Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za sezónou 2018/2019

30.06.2019 | Roman Janeček

Máme za sebou další úspěšnou sezónu, která nám ukázala, že hranice mezi neúspěchem a úspěchem je nesmírně tenká.

Když v srpnu 2018 začínala další fotbalová sezóna, nikdo netušil, jaký to bude tobogán dolů – nahoru. Zkouška, která prověří schopnosti fotbalistů, ale i věrnost a víru našich fanoušků. Jak už víme, všechno dopadlo dobře, ale cesta za úspěchem byla trnitá.

První zápasy náš tým zvládnul a všichni byli plni optimismu s důvěrou, že se podařilo navázat na předchozí sezónu, ve které TJ Halenkovice skončila na zaslouženém čtvrtém místě. Postupem času se ale začaly objevovat nedostatky, které nás v průběhu podzimu srazily až na úplné dno tabulky. Kdo zápasy viděl, musel konstatovat jediné. Náš tým si byl schopen vytvářet gólové přiležitosti, bohužel je neproměňoval. Jedinou světlou výjimkou byl Jiří Sudolský, který si svou gólovou porci odvedl. Bylo to frustrující i proto, že ve většině zápasů jsme měli herně navrch, převahu jsme byli schopni přetavit jen ve 14 bodů a tak jsme do zimní přestávky vstupovali na předposledním místě.

Zimní přípravu vedl nový člen výboru TJ, Michal Huťka, který převzal tým po Pavlu Krátkém. Pavel přerušil svou činnost ze zdravotních důvodů. Pavlovi přejeme zdraví a věříme, že se mezi nás opět vrátí. V zimě mužstvo mohlo nově využívat nejen tělocvičnu ZŠ, ale také nové víceúčelové sportoviště u školy. Na konci zimy proběhlo soustředění, které bylo zaměřeno na kondici a práci s míčem.

Před zahájením jarní části sezóny jsme sehráli dva přípravné zápasy. Oba vítězné a v obou se prosadil Milan Stuchlík, který nemohl podzim absolvovat z důvodu zranění.

Vítěznou náladu z přípravy si naše mužstvo přeneslo i do jarních soutěžních zápasů, ve kterých jakoby zapomnělo na střelecké trápení. Na gólové zápisy z přípraváků navázal Milan Stuchlík, Jirka Sudolský předváděl svůj střelecký standard, gólově se prosazoval i Dan Kocián a několik utkání rozhodli i sváteční střelci. Střelecky se prosadilo celkem 11 hráčů ze všech řad. Je třeba zmínit skvělý výkon obranné řady, její hráči jsou rychlí a spolehliví. Velkým přehledem a bojovností se vyznačovala záloha, která v pravý čas dokázala utkání nasměrovat v náš prospěch. Mužstvo se pomalu adaptovalo na styl, který mu postupně vtiskával Michal Huťka. Ten díky svému aktivnímu koučingu při zápasech vedl tým ke kombinační hře a snažil se eliminovat hru na dlouhé nakopávané míče. V zápasech, které nemohl Michal odkoučovat, mužstvo velmi úspěšně vedl Ondra Gabrhelík, kterému se na příklad podařilo dovést halenkovické k bodové loupeži na hřišti lídra tabulky (v Kašavě).

Samostatnou kapitolou jsou naši golmani. Martin Vykoukal a Tomáš Janošek jsou asi nejvyrovnaněší, kvalitní dvojicí brankářů v soutěži. Kluci působí tak, že jim konkurence prospívá a má pozitivní vliv na zlepšování jejich výkonů. Sympatická je i jejich vzájemná podpora, naši gólmani si fandí a to je přílemné zjištění.

S úspěchy přicházela do týmu i pohoda. Ne, že by si kluci po podzimu nevěřili. Z hrací plochy totiž viděli mnohem lépe, než někteří nevěřící příznivci, že od úspěchu je dělily často jen drobnosti. Mužstvo více komunikuje na hřišti, zápasem žije i lavička, kluci se podporují.

To vše sečteno podtrženo přineslo parádní jarní jízdu, která fotbalový A tým vynesla až na 5. místo tabulky. V rámci jara jsme sehráli mnoho atraktivních zápasů při kterých bylo k vidění spoustu gólů. Kapitán týmu, Jiří Sudolský, byl třetím nejlepším střelcem soutěže (20 gólů - od druhého místa jej dělil jeden gól). 14. místo v tomto srovnání obsadil s 10 góly Milan Stuchlík, který všechny svoje úspěchy nastřádal během jara.

Celou sezónu zakončila oslava 100. výročí založení Sokola a 80. let kopané v Halenkovicích, při které se A mužstvo TJ Halenkovice utkalo s týmem staré gardy Fastavu Zlín. I tento zápas naše mužstvo, v jehož řadách nastoupili i trenéři Michal Huťka a Ondra Gabrhelík a bývalý předseda TJ, Vladimír Wozar, naši zvládli a zvítězili 3:2. Kluci při tomto utkání z blízka viděli, jak hrají fotbalové legendy po letech, a že fotbalové umění se nezapomíná.

Poděkování zaslouží skalní příznivci i občasní diváci našich zápasů. Na halenkovická utkání chodí jedna z nejlepších návštěv v soutěži. Derby zápasy mají návštěvu, o které se může zdát i některým týmům z vyšších soutěží. Nejvěrnější pak nevynechávají ani venkovní zápasy. Je příjemné vědět, že je o náš fotbal zájem. Děkujeme.

Výbor TJ Halenkovice děkuje hráčům a fanouškům za celou sezónu 2018/2019. Do sezóny 2019/2020 bylo mužstvo přihlášeno. Budeme se těšit a uvidíme...

 
Aktuální články
Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

 
Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

 
Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...

 
Volební valná hromada a první halenkovický fotbal roku 2021
 
Dobrý výkon s kvalitním soupeřem přinesl zasloužené vítězství
 
Žáci ve druhém poločasu otočili přátelák s Napajedly
 
Přípravné zápasy a žákovský turnaj
 
Starší žáci sehráli své první utkání s výborným výsledkem
 
Přátelák se Žlutavou se nám povedl
 
Modelové utkání žáků a jejich první zápas na velkém hřišti
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 08.08.2021, 17:00
2. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 15.08.2021, 16:30
3. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.08.2021, 16:30
4. kolo
VS.
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 29.08.2021, 16:00
5. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | Neděle 05.09.2021, 16:00
6. kolo
VS.
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 12.09.2021, 15:30
7. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Vizovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 19.09.2021, 15:30
8. kolo
VS.
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 26.09.2021, 15:00
9. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | Neděle 03.10.2021, 15:00
10. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Zlín 1931
 
TJ Halenkovice | Neděle 10.10.2021, 14:30
11. kolo
VS.
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS