O vítězství na Březové rozhodly až penalty - Březová - Halenkovice 1:2P

21.10.2018 | Roman Janeček

Poslední venkovní zápas podzimní části sezóny 2018/2019 sehráli naši fotbalisté na Březové. Utkání, v němž měli naši 70 minut převahu, nakonec rozhodly až pokutové kopy.

Do Březové odjel náš tým z prosluněných Halenkovic. Na místě ale panovalo zataženo a silný, studený vítr, který měl částečný vliv na průběh zápasu.
Před mizivou diváckou kulisou se ke slovu nejdříve dostali domácí - v 6. min. poprvé vystřelili - naštěstí jen nad bránu. Odpověď přišla už v téže minutě - Lukáš Jablonický pěkně uvolnil Dana Kociána, který se nakonec k zakončení nedostal. Ve 12. min. přišla šance Lukáše Jablonického, kterou vyrazil brankař, odražený míč odpálil Jirka Sudolský nad. V 15. min. zatáhl míč po pravé straně David Marholt, předal jej Danovi Kociánovi, jeho střelu brankář domácích jen vyrazil do prostoru, ve kterém na svou příležitost čekal Jirka Sudolský a ten se nezmýlil - 0:1. Halenkovice měly převahu. Ve 24. min. vystřelil po zemi Lukáš Jablonický - střelu zlikvidoval golman. Ve 31. min. to z rohu pokutového území technicky zkusil Jirka Sudolský - zaúřadoval brankař. V 36. min. se po zaváhání naší obrany do šance dostali domácí, jejich střela byla sražena na roh. Ve 37. min. domácí předvedli přesný centr, po kterém následovala hlavička nad naši bránu. Ve 40. min. se po delší herní přestávce, způsobené zdravotními problémy, na hřiště dostal Martin Kníchal. Jeho první kontakt s míčem stál za to. Dalekonosná bomba měla jen jedinou vadu - skončila těsně nad. Ve 45. min. zahrával po faulu na Kubu Poláška přímý kop Jirka Sudolský. Střelu zpacifikoval brankař.
Druhý poločas hráli naši proti větru a snažili se tomu přizpůsobit. V 59. min. předvedl pěknou individuální akci Dan Kocián, škoda, že na jejím konci nebyl gól. V 64. min. naše drobná chyba ve středu hřiště odstartovala řetězec událostí, na konci kterého byl faul na hraně pokutového území. Nařízený přímý kop domácí vyslali na vzdálenější tyč, u které už náš brankař nestačil zasáhnout - 1:1. V 67. min. Martin Vykoukal zachánil remizový stav vytlačením tutové šance domácích na tyčku. V této fázi zápasu začínali mít ze hry více domácí. V 80. min. přišla další šance Březové - střela směřovala nad bránu. Halenkovičtí pochopili vážnost situace a zvýšenou aktivitou se snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch. V 85. min. dohrával Dan Kocián akci před domácím golmanem a opět neměl štěstí. V 86. min. přišla poslední šance hostí. Přímý kop vyrazil golman na hranici pokutového území, kde si míč zpracoval Tomáš Režný a vystřelil - i tuto střelu chytil brankař domácích. Zápas skončil nerozhodně 1:1.
O vítězi rozhodly až pokutové kopy. Hned první penaltu domácích Martin Vykoukal vyrazil. Našim se podařilo uspět čtyřikrát z pěti pokusů. Domácí, kromě penalty vyražené Martinem, jednou trefili břevno. Video z rozstřelu máte na našem facebookovém profilu (chybí jen první penalta, zlikvidovaná naším golmanem) - za video penaltového dramatu děkujeme Terezce. Z Březové si naši kluci přivezli dva body.

Halový turnaj přípravek v Otrokovicích a hrací trénink ve Spytihněvi

V sobotu 22. února 2020 se uskuteční halový trurnaj fotbalových přípravek v Otrokovicích. Turnaje se zúčastní i tým TJ Halenkovice.

Dvěma góly orámoval utkání se Slušovicemi B Ondra Kadlčák

V rámci zimní přípravy sehrály Halenkovice v neděli 16. února 2020 zápas s mužstvem FC Slušovice B. Hrálo se na umělé...

Slušovice B budou naším dalším zimním soupeřem

Po remíze s Provodovem se náš tým utká s dalším mužstvem, které hraje vyšší soutěž.

Zlínský deník vyzpovídal Michala Huťku

Zajímavý zápas s Provodovem skončil zaslouženou remízou

Halové turnaje s účastí dětských týmů Halenkovic - aktualizováno

V prvním utkání roku 2020 vyzveme Provodov - pozor, změna místa utkání!

Poslední kontakt s míčem v roce 2019

Možná přijde i kůň - Ples sportovců 2019