Vizovické gólobraní nám přineslo tři body

12.06.2019 | Roman Janeček

Los posledních kol sezóny nám přisoudil těžké soupeře. S Kašavou jsme si poradili po penaltách, s Březovou to byl brankostroj a zápas nahoru-dolů. Další na řadě byly Vizovice.

Utkání se druhým týmem tabulky přilákal do Vizovic mnoho našich fanoušků, kteří nakonec nemuseli litovat ani času ani paliva.
Už v první minutě domácí prověřili pozornost Martina Vykoukala, ten se nachytat nenechal. Ve 3. min. musel golman hostí opět zasahovat a opět úspěšně. V 6. min. nastala slavnostní chvíle. Jirka Sudolský vyslal z dálky přízemní střelu, kterou brankář domácích podcenil a propustil mezi nohama do brány. Jednalo se o dvacátý Jirkův gól v sezóně. V 10. min. vystřelil David Marholt, brankář s problémy chytil. Ve 13. min. Bery předložil míč Milanu Stuchlíkovi, který předvedl krásný lob. Jeho jedinou vadou bylo, že skončil jen na spojnici tyčí vizovické brány. 26. min. přinesla další změnu skóre. Po kombinaci ve velkém vápně domácích se před golmanem z ničeho nic zjevil Dominik Polášek a po zemi uklidil míč do sítě 0:2. Ve 32. min. přišla chvilka asi nejuniverzálnějšího člena TJ Halenkovice, Ondry Gabrhelíka. Letos už při našich zápasech koučoval, mával a ve Vizovicích dokonce hrál (a to ještě ponecháváme stranou  jeho práci ve výboru a pro dětské týmy). Takže, Ondra předvedl perfektní střílený centr, do kterého si přesně naběhl Tomáš Režný a proměnil 0:3. Snový první poločas nám domácí trošku pokazili ve 35. min., kdy po autu snížili na 1:3. To jim dodalo sebevědomí a hned ve 39. min. byla v jejich podání k vidění parádní bomba, která naštěstí skončila jen na naší tyči. Hra se vyrovnala a proto nám náramně vyhovovalo, že se ve 43. min. opět změnilo skóre v náš prospěch. Roman Gabrhelík přesně přihrál Jirkovi Sudolskému, ten poslal míč Tomáši Režnému, který krásně po zemi zaskóroval 1:4.

Na začátku druhého poločasu na nás domácí doslova vlétli. Ve 46. min. nastřelili tyčku naší brány. Hned ve 47. min. vyřešil nebezpečnou situaci v našem vápně Martin Vykoukal. Až v 50. min. se ke slovu opět dostali halenkovičtí, konkrétně Milan Stuchlík, střelou z úhlu - brankář ale zasáhl. V 52. min. to z otočky zkusil Dominik Polášek - brankář míč opět  chytá. V 58. min. úspěšně zareagoval Martin Vykoukal a nedovolil soupeři skórovat. V 62. min. si po přímém kopu domácí brankář splácl do sítě střelu z úhlu, kterou vyslal Milan Stuchlík 1:5. V 75. min. to opět z úhlu zkusil Dan Kocián, ale bez gólového efektu. V 80. min. zaexceloval náš brankář, který zlikvidoval dvě po sobě jdoucí šance, obránci mu však nepomohli a na třetí pokus už vážně nedosáhl - míč skončil pod víkem naší branky 2:5. Domácí se ještě snažili výsledné skóre upravit, ale marně. Halenkovičtí hráči po dobrém výkonu z Vizovic přivezli tři zasloužené body.

Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...