SK Vizovice - TJ Halenkovice 1:3 - nebylo to snadné

09.09.2019 | Roman Janeček

V zápase 6. kola zajížděl náš tým do Vizovic. Utkání sice moc fotbalové krásy nepobralo, ale stálo za to mrknout na něj. K vidění byl tuhý boj, zajímavé a překvapivé okamžiky.

Ve Vizovicích na lavičku usedli pouze tři střídající hráči do pole a brankař Martin Vykoukal, který se s ohledem na malý počet střídajících oblekl do dresu číslo jedenáct a byl připraven naskočit do hry v poli. Hrálo se na měkkém povrchu s poměrně vysokou mokrou travou, která zpomalovala pohyb míče.

1. min. Hned první minuta přinesla sérii našich šancí, ve kterých to střelou zkusil Milan Stuchlík a Matěj Hastík, hlavičkou pak Jirka Sudolský. Ani jedna šance se neujala.
9. min. První vážnější akce domácích - střela z dálky, mimo naši bránu.
10. min. Domácí to zkusili individuálně, ale opět zakončili mimo naše tyče.
14. min. Opět domácí, tentokrát nebezpečný lob, naštěstí nad naši bránu.
19. min. Matěj Hastík zatáhl po pravé straně a přesně nahrál na Davida Marholta, ten zakončil mimo vizovickou bránu.
21. min. Pěkná kombinace, která začala u Jary Kašpara, pokračovala přes Milana Stuchlíka a skončila až u Davida Marholta. David měl dostatek času a klidu přesně zamířit - placírkou otevřel skóre 0:1.
22. min. Individuálně prosadit se zkusil Tomáš Režný, brankář jeho pokus vytlačil na rohový kop, který zahrával Matěj Hastík. Míč z jeho kopačky směroval na Jirku Sudolského, ten hlavou napálil břevno. Odražený míč bohužel skončil před brankovou čarou.

Ve druhé části prvního poločasu se začal více prosazovat soupeř, využívající oken v naší obraně k nebezpečným brejkům.
29. min. Brejková situace domácího mužstva skončila na Tomáši Janoškovi.
30. min. Další brejk Vizovic už přinesl srovnání na 1:1.
38. min. Nebezpečná hlavička Jary Kašpara je vyražena domácím brankařem na roh.
42. min. Vyložená šance domácích naprosto nepochopitelně končí mimo naší brány - klika.
44. min. Poslední vážnou akci prvního poločasu předvedl Jara Kašpar - jeho střela z dálky skončila mimo bránu.

Během přestávky nešel tým do šaten. Trenér mužstva, Michal Huťka, ještě jednou důrazně zopakoval každému, co se po něm chce. Velkým problémem bylo zranění Tomáše Režného, který nemohl hrát od 30. min. Střed zálohy jeho odchodem ze hřiště výrazně utrpěl. Další nepříjemností bylo, že David Marholt mohl odehrát pouze dvacet minut druhého poločasu (nástup do zaměstnání), takže se naše střídačka scvrkla na dva hráče, z nichž jeden byl brankař Martin Vykoukal. Bylo jasné, že druhý poločas bude nejtěžším z dosud odehraných poločasů sezóny.

46. min. Jak skončil první, tak začal druhý poločas. Jara Kašpar vypálil z dálky, ale tentokrát se jeho nádherná střela ujala, výborný vstup do druhé půle a 1:2.
48. min. Krásný pokus Milana Stuchlíka končí bohužel na golmanovi.
58. a 66. min. přinesla nebezpečné střely domácích - mimo bránu.
69. min. Jara Kašpar to zkouší znovu, tentokrát po zemi - jistí golman Vizovic.
76. min. Individuální akce Milana Stuchlíka zakončená nad bránu.

Poslední desetiminutovka byla otázkou vůle. Domácí se nechtěli smířit s porážkou, našim hráčům, bez možnosti častějšího střídání, docházely síly. Přesto hráli obětavě s maximálním možným nasazením. K nástupu na hřiště se připravil novopečený levý záložník Martin Vykoukal. Co nejdál od naší brány držely soupeře zejména akce Milana Stuchlíka, zadní řady se už s ničím nepáraly a míče posílaly bez okolků na stranu soupeře. Nebylo to líbivé, bylo to účinné.

83. min. Milan Stuchlík opět v šanci, která skončila mimo bránu.
84. min. Tentokrát se Milan rozhodl nahrávat a udělal dobře. Jeho přihrávka si našla Martina Vykoukala, čekajícího na hranici velkého vápna. Ten si míč převzal a přesnou střelou po zemi jej poslal za tyčku brány Vizovic 1:3. Tak proto máme rádi fotbal.
Tento okamžik náš tým uklidnil, domácí si přesto ještě vytvořili závěrečný tlak, který ale nedokázali gólově zužitkovat.
Před bojovností a nasazením našich hráčů je třeba smeknout, jeli nadoraz. SK Vizovice - TJ Halenkovice 1:3.