Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Doslova v šachovou partii se změnil závěr skvělého zápasu s Kašavou

28.05.2019 | Roman Janeček

Utkání proti Kašavě mělo zajímavý úvod, vyrovnaný průběh a napínavý závěr. Kdo jej viděl, musel se skvěle bavit.

Kašava je lídrem tabulky naší soutěže. Tento úspěch je o to cennější tím, že celou sezónu hrála své domácí zápasy na hřišti Lukova. Důvodem byla kompletní rekonstrukce jejich fotbalového hřiště, která byla ukončena před několika dny. Kašavským můžeme pogratulovat, práce odvedené na jejich fotbalovém stánku jej pořádně pozvedly. Hřiště, které dříve budilo spíše rozpaky (převýšení mezi oběma brankovými čarami bylo 1,6 m) je teď jedním z nejpěknějších v soutěži, i když stále meších.
Utkáním proti Halenkovicím Kašava oficiálně zahájila jeho provoz. Neobešlo se to bez obvyklých oficialit, jako byl slavnostní výkop pana starosty. Zápas se pochopitelně setkal s velkým zájmem diváků. Ti si užívali pěkné počasí i celý areál, ve kterém nechybí ani multifunkční oplocené hřiště a venkovní maxišachy. Gigašachy pak v poslední půlhodině zápasu předvedl náš tým, ale nepředbíhejme.

Utkání začalo s desetiminutovým zpožděním. V 5. min. jsme kopali přímý kop - Jara Kašpar trefil zeď., v 6. min. to zkusil z dálky Radek Vlachynský - vedle. V 7. min. z hranice velkého vápna trefil Jirka Sudolský břevno. Domácí pochopili, že to s námi nebudou mít snadné. Přidali a v 11. min. musel vyrazit Martin Vykoukal na roh jejich nebezpečnou hlavičku. V 18. min. to z dálky zkusil Jiří Sudolský. Jeho střela padala krásně, ale ne dost na to, aby zapadla do branky. Ve 23. min. se nás hosté snažili překvapit rychlým rozehráním standardní situace, zakončili naštěstí vedle. Ve 31. min. po rohovém kopu domácí opět nebezpečně hlavičkovali. Odpověď přišla brzy - 35. min., Jirka Sudolský a tyčka domácí brány. Ve 38. min. se po akci v rohu hřiště podařilo domácím nacentrovat a volný hráč sám před naším brankařem vstřelil úvodní gól (1:0). V útoku se znovu kromě Davida Marholta začal objevovat Dominik Polášek, který na bránu Kašavy vystřelil ve 41. min. První poločas byl naprosto vyrovnaný, nebylo poznat, že se střetl vedoucí tým tabulky s mužstvem z jejího středu.

Druhý poločas otevřel ve 47. min. přímým kopem Jirka Sudolský - brankář nadvakrát chytil. V 53. min. se blýskl Martin Vykoukal, který zlikvidoval velkou šanci domácích. V 58. min. domácí zahrozili pro přímém kopu znovu a zakončili nad bránu. V 62. min. Napřáhl k pěkné střele Honza Kulenda, brankář vyrazil na roh. Na rohový kop si z obrany zaběhl Filip Liška a udělal dobře. Míč si našel cestu k jeho hlavě a od ní zapadl do sítě domácích 1:1 (hlásíme ŠACH). Domácí se začali strachovat o výsledek a znervózněli. Hra se výrazně přitvrdila. Poslední půlhodinovka se stala doslova šachovou partií, při které kouč Ondra Gabrhelík musel reagovat na překotně vznikající situace. V první řadě vyřešil problém v zadních řadách, při zranění Jary Kašpara, kterého nahradil Kuba Polášek. Ten zahrál vedle stálých obranných opor skvěle. Domácí stupňovali tempo - chtěli svůj první opravdu domácí zápas vyhrát stůj co stůj. Našim hráčům pomalu odcházely síly.  Nedivte se, den před zápasem byl v Halenkovicích Výlet do pohádky ;-). I na tuto situaci trenér úspěšně reagoval střídáním a přeskupováním hráčů na pomyslné fotbalové šachovnici.
Našim se v poslední půlhodince podařilo několikrát pěkně vystřelit - třeba v 66. min. Honza Kulenda po zemi těsně vedle nebo Dan Kocián v 68. min. kousíček nad šibenici. Domácí ale přitápěli. Naší obraně však vpředu výborně pomáhali svou útočnou aktivitou a kombinacemi Dominik Polášek a Tomáš Režný. Ti na sebe vázali hráče, kteří museli zapomenout na ofenzivní choutky. Několik příležitostí si domácí přesto vytvořili. Všechny vyřešil brankař Martin Vykoukal a když byl i ten překonán, na brankové čáře jej pohotově zastoupil Lukáš Jablonický (87. min.).

Zápas skončil 1:1 a dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm se vytáhl Martin Vykoukal, který domácím chytil dvě pentle. Tím odlehčil psychice našich exekutorů. A ti to zvládli skvěle. Postupně se trefil Jirka Sudolský, Tomáš Režný, Martin Kníchal a Roman Gabrhelík (to byl MAT). Pátá série už se kopat nemusela: Kašava - Halenkovice 1:2p.

 
Aktuální články
Lepší časy přijdou...

Vážná situace způsobená pandemií koronaviru zasáhla všechny oblasti života naší společnosti. Fotbal, jako zájmová a zbytná činnost,...

 
Pandemie koronaviru - opatření ve fotbalu

Vážení sportovní přátelé, v souvislosti s nařízeními bezpečnostní rady státu, která byla v ČR vydána z důvodu pandemie koronaviru a...

 
Napajedelské turnaje přípravek ZRUŠENY!

Ve finále zimní přípravy se obě přípravky TJ Halenkovice měly zúčastnit halového turnaje.

 
Ve třetím přípravném utkání padlo 13 gólů
 
V Napajedlech se bude hrát přípravný zápas A – týmu proti Topolné
 
Rozpisy zápasů jarní části sezóny 2019/2020
 
Sešit, který vás přenese časem
 
Halový turnaj přípravek v Otrokovicích a hrací trénink ve Spytihněvi
 
Dvěma góly orámoval utkání se Slušovicemi B Ondra Kadlčák
 
Slušovice B budou naším dalším zimním soupeřem
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 06.10.2019, 15:00
10. kolo
4:1
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
TJ Halenkovice | Sobota 12.10.2019, 15:00
11. kolo
3:2
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 20.10.2019, 14:30
12. kolo
1:0
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | Neděle 27.10.2019, 14:00
13. kolo
4:1
FK Lhota - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 03.11.2019, 13:30
1. kolo
6:1
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | Neděle 05.04.2020, 15:30
17. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Pohořelice
 
TJ Halenkovice | Sobota 11.04.2020, 15:30
18. kolo
VS.
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 19.04.2020, 16:00
19. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Vizovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 26.04.2020, 10:00
20. kolo
VS.
Sokol Lípa - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 03.05.2020, 16:30
21. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Zlín 1931
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS