Lípa u nás z minima šancí vytěžila dva cenné body

16.09.2019 | Roman Janeček

Poslední bodová ztráta z domácího utkání se datuje dnem 19. 5. 2019. Tehdy Halenkovice prohrály se Žlutavou. Od té doby si mohli příznivci TJ Halenkovice na domácím hřišti užívat jen vítězných utkání.

Před západem s Lípou bylo jasné, že problém nebude ani tak s početním obsazením týmu, ale s absencí zkušených hráčů záložní řady. Do zápasu nebylo možné počítat s Tomášem Režným, který se zranil ve Vizovicích, s Danem Kociánem, který absentuje kvůli zranění a prozatím nedokončenému transferu, Dominikem Poláškem a Pavlem Juřenou, které taktéž trápí zdravotní problémy a s Jarou Hanáčkem a Jirkou Sudolským, kteří byli omluveni z rodinných důvodů.
Hvězda záložní řady ze zápasu z Vizovic, Martin Vykoukal, se vrátil na své obvyklé místo do bány ;-).
Lípa je kvalitním mužstvem, kterému se daří bodovat a z toho vyplývalo jediné - opět to bude boj o každičký metr hřiště.

Po opatrném rozjezdu utkání přišla v 6. min. neuvěřitelná situace v našem brankovišti. Hosté se během pár vteřin dostali do několika vyložených šancí. Míč ale přes naši brankovou čáru nepřešel díky Martinu Vykoukalovi a zákrokům našich bránících hráčů.
13. min. Se do skvělého náběhu a zakončení dostal Milan Stuchlík, jehož šanci excelentně zlikvidoval brankař hostí.
15. min. Znovu skvělý výběr místa v podání Milana Stuchlíka a znovu brankař Lípy.
19. min. David Marholt předvedl individuální akci. V cestě opět stál brankař, který pokus vytáhl na roh.
20. min. Pěkná dalekonosná střela Radka Vlachynského - těsně mimo.
25. min. Další roh domácích, skrumáž a Beryho sklepnutí do brány 1:0.
37. min. Přesný centr Matěje Hastíka a hlavička Jary Blažka, která skončila v rukavicích brankaře.

První poločas proběhl v režii domácích, jejichž snaha končila na skvěle chytajícím brankaři soupeře. Utkání sice nepobralo mnoho fotbalové krásy, ale Halenkovice jej měly pod kontrolou.
Ve druhém poločasu se situace na hřišti srovnala, z ojedinělých akcí začali hrozit i hosté.

69. min. Chyba domácí obrany je potrestána srovnávacím gólem 1:1. Hosté se bohužel chytili.
73. min. Martin Vykoukal vykryl nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti.
81. min. Přímý kop v podání Jary Kašpara vyražený na roh.
82. min. Nebezpečný lob hostí, který jen tak tak, že nezapadl do naší brány.
Hosté se chopili iniciativy a vytvořili si převahu.
84. min. Při jednom ze zákroků se o brankovou konstrukci krvavě zranil Martin Vykoukal a na jeho místo musel nastoupit Tomáš Janošek.
85. min. Nádherné sólo přes půlku hřiště předvedl Jara Kašpar. Na lepší zakončení mu scházel čas. Ani z následného rohu se našim nezadařilo.

Po devadesáti minutách skončilo utkání nerozhodně 1:1. O bonusovém bodu se rozhodlo při penaltách. Halenkovickým hráčům se, možná s ohledem na průběh utkání, k exekuci penalt příliš nechtělo.
Pět pokusů na jedné i na druhé straně přineslo jednu chybu u obou mužstev. Pokračovalo se do prvního zaváhání, které přišlo na naší straně. Lípa si tak z Halenkovic odvezla dva body za vítězství 1:2p.
Zápas dal vzpomenout na loňský podzim, kdy se našemu týmu také nedařilo využívat gólové příležitosti. Věřme, že příští týden bude všechno jinak.

TJ Halenkovice | Neděle 01.09.2019, 16:00

TJ Halenkovice | Neděle 08.09.2019, 16:00