Možná přijde i kůň - Ples sportovců 2019

30.12.2019 | Roman Janeček

Druhá prosincová sobota už roky patří Plesu sportovců, který otevírá pestrou halenkovickou plesovou sezónu. Společenská událost je příležitostí k zábavě, ale i k rekapitulaci uplynulého roku z pohledu dění v Tělovýchovné jednotě Halenkovice.

Okruh příznivců této akce se neustále zvětšuje. To se potvrdilo nejen větší návštěvou (přes 200 hostí), ale i podporou ze strany sponzorů. Opravdu bohatá tombola čítala více než 120 cen.

Program plesu sází na tradici, proto v něm každoročně figurují vystoupení se sportovní tématikou, ocenění členů TJ a vyhlášení halenkovického fotbalisty roku.

Takže popořádku.

Ples sportovců 2019 se konal v sobotu 14. prosince. Pro každého z hostí začal už u vstupu. Zde bylo připraveno tradiční halenkovické tekuté přivítání podávané uvítacím kolegiem tvořeným členy výboru TJ. Po odložení kabátů v šatně, kterou měli na starost mladí pánové (mimochodem vedli si výborně), mířili plesoví hosté neomylně na svá místa u předvánočně vyzdobených stolů. Hned od začátku byla pro ně připravena posádka bufetu se širokým sortimentem nápojů a něčeho na zub a osazenstvo místnosti s tombolou, ve které byly k zakoupení výherní ruličky.

Na pódiu měla svůj aparát v pohotovosti stará známá skupina Madusong, která je tradičním dodavatelem hudebního doprovodu této akce.

Moderování večera obstaral velezkušený mistr mikrofonu – předseda TJ Radek Kedruš. Ten se svého úkolu držel po celý večer, mimo vystoupení, v rámci kterého byl přítomným představen nepříliš rozšířený sport - voltiž (gymnastika na neosedlaném koni). Halenkovický kulturák už toho zažil hodně, ale živý kůň na sedmimetrové lonži by byl asi opravdu moc. Proto si členky klubu TJ Voltiž Tlumačov, pod vedením Libuše Hablovičové, pro své vystoupení přivezly trenažér. Během programu byly na „barelu“ předvedeny dechberoucí sestavy, při nichž akrobatkám ke stropu sálu nechybělo mnoho. Je těžko uvěřitelné, že tyto cviky děvčata normálně provádí na cválajícím koni. Představení sportu, klubu i jednotlivých vystupujících si na starost vzala Tereza Bieberlová - členka klubu. Tlumačovským voltižákům mnohokrát děkujeme.

Po tanečně hudebním intermezzu, díky kterému se pěkně rozjela volná zábava, přišel čas na poděkování a ocenění členům TJ, kteří mají na starost trénování mládeže, A-týmu a organizaci oddílů. Jmenovitě to byli Oldřich Prokop, Richard Vašíček, Jiří Sudolský, Michal Huťka (v zastoupení Soni Huťkové), Jan Hradílek (v zastoupení Lenky Hradílkové). Hosté plesu všechny odměnili potleskem.

Další hudebně taneční vsuvka předcházela velkému finále večera, ve kterém proběhlo vyhlášení fotbalisty roku a vylosování vstupenkové loterie.

Přestože by si ocenění zasloužili všichni hráči našeho mužstva, odměnit bylo možné pouze tři z nich. Za výkony v roce 2019 byli vyhlášeni nejlepšími fotbalisty pánové Lukáš Jablonický a Martin Kníchal. Putovní pohár a titul fotbalista roku po zásluze získal Daniel Kocián. Více se dočtete v samostatném článku.

Po vylosování a předání hodnotných cen šťastným výhercům vstupenkové loterie se opět rozjela neorganizovaná, ale velice zajímavá zábava, která skončila až v neděli po druhé hodině ranní. Ostatně, atmosféru plesu si můžete připomenout díky fotografiím Pavlíny Bieberlové (děkujeme).

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu plesu. Dík patří štědrým sponzorům ale hlavně hostům, jejichž zásluhou se ples opět vydařil. Tak zase za rok na shledanou.

Přátelské derby se Žlutavou naše mužstvo prověřilo

2. srpna 2020 se na žlutavském fotbalovém hřišti odehrál zajímavý přátelský zápas, jehož výsledek úplně neodpovídá předvedené...

Což takhle zkusit derbypřátelák

Program přípravných zápasů neskončí ani první srpnový víkend, na který je naplánováno atraktivní utkání.

Ondro, vítej zpátky!

Tři a půl roku nebyl Ondra Kadlčák hráčem našeho týmu. To už je ale minulost.

Zápas s Ludslavicemi raději ukončil brankář hostí

TJ Ludslavice dalším letním soupeřem Halenkovic

Amatérský nohejbalový turnaj trojic 2020

Máme rádi fotbal – Sud Cup 2020