Tým TJ Halenkovice si po delší době vyzkoušel, jak vypadá kritický den

18.06.2018 | Roman Janeček

Slovy filmového klasika - kritický den je den, kdy na Tebe všechno padá. Takto nějak vypadal poslední zápas sezóny 2017/2018 v podání našeho mužstva.

Příběh tohoto utkání se vlastně začal psát už minulý podzim, kdy z důvodu nezpůsobilého hřiště nemohl být odehrán domácí zápas Slušovic s Halenkovicemi. Slušovický tým měl problém sehnat náhradní hřiště, proto se vedoucí mužstev dohodli na odehrání tohoto zápasu v Halenkovicích. Podzimní utkání jsme prohráli, navíc jsme Slušovicím umožnili odehrát poslední zápas, zaslouženě vítězné sezóny, u nich doma. A domácí toho náležitě využili. Sestava v nejsilnější možné podobě, pohoda na hřišti i v hledišti a jako soupeř Halenkovice, kterým už v podstatě o nic nešlo.

Při nástupu na hřiště halenkovičtí hráči ještě netušili, jak krutý fotbalový očistec je čeká. V 6. min., po rohu domácích, došlo k zazmatkování hostujícího brankaře a přišel první gól 1:0. Halenkovičtí se hledali a v 8. min. se jim podařilo i vystřelit na branku. Pak přišla hororová desetiminutovka. Takto rychle se na slušovické světelné tabuli čísla asi ještě neměnila - 10., 12., 15. a 16. minuta, stav byl rázem 5:0 a to ještě několik vyložených šancí zlikvidoval brankář hostí. Nedařilo se nikomu, nedařilo se nic. Vázla souhra, prohrávaly se souboje 1 na 1, přihrávky byly nepřesné, dlouhé míče našly většinou hráče soupeře. Naopak domácím se podařilo na co sáhli - narostla jim křídla. Hosté se ale nevzdali. Po přeskupení se hra opticky vyrovnala, což vedlo i ke gólu, který vstřelil Radek Vlachynský. Ve 41. min. přeloboval golmana, který míč z branky vyhrábl. Gól viděl snad celý stadion až na pomezního rozhodčího, takže zase nic. Toto byl okamžik, který poslal naše kluky definitivně do kolen. Ve 44. a 45. min. dostali další góly a poločas ukončili s hrozivým skóre 7:0.

Do druhé půle vstupovali halenkovičtí hráči s jedinou myšlenkou - zastavit slušovický gólomet a pokud možno nedostat do síťovky deset fíků. Slušovičtí ale skórovali ještě dvakrát a na tabuli svítilo strašidelné skóre 9:0.

Touha vsítit desátý gól zřejmě vedla k situaci, kdy domácí útočník, pět minut před koncem zápasu, zbytečně tvrdě atakoval našeho brankaře Martina Vykoukala, který si z tohoto střetu odnesl zlomeninu palce pravé nohy. Útočník dostal žlutou. Martinovi přejeme brzké uzdravení. Do brankářského dresu se převlekl Radek Vlachynský, ten také zápas dochytal do konce. Za sezónou 2017/2018 zůstane už navždy černý puntík.

Po závěrečném hvizdu propukly ve slušovickém táboře oslavy vítězství a postupu. Halenkovičtí se ztratili ve své šatně v útrobách stadionu. Nemusí ale věšet hlavu, za sebou totiž mají jednu z nejúspěšnějších sezón za posledních několik roků.

Děkujeme hráčům a trenérům za skvělé fotbalové okamžiky a výkony, které podávali v sezóně 2017/2018. Skončili na 4. místě se ziskem 51 bodů a skóre 66:46. Děkujeme také fanouškům, kteří mužstvo doprovázeli na venkovní zápasy i těm, kteří se na fotbal chodili podívat doma. Často jich na hřišti na Záhumení bývaly stovky.

Sezóna je za námi, ale už v srpnu začíná nová a všichni věříme, že to bude taky jízda...

Halový turnaj přípravek v Otrokovicích a hrací trénink ve Spytihněvi

V sobotu 22. února 2020 se uskuteční halový trurnaj fotbalových přípravek v Otrokovicích. Turnaje se zúčastní i tým TJ Halenkovice.

Dvěma góly orámoval utkání se Slušovicemi B Ondra Kadlčák

V rámci zimní přípravy sehrály Halenkovice v neděli 16. února 2020 zápas s mužstvem FC Slušovice B. Hrálo se na umělé...

Slušovice B budou naším dalším zimním soupeřem

Po remíze s Provodovem se náš tým utká s dalším mužstvem, které hraje vyšší soutěž.

Zlínský deník vyzpovídal Michala Huťku

Zajímavý zápas s Provodovem skončil zaslouženou remízou

Halové turnaje s účastí dětských týmů Halenkovic - aktualizováno

V prvním utkání roku 2020 vyzveme Provodov - pozor, změna místa utkání!

Poslední kontakt s míčem v roce 2019

Možná přijde i kůň - Ples sportovců 2019