Zajímavý zápas s Provodovem skončil zaslouženou remízou

09.02.2020 | Roman Janeček

Na umělé trávě a ve svitu reflektorů fotbalového centra ve Zlíně na Vršavě, se v prvním zápasu roku 2020, v sobotu 8. února, utkal halenkovický tým s mužstvem Provodova.

Do Zlína přijelo šestnáct hráčů našeho týmu, včetně obou brankařů. Hodilo se to, protože Provodovu golman chyběl, takže Martin Vykoukal i Tomáš Janošek odchytali celé utkání, které se hrálo na dvakrát 40 minut. Za Provodov nastoupil člen výboru TJ Halenkovice, Miroslav Březík a trenér Halenkovic, Michal Huťka – oba dlouholetí hráči Provodova. V našem dresu se, po několikaletém působení v Nedachlebicích, představil Ondra Kadlčák, o jehož návratu do Halenkovic se jedná. Jak náš tým zvládne utkání s mužstvem, které hraje krajskou soutěž, se přijely podívat asi dvě desítky diváků.

První poločas zápasu skončil bez branek. Hrálo se ve svižném tempu, takřka bez faulů. Územní převahu měli hráči Provodova, kteří si také vytvořili více gólových příležitostí, zahrávali i více rohových kopů. Překonat Tomáše Janoška, který první poločas chytal za Halenkovice, se jim nepodařilo. Střídalo se bez omezení. Asi nejpěknější akcí poločasu bylo břevno v podání Kuby Poláška. Míč se bohužel odrazil před brankovou čáru. Škoda, byl by to kásný „angličan“.

Během poločasové přestávky udělal trenér Michal Huťka několik změn v rozestavení našich hráčů a šel zpět, plnit si hráčské povinnosti na střídačku soupeřě.

Druhý poločas přinesl šest gólů. Vedení se ujal Provodov, dorážkou z bezprostřední blízkosti brány. Halenkovice, díky důrazu Jirky Sudolského, za několik minut srovnaly. Hra ubíhala ve slušném tempu a situace se znovu opakovala. Na vedení Provodova 2:1 opět odpovídá Jirka Sudolský, opět díky svému přehledu v malém vápně. Provodov se několik minut před koncem utkání, po rychlé kombinaci, ujal vedení 3:2. Gólovou tečku za tímto přípravným zápasem udělal David Marholt. Ten chladnokrevně zakončil akci, na jejímž začátku byl křídelní únik Ondry Kadlčáka. Zápas, který byl veden v přátelské atmosféře, skončil smírně 3:3. Naši fotbalisté utkání zvládli a mohou si z něj odnést zajímavé zkušenosti. Děkujeme týmu Provodova i všem, kteří se na nás přišli podívat

Přátelské derby se Žlutavou naše mužstvo prověřilo

2. srpna 2020 se na žlutavském fotbalovém hřišti odehrál zajímavý přátelský zápas, jehož výsledek úplně neodpovídá předvedené...

Což takhle zkusit derbypřátelák

Program přípravných zápasů neskončí ani první srpnový víkend, na který je naplánováno atraktivní utkání.

Ondro, vítej zpátky!

Tři a půl roku nebyl Ondra Kadlčák hráčem našeho týmu. To už je ale minulost.

Zápas s Ludslavicemi raději ukončil brankář hostí

TJ Ludslavice dalším letním soupeřem Halenkovic

Amatérský nohejbalový turnaj trojic 2020

Máme rádi fotbal – Sud Cup 2020