Dvěma góly orámoval utkání se Slušovicemi B Ondra Kadlčák

16.02.2020 | Roman Janeček

V rámci zimní přípravy sehrály Halenkovice v neděli 16. února 2020 zápas s mužstvem FC Slušovice B. Hrálo se na umělé trávě fotbalového areálu na Pasekách.

Utkání našeho týmu se slušovickým béčkem, které hraje okresní přebor a momentálně drží sedmou příčku v tabulce této soutěže, začalo v netradiční čas. Úvodní hvizd rozhodčího, kterým byl Jakub Kadlčák, zazněl v pravé poledne. Jinak to nešlo, program hřiště s umělým povrchem byl nabitý, své přípraváky zde hrála před i po tomto utkání další mužstva z okolí Zlína. Hrálo se za ideálního slunečného počasí a náš tým přišli podpořit skalní příznivci, kterým za podporu děkujeme, věříme, že cesty do Zlína nelitovali.

Halenkovice nastoupily do zápasu s improvizovanou sestavou. Na vině byly omluvenky z důvodu pracovních povinností, nemocí i z rodinných důvodů. Do brány se postavil Tomáš Janošek, Martin Vykoukal tentokrát chyběl, protože doprovázel napajedelský žákovský tým na halovém turnaji. V naší sestavě nastoupil opět Ondra Kadlčák, do zápasu jako hráč zasáhl i trenér týmu, Michal Huťka a člen výboru Ondra Gabrhelík. Na střídání byli k dispozici čtyři hráči.

Utkání začalo v rychlém tempu a hned od prvních minut bylo jasné, že si obě mužstva nedarují ani kousek hřiště zadarmo. V sedmé minutě se po hezké kombinaci gólově prosadil Ondra Kadlčák. V následujících minutách byla hra vcelku vyrovnaná, hrál se kombinační fotbal, tu a tam se na hřišti zajiskřilo. Po nesmyslném zásahu soupeřovou vysokou nohou musel hřiště s krvavým zraněním opustit právě Ondra Gabrhelík. Hra na obou stranách přinesla několik příležitostí, které ale gólem neskončily. První poločas byl uzavřen stavem 1:0 pro Halenkovice.

Po krátké poločasové přestávce došlo ke změně v zadních řadách našeho mužstva. Michal Huťka zaujal místo na střídačce a řídil tým z tohoto místa. Do obrany se přesunul Jirka Sudolský. Hra se stala více bojovnou. Na první pohled nebylo poznat, že se naše mužstvo utkalo s týmem, který hraje o třídu vyšší soutěž. Opět se do zakončení dostávaly oba týmy, ztratila se však lehkost a vázla kombinace. Slušovice měly problém s naší obranou, která svou rychlostí eliminovala jejich pokusy. Co prošlo, to zastavil Tomáš Janošek nebo skončilo mimo bránu. Na posledních deset minut se do hry opět zapojil Michal Huťka, který byl autorem přihrávky na druhý gól. Michal po rozehrávce rohového kopu pěkně uvolnil Ondru Kadlčáka, ten z rohu velkého vápna nádhernou technickou střelou upravil skóre na 2:0. Tímto stavem přípravné utkání skončilo.