O vítězi napínavého utkání rozhodl jediný gól - TJ Halenkovice FC Březůvky 1:0

19.08.2019 | Roman Janeček

Ve značně improvizované sestavě nastoupil tým Halenkovic do prvního domácího mistrovského utkání sezóny 2019/2020. Jeho soupeřem bylo mužstvo Březůvek.

Březůvky patří mezi nepříjemné a nebezpečné soupeře a v tomto zápasu se to jen a jen potvrdilo. Mužstvo do Halenkovic přicestovalo s velkým počtem hráčů a podle reakcí na velikost našeho hřiště se v něm objevili i noví, mladí fotbalisté, kteří u nás ještě nikdy nebyli.
Hrálo se za slunečného a horkého počasí. Přestože byl trávník posekán začátkem týdne, do nedělního utkání, díky deštivému počasí, hodně povyskočil. Na utkání se přišla podívat mírně podprůměrná návštěva. Čas dovolených ještě neskončil a to se projevilo také na naší sestavě.
Z důvodu omluvené absence některých hráčů přišli pomoci fotbalisté, kteří za náš tým už nějaký ten pátek nehráli (Tomáš Bořuta a Pavel Marholt), do zápasu nastoupila i nová posila, Pavel Juřena a dlužno podotknout, že všichni výše jmenovaní hráči předvedli velmi kvalitní výkon.
První poločas zápasu se odehrával za mírné převahy hostí, kteří byli pohyblivější a fotbalovější. Jejich šance ale končily na naší obraně a o zákrocích brankaře Martina Vykoukala se bude útočníkům Březůvek asi několik dní zdávat. S postupujícím časem se hra začala vyrovnávat. Před přestávkou se už jednalo o urputný a vyrovnaný fotbalový boj.
5. min. První střelu utkání předvedly Březůvky - Martin Vykoukal jistil.
6. min. A další střelecký pokus soupeře nad naši bránu.
7. min. Březůvky nastřelily tyč, dorážku vychytal brankář Halenkovic.
13. min. První nebezpečná akce v podání Halenkovic. Kuba Polášek zakombinoval s Milanem Stuchlíkem, jehož střelu chytil brankář hostí.
17. min. Vystřelil David Marholt, brankař Březůvek u tyče vyrazil na roh.
27. min. Hosté nepochopitelně zazdili tutovku střelou nad naši bránu - naštěstí.
29. min. Střelecký pokus Jirky Sudolského vyražen na roh.
29. min. Milan Stuchlík pohotově a pěkně vypálil, míč však zamířil nad bránu.
31. a 34. min. Při vyložených šancích Březůvek zachraňuje bezbrankový stav špičkovými zákroky Martin Vykoukal.
44. min. David Marholt patičkou vybídl ke skórování Jakuba Poláška, bohužel přesně zasáhl brankař hostí.

Druhý poločas začal vyrovnanou hrou s gólovými příležitostmi na obou stranách. Obě mužstva se snažila o kombinační hru a kromě fotbalových soubojů vedla těžký boj s horkým počasím. Postupem času bylo čím dál více jasné, že gólostroj, na jaký byli zvyklí halenkovičtí fanoušci z minulých utkání, se konat nebude. Tento zápas získá ten, kdo zaskóruje jako první.
49. min. Kombinace Jirky Sudloského s Davidem Marholtem skončila střelou vedle brány.
50. min. Martin Vykoukal pokračuje ve své golmanské šou. Nebezpečnou střelu vyškrábl na roh.
74. min. První vážnější střelecký pokus Dana Kociána končí nad bránou.

Na konci prvního poločasu se na hřiště dostavil Ondra Gabrhelík, který si doma ani nestihl vybalit kufry po dovolené. Čekal na něj dres a úkol odkaučovat druhý poločas. Michal Huťka opět nemohl naše mužstvo řídit - hrál za Provodov.
Z důvodu nutnosti odchodu do zaměstnání a drobných zdravotních problémů se naše lavička smrskla na Tomáše Janoška (golmana) a jediného hráče do pole, kterým byl právě Ondra. Přišel čas dirigovat tým ze hřiště.
V 83. min. Ondra Gabrhelík mezi třemi hráči soupeře vybojoval míč, posunul jej na Davida Marholta, který jako Paganini zahrál na housle jednoho z bránících hráčů. Davidova přihrávka prošla přes celé malé vápno na volného Dana Kociána. Dan se nezmýlil a strhl tak vedení na stranu domácích (1:0).
Následovalo několik minut, které se domácím zdály nekonečné. Oproti tomu hostům utíkal čas strašně rychle a možná to byla nervozita, která způsobila, že se Březůvky až do konce utkání nedostaly do žádné vážnější šance. Naopak náš tým zahrál závěr zápasu skvěle.
89. min. Poslední střelecký pokus utkání si připsal Pavel Marholt, jehož nebezpečnou střelu po zemi chytil skvěle chytající brankář hostí.

Jediný gól nám přinesl těžce vybojované tři body. Před zarputilostí a bojovností našeho týmu je třeba smeknout.

Za skvělé fotografie děkujeme Dušanu Chludovi.