Lípa u nás z minima šancí vytěžila dva cenné body

16.09.2019 | Roman Janeček

Poslední bodová ztráta z domácího utkání se datuje dnem 19. 5. 2019. Tehdy Halenkovice prohrály se Žlutavou. Od té doby si mohli příznivci TJ Halenkovice na domácím hřišti užívat jen vítězných utkání.

Před západem s Lípou bylo jasné, že problém nebude ani tak s početním obsazením týmu, ale s absencí zkušených hráčů záložní řady. Do zápasu nebylo možné počítat s Tomášem Režným, který se zranil ve Vizovicích, s Danem Kociánem, který absentuje kvůli zranění a prozatím nedokončenému transferu, Dominikem Poláškem a Pavlem Juřenou, které taktéž trápí zdravotní problémy a s Jarou Hanáčkem a Jirkou Sudolským, kteří byli omluveni z rodinných důvodů.
Hvězda záložní řady ze zápasu z Vizovic, Martin Vykoukal, se vrátil na své obvyklé místo do bány ;-).
Lípa je kvalitním mužstvem, kterému se daří bodovat a z toho vyplývalo jediné - opět to bude boj o každičký metr hřiště.

Po opatrném rozjezdu utkání přišla v 6. min. neuvěřitelná situace v našem brankovišti. Hosté se během pár vteřin dostali do několika vyložených šancí. Míč ale přes naši brankovou čáru nepřešel díky Martinu Vykoukalovi a zákrokům našich bránících hráčů.
13. min. Se do skvělého náběhu a zakončení dostal Milan Stuchlík, jehož šanci excelentně zlikvidoval brankař hostí.
15. min. Znovu skvělý výběr místa v podání Milana Stuchlíka a znovu brankař Lípy.
19. min. David Marholt předvedl individuální akci. V cestě opět stál brankař, který pokus vytáhl na roh.
20. min. Pěkná dalekonosná střela Radka Vlachynského - těsně mimo.
25. min. Další roh domácích, skrumáž a Beryho sklepnutí do brány 1:0.
37. min. Přesný centr Matěje Hastíka a hlavička Jary Blažka, která skončila v rukavicích brankaře.

První poločas proběhl v režii domácích, jejichž snaha končila na skvěle chytajícím brankaři soupeře. Utkání sice nepobralo mnoho fotbalové krásy, ale Halenkovice jej měly pod kontrolou.
Ve druhém poločasu se situace na hřišti srovnala, z ojedinělých akcí začali hrozit i hosté.

69. min. Chyba domácí obrany je potrestána srovnávacím gólem 1:1. Hosté se bohužel chytili.
73. min. Martin Vykoukal vykryl nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti.
81. min. Přímý kop v podání Jary Kašpara vyražený na roh.
82. min. Nebezpečný lob hostí, který jen tak tak, že nezapadl do naší brány.
Hosté se chopili iniciativy a vytvořili si převahu.
84. min. Při jednom ze zákroků se o brankovou konstrukci krvavě zranil Martin Vykoukal a na jeho místo musel nastoupit Tomáš Janošek.
85. min. Nádherné sólo přes půlku hřiště předvedl Jara Kašpar. Na lepší zakončení mu scházel čas. Ani z následného rohu se našim nezadařilo.

Po devadesáti minutách skončilo utkání nerozhodně 1:1. O bonusovém bodu se rozhodlo při penaltách. Halenkovickým hráčům se, možná s ohledem na průběh utkání, k exekuci penalt příliš nechtělo.
Pět pokusů na jedné i na druhé straně přineslo jednu chybu u obou mužstev. Pokračovalo se do prvního zaváhání, které přišlo na naší straně. Lípa si tak z Halenkovic odvezla dva body za vítězství 1:2p.
Zápas dal vzpomenout na loňský podzim, kdy se našemu týmu také nedařilo využívat gólové příležitosti. Věřme, že příští týden bude všechno jinak.

Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...