Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápas se Spytihněví připomínal loňské utkání - průběhem i výsledkem

14.10.2019 | Roman Janeček

Komentář - Markéta Graclová.
Tak jako každé dlouho očekávané derby, bylo i utkání se Spytihněví od první až do poslední minuty napínavé a vyhrocené. Již od odpískání začátku utkání bylo jasné, že tento zápas bude pořádně tvrdý. Hráči, domácí i hosté, se nebáli jít do soubojů tělo na tělo a v některých případech šlo i o zdraví.

Hra byla velmi dynamická a přesouvala se z jedné poloviny hřiště na druhou, až z toho diváky mohlo bolet za krkem. Hned v několika prvních minutách jsme mohli vidět několik nadějných akcí, jejichž autory byli Jara Kašpar, Dan Kocián nebo Dominik Polášek. Domácí se také dostali ke slovu a jejich střely, mířící na bránu, končily přímo v rukavicích připraveného golmana Tomáše Janoška.

Domácí, i když se se svými dosavadními výsledky usadili až na 11. místě v tabulce, nechtěli dát halenkovickému týmu vítězství zadarmo. Hosté jako by však na tuto alternativu připraveni nebyli, zdáli se hrou soupeře zaskočeni a po krásných kombinacích a gólových příležitostech z minulých dvou zápasů se slehla zem. Občas se průběh utkání podobal místo hry s míčem na hru s bombou („Zbav se jí, než u tebe vybouchne…“). Rozhodčí navíc přerušoval hru, zdálo se, každou minutu. Objevily se ale i situace, které fanouškům hostů dávaly naději, že vítězná šňůra bude i nadále pokračovat.

V 17. minutě se k míči dostal autor prvního gólu z minulého utkání, Lukáš Jablonický, který opět, jako v předešlém zápase, prokličkoval mezi domácí obranou. Střelu se snažil usadit k pravé tyči, golman však včas zasáhl a oba po střetu skončili na zemi. Ve 26. minutě, po zákroku na Filipa Lišku, se hosté opět dostali k jasné gólové šanci. Míč však po střele Jary Kašpara mířil přímo do autu a Dan Kocián i přes veškerou snahu neměl možnost dorážet.

Domácí i hosté měli v prvním poločase spoustu šancí změnit stav zápasu. Každá střela však skončila buď v rukavicích připravených golmanů, na kopačkách protihráčů nebo v zámezí. Ve 40. minutě se míče ujal kapitán hostů Jirka Sudolský, posouval se s ním přes polovinu hřiště až k bráně domácích. Zezadu na něj nemilosrdně dorážel spytihněvský útočník s číslem 13, Jaroslav Přikryl, který pro jeho zastavení použil ne zrovna férovou metodu a poté, co jej poslal úderem loktem do hlavy k zemi, dostal žlutou kartu.

Hosté měli mnohem více nadějných situací než domácí tým, avšak střeleckou smůlu se ve 43. minutě povedlo prolomit právě domácím. Spytihněvští útočníci převezli obranu hostů a míč poslali na osamoceného útočníka Adama Vaculíka stojícího ve středu malého vápna. Tomáš Janošek se sice snažil zakročit, ale míči se jako zázrakem povedlo projít přes jeho rukavice až do brány. Domácí tak odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem (1:0).

Druhý poločas začal lépe pro halenkovické hráče. V 52. minutě Radek Vlachynský přihrál Davidu Marholtovi, který všechny domácí obránce nechal v prachu za sebou a nesobecky nahrál přes šířku hřiště Danu Kociánovi. Pro něj už nebylo problémem usadit střelu do brankové sítě a vyrovnat na 1:1.

O dvě minuty později přišel nečekaný zvrat. Po zákroku na Dana Kociána se odkopu ujal Jara Kašpar, který překvapivě pomalu poslal míč ke středové čáře, kde už dobíhal Radek Vlachynský a vrátil mu jej zpět. Jara nakopl k bráně, kde v letu střelu dorážel hlavičkou opět Dan Kocián a krásně ji usadil za záda překvapeného golmana. Hosté se ujali vedení (1:2) a fanoušci se mohli těšit ze znovunalezení halenkovické formy z posledních dvou zápasů.

Po dvojité změně skóre byli pro změnu hrou překvapeni domácí hráči. Halenkovičtí i nadále ohrožovali jejich bránu. Šanci na předvedení svých schopností měli opět i nováčci – Matěj Hastík a později i Lukáš Kocián, o hattrick se pokoušel Dan Kocián, bohužel se již do brány domácích žádný míč nedostal.

