění:
Nejlepší brankař – Filip Doležel
Nejlepší střelec – Valdemar Kovalovský (19 gólů)

Zvláštní ocenění od vedení turnaje za výborný výkon obdrželi:
Michael Bilík, Daniel Hanáček, Alex Kozubík.

Fotky: Radek Kedruš, Ondřej Gabrhelík.


 
Aktuální články
Zajímavý zápas, až na ten závěr...

Halenkovice se na domácí hřiště vrátily po dvou venkovních utkáních. Asi 150 diváků vidělo atraktivní zápas se spojeným týmem...

 
TJ Halenkovice nabízí k pronájmu Hospodu na hřišti

Na začátku září 2022 oznámil současný nájemce Hospody na hřišti, pan Milan Křiva, členům Výkonného výboru TJ Halenkovice, svůj...

 
Podzimní část vstupuje do druhé poloviny

Čas letí jako bláznivý... Podzimní část sezóny 2022/23 se překlopila už do své druhé poloviny. Mužstvo TJ Halenkovice se po dvou...

 
Fotbalová reprezentace USA U18 v Halenkovicích
 
Kuba Polášek v Mysločovicích - červená na začátku i na konci
 
Také 6. kolo hrajeme venku – jede se do Mysločovic
 
Staré gardy Halenkovic a Baťova si zahrály odvetu
 
Derby s Pohořelicemi halenkovičtí uběhali
 
Víkend plný fotbalu
 
Po tomto se nám stýskalo - Halenkovice x Březová 6:2
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 11.09.2022, 16:00
4. kolo
6:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | Neděle 18.09.2022, 15:30
5. kolo
0:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 25.09.2022, 15:30
6. kolo
3:4
TJ Mysločovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 02.10.2022, 15:00
7. kolo
5:1
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 09.10.2022, 15:00
8. kolo
VS.
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 16.10.2022, 14:30
9. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | Neděle 23.10.2022, 14:00
10. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 30.10.2022, 14:00
11. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS