Tvrdé, ale korektní utkání, Halenkovice – Lukov 2:1

02.09.2019 | Roman Janeček

Proti Lukovu náš tým nastoupil s Tomášem Janoškem v bráně. Tento zápas byl výjimečný hlavně tím, že byl posledním domácím utkáním pro Dana Kociána v dresu Halenkovic.

Halenkovický talentovaný středopolař má namířeno do vyšší soutěže. O Jeho služby mají zájem Nedachlebice a sám Dan by chtěl novou fotbalovou výzvu vyzkoušet. Halenkovice a Nedachlebice se dohodly na přestupu do konce této sezóny. Dana tak čekaly poslední dva zápasy za mateřský klub. Takový byl plán.

Sestava našeho týmu opět doznala změn. V obraně ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit Radek Vlachynský, za červenou z Pohořelic si trest odpykával Jara Kašpar (původně dvouzápasová stopka mu byla zmírněna na jedno utkání). V sestavě se naopak znovu ukázal Pavel Marholt, Pavel Juřena a Matěj Hastík.

1.min. Zápas byl na úplném začátku a Tomáš Režný pěkně vystřelil - míč těsně minul bránu.
11. min. První nebezpečná situace v podání hostí, střelu chytil Tomáš Janošek
12. min. Dlouhý míč ztečoval brankář Lukova k Honzovi Kulendovi, který hlavou minul.
17. min. Parádní akce v podání Honzy Kulendy, který si na polovině převzal míč, přesprintoval až téměř k brankové čáře, cestou se zbavil obránců Lukova a přesným pasem vyzval ke skórování Milana Stuchlíka. Milan akrobaticky zakončil a přepsal skóre zápasu na 1:0.
21. min. Milan Stuchlík nastřelil tyč, odražený míč se do brány snažil dostat Tomáš Režný, ale proti byl golman soupeře.
36. min. Střela Davida Marholta, kterou chytil brankař.

První půle byla opticky vyrovnaná, ale na příležitosti jednoznačně vedl náš tým. Hráči Lukova nebyli v našem vápně příliš nebezpeční a jejich ofenzivní snahy bez větších problémů eliminovala naše obrana. K vidění byly tvrdé souboje zejména ve středu hřiště. Lukáš Jablonický utžil krvavý šrám pod okem, a zhruba dvacet minut nemohl hrát pro krvácení z nosu. Hůř ale dopadl Dan Kocián, který si z jednoho ze soubojů odnesl výron kotníku. Ten si vyžádá několikatýdenní klid od fotbalu.

46. min. Pěkně od podlahy začali naši i druhou půli. Jirka Sudolský vyslal nádhernou dalekonosnou střelu, kterou jen s obtížemi golman vyškrábl na roh.
50. min. Naše nepřesná rozehrávka umožnila lukovskému útočníkovi brejk, který se mu podařilo proměnit 1:1. Začínalo se znova.
64. min. Rohový kop Halenkovic, do něhož vlétl Jirka Sudoslký a hlavou zaznamenal důležitý gól (první v sezóně) 2:1.
66. min. Střela Tomáše Režného vyražena brankařem.
74. min. Nepřehledný závar před branou Lukova, bez efektu.
88. min. Individuální akci předvedl Jara Hanáček, míč poslal na Jirku Sudolského, ale opět zaúřadoval golman. Z následujícího rohu vznikl další předbrankový závar.
89. min. Úplnou tečku za utkáním, a to včetně zvukového efektu, udělal Kuba Polášek, který napálil břevno.

Halenkovice si tak mohly připsat další tři body a osamostatnit se na druhém místě tabulky. Danovi Kociánovi přejeme co nejrychlejší uzdravení.
Ve fotogalerii se Dušanu Chludovi, kromě zajímavých situací, podařilo zachytit i všechny góly – ten první dokonce pěkně rozfázovaně.

Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...