V průběhu druhého poločasu domácí ještě přitvrdili a v zákrocích se neštítili absolutně ničeho. Tomáš Janošek chytal jako o život a jeho forma zachraňovala vyhrocenou situaci na hřišti. V 72. minutě rozhodčí po zákroku na Jirku Sudolského udělil žlutou kartu hráči s číslem 17 Marku Zbožínkovi (v zápise z utkání však udělal chybu, proto je žlutá karta zapsána hráči hostů s číslem 17 Danu Kociánovi).

V posledních deseti minutách zápasu se fanoušci hostů modlili v zázrak navýšení nebo alespoň udržení skóre. Ale vždy, když se halenkovičtí dostali dost blízko brány a měli šanci skórovat, pomezní praporkem signalizoval ofsajd. Hosté se však nevzdávali. Například v 83. minutě rozhodčí opět odpískal zákrok ze strany Dana Kociána na domácího hráče, že však domácí padali sami od sebe jako hrušky na podzim, z toho si nikdo vrásky nedělal. Následný přímý kop naštěstí skončil odrazem od nepřekonatelné zdi (hlavy Davida Marholta).

O dvě minuty později rozhodčí udělil další žlutou kartu, tentokrát hráči s číslem 7 Adamu Vaculíkovi za souboj s kapitánem hostů Jirkou Sudolským. Zápas se dále vyhrocoval a v 90. minutě rozhodčí oznámil 3 minuty nastavení. To se pro halenkovický tým stalo osudným. V poslední minutě nastavovaného času se v malém vápně přiblížil domácí útočník za záda Radka Vlachynského a ve chvíli, kdy chtěl odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti a zachránit tak výsledek utkání, se přesunul před něj a stoper hostů, místo odkopnutí míče, trefil nohu útočícího hráče. Rozhodčí odpískal penaltu. Domácí se mohli radovat, Adam Vaculík dorovnal stav utkání na 2:2, rozhodčí ukončil zápas a následovaly penalty…

Bylo by možné popsat každou penaltu, ale proč si znovu připomínat ty smutné chvíle, kdy jsme všichni doufali, že halenkovický tým uspěje. Na pokutové kopy nastoupili opět zkušení střelci (Dan Kocián, Filip Liška, Jara Kašpar a David Marholt). Štěstí však stálo na straně domácích a 4 střely stačily k rozhodnutí utkání. Domácí si tak připsali 2 body a v tabulce poskočili na 9. místo. Halenkovický tým se po získání jednoho bodu o skóre udržel na 2. místě před Pohořelicemi.

Nemá cenu vyčítat hráčům neúspěch. Jejich úsilí bylo velké, vůle nezdolná a celková hra, i když s drobnými výkyvy, nebyla zlá. Spokojme se s vysvětlením, že halenkovickým se opět vymstilo utkání hrané v sobotu a zápasy se Spytihněví na jejich hřišti (většinou ne jejich vinou) nikdy nebyly jejich silnou stránkou. Věříme, že tento zápas byl jen drobným zakolísáním jinak skvělé podzimní části a v příštím domácím zápase se Žlutavou se opět vrátí forma, kterou jsme viděli v posledních zápasech. Těšíme se v neděli na domácím hřišti na další nepředvídatelné derby.

 
Aktuální články
Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

 
Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

 
Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...

 
Volební valná hromada a první halenkovický fotbal roku 2021
 
Dobrý výkon s kvalitním soupeřem přinesl zasloužené vítězství
 
Žáci ve druhém poločasu otočili přátelák s Napajedly
 
Přípravné zápasy a žákovský turnaj
 
Starší žáci sehráli své první utkání s výborným výsledkem
 
Přátelák se Žlutavou se nám povedl
 
Modelové utkání žáků a jejich první zápas na velkém hřišti
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 08.08.2021, 17:00
2. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 15.08.2021, 16:30
3. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.08.2021, 16:30
4. kolo
VS.
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 29.08.2021, 16:00
5. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | Neděle 05.09.2021, 16:00
6. kolo
VS.
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 12.09.2021, 15:30
7. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Vizovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 19.09.2021, 15:30
8. kolo
VS.
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 26.09.2021, 15:00
9. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | Neděle 03.10.2021, 15:00
10. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Zlín 1931
 
TJ Halenkovice | Neděle 10.10.2021, 14:30
11. kolo
VS.
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS