Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Doslova v šachovou partii se změnil závěr skvělého zápasu s Kašavou

28.05.2019 | Roman Janeček

Utkání proti Kašavě mělo zajímavý úvod, vyrovnaný průběh a napínavý závěr. Kdo jej viděl, musel se skvěle bavit.

Kašava je lídrem tabulky naší soutěže. Tento úspěch je o to cennější tím, že celou sezónu hrála své domácí zápasy na hřišti Lukova. Důvodem byla kompletní rekonstrukce jejich fotbalového hřiště, která byla ukončena před několika dny. Kašavským můžeme pogratulovat, práce odvedené na jejich fotbalovém stánku jej pořádně pozvedly. Hřiště, které dříve budilo spíše rozpaky (převýšení mezi oběma brankovými čarami bylo 1,6 m) je teď jedním z nejpěknějších v soutěži, i když stále meších.
Utkáním proti Halenkovicím Kašava oficiálně zahájila jeho provoz. Neobešlo se to bez obvyklých oficialit, jako byl slavnostní výkop pana starosty. Zápas se pochopitelně setkal s velkým zájmem diváků. Ti si užívali pěkné počasí i celý areál, ve kterém nechybí ani multifunkční oplocené hřiště a venkovní maxišachy. Gigašachy pak v poslední půlhodině zápasu předvedl náš tým, ale nepředbíhejme.

Utkání začalo s desetiminutovým zpožděním. V 5. min. jsme kopali přímý kop - Jara Kašpar trefil zeď., v 6. min. to zkusil z dálky Radek Vlachynský - vedle. V 7. min. z hranice velkého vápna trefil Jirka Sudolský břevno. Domácí pochopili, že to s námi nebudou mít snadné. Přidali a v 11. min. musel vyrazit Martin Vykoukal na roh jejich nebezpečnou hlavičku. V 18. min. to z dálky zkusil Jiří Sudolský. Jeho střela padala krásně, ale ne dost na to, aby zapadla do branky. Ve 23. min. se nás hosté snažili překvapit rychlým rozehráním standardní situace, zakončili naštěstí vedle. Ve 31. min. po rohovém kopu domácí opět nebezpečně hlavičkovali. Odpověď přišla brzy - 35. min., Jirka Sudolský a tyčka domácí brány. Ve 38. min. se po akci v rohu hřiště podařilo domácím nacentrovat a volný hráč sám před naším brankařem vstřelil úvodní gól (1:0). V útoku se znovu kromě Davida Marholta začal objevovat Dominik Polášek, který na bránu Kašavy vystřelil ve 41. min. První poločas byl naprosto vyrovnaný, nebylo poznat, že se střetl vedoucí tým tabulky s mužstvem z jejího středu.

Druhý poločas otevřel ve 47. min. přímým kopem Jirka Sudolský - brankář nadvakrát chytil. V 53. min. se blýskl Martin Vykoukal, který zlikvidoval velkou šanci domácích. V 58. min. domácí zahrozili pro přímém kopu znovu a zakončili nad bránu. V 62. min. Napřáhl k pěkné střele Honza Kulenda, brankář vyrazil na roh. Na rohový kop si z obrany zaběhl Filip Liška a udělal dobře. Míč si našel cestu k jeho hlavě a od ní zapadl do sítě domácích 1:1 (hlásíme ŠACH). Domácí se začali strachovat o výsledek a znervózněli. Hra se výrazně přitvrdila. Poslední půlhodinovka se stala doslova šachovou partií, při které kouč Ondra Gabrhelík musel reagovat na překotně vznikající situace. V první řadě vyřešil problém v zadních řadách, při zranění Jary Kašpara, kterého nahradil Kuba Polášek. Ten zahrál vedle stálých obranných opor skvěle. Domácí stupňovali tempo - chtěli svůj první opravdu domácí zápas vyhrát stůj co stůj. Našim hráčům pomalu odcházely síly.  Nedivte se, den před zápasem byl v Halenkovicích Výlet do pohádky ;-). I na tuto situaci trenér úspěšně reagoval střídáním a přeskupováním hráčů na pomyslné fotbalové šachovnici.
Našim se v poslední půlhodince podařilo několikrát pěkně vystřelit - třeba v 66. min. Honza Kulenda po zemi těsně vedle nebo Dan Kocián v 68. min. kousíček nad šibenici. Domácí ale přitápěli. Naší obraně však vpředu výborně pomáhali svou útočnou aktivitou a kombinacemi Dominik Polášek a Tomáš Režný. Ti na sebe vázali hráče, kteří museli zapomenout na ofenzivní choutky. Několik příležitostí si domácí přesto vytvořili. Všechny vyřešil brankař Martin Vykoukal a když byl i ten překonán, na brankové čáře jej pohotově zastoupil Lukáš Jablonický (87. min.).

Zápas skončil 1:1 a dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm se vytáhl Martin Vykoukal, který domácím chytil dvě pentle. Tím odlehčil psychice našich exekutorů. A ti to zvládli skvěle. Postupně se trefil Jirka Sudolský, Tomáš Režný, Martin Kníchal a Roman Gabrhelík (to byl MAT). Pátá série už se kopat nemusela: Kašava - Halenkovice 1:2p.

 
Aktuální články
Podzim 2019 s dětskými týmy Halenkovic

Mladší žáci TJ Halenkovice odehráli v rámci podzimní části fotbalové sezóny 2019/2020 sedm utkání. Bylo to o jedno méně, než bylo...

 
Podzimní část sezóny 2019/2020

Začátku sezóny 2019/2020 předcházelo několik přípravných utkání, která napověděla, že by se týmu z Halenkovic mohlo podařit...

 
Mladší žáci Halenkovic se zúčastní halového turnaje ve Zlíně

Venkovní sezóna skončila, ale fotbal žije dál. Halenkovičtí mladší žáci se představí na zajímavě obsazeném halovém turnaji ve...

 
Kanonáda ve druhém poločasu rozhodla utkání s Březovou
 
Poslední fotbal roku 2019
 
Lhota o svém vítězství rozhodla až v posledních minutách utkání
 
Poslední venkovní utkání roku 2019 budeme hrát na hřišti lídra soutěže
 
Mladí halenkovičtí fotbalisté doprovodili Fastav
 
Derby se Žlutavou rozhodl jeden gól
 
V posledním derby podzimu budeme hostit Žlutavu
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 01.09.2019, 16:00
5. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 08.09.2019, 16:00
6. kolo
1:3
SK Vizovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 15.09.2019, 16:00
7. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Lípa
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.09.2019, 15:30
8. kolo
2:3
SK Zlín 1931 - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 29.09.2019, 15:30
9. kolo
4:1
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
TJ Halenkovice | Neděle 06.10.2019, 15:00
10. kolo
4:1
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
TJ Halenkovice | Sobota 12.10.2019, 15:00
11. kolo
3:2
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 20.10.2019, 14:30
12. kolo
1:0
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | Neděle 27.10.2019, 14:00
13. kolo
4:1
FK Lhota - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 03.11.2019, 13:30
1. kolo
6:1
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS