TJ Halenkovice – FC Malenovice 7:3

22.07.2019 | Roman Janeček

Ve středu 17. července nás kontaktovali zástupci FC Malenovice s nabídkou sehrání předsezónního přípravného zápasu. Po ověření časových možností našich hráčů byla nabídka přijata, a tak se v neděli 21. července na hřišti v Halenkovicích odehrálo zajímavé utkání.

FC Malenovice před zahájením sezóny potřeboval otestovat bývalé dorostence, které chce zapracovat do mužstva hrajícího I. B třídu. Naši fotbalisté si pro změnu mohli vyzkoušet, jaký vliv na jejich výkonnost má probíhající letní přestávka. K utkání na naší straně nastoupila většina kádru, což bylo potěšitelné. Dalším příjemným zjištěním byl divácký zájem. Naši příznivci si zpestřili prázdninovou neděli a nemuseli litovat, že přišli. Viděli celkem deset gólů, z toho dvě penalty, a to úplně zadarmo – vstupné se nevybíralo ;-)

Utkání bylo na začátku vcelku vyrovnané. Rychlost a obratnost malenovických mladých hráčů náš tým vyrovnával kombinací a větší herní zkušeností. Domácím výborně fungoval přechod od obrany přes zálohu k útočníkům, kteří se, díky přesným a chytrým přihrávkám od obrany a zálohy, dostávali do mnoha vyložených šancí. Halenkovičtí dokázali držet míč na zemi a dlouhých nákopů by za celý zápas napočítal na prstech jedné ruky. Ani soupeř neměl o nebezpečné situace nouzi, ale náš golman ve spolupráci s obranou zachytal skvěle. V řadách domácího mužstva si zahrál i trenér Michal Huťka. Utkání bylo rozhodně přínosem a věříme, že také pro tým z Malenovic. Děkujeme panu rozhodčímu Václavu Mitáčkovi za přesné a citlivé posouzení zápasu a panu Martinu Kašpárkovi za zprostředkování utkání.

Gólový přehled zápasu:

20. min. Milan Stuchlík 1:0
30. min. soupeř srovnává na 1:1
38. min. Jara Hanáček 2:1
44. min. Jara Kašpar 3:1
57. min. Filip Liška 4:1
60. min. Jara Hanáček 5:1 (pokutový kop po faulu na jeho samého)
67. min. soupeřem skvěle zahraný přímý volný kop 5:2
73. min. Jirka Sudolský 6:2
75. min. penalta soupeře po faulu v pokutovém území 6:3
78. min. Dominik Polášek 7:3

Dvěma brankami do gólového účtu na naší straně přispěl Jara Hanáček, který tak stylově oslavil narození dcerky. Gratulujeme! Holčičce a celé rodině přejeme zdraví a všechno nejlepší.

Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...