Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přátelský zápas s Mařaticemi jsme si užili

08.06.2020 | Roman Janeček

V prvním plnohodnotném utkání jara 2020 jsme srovnali síly s Mařaticemi a stálo to za to. Krásné počasí, spousta diváků, deset gólů, hattrick a k tomu naše vítězství. Co víc jsme si mohli po tak dlouhé přestávce bez fotbalu přát.

Komentář k utkání pro vás připravila Markéta Graclová.

Prvního přátelského utkání po ukončení nouzového stavu jsme se již nemohli dočkat ani my - nadšení fanoušci halenkovického fotbalu, ale ani samotní hráči. I když se zpočátku utkání zdálo, že síly na obou stranách budou vyrovnané a diváci uvidí zápas o několika málo gólech, již v 10. minutě jsme mohli tušit, že toto utkání bude opravdu stát za to.

Halenkovičtí hned na začátku ukázali, že předešlé měsíce bez tréninků neznamenaly pro jejich formu žádnou katastrofu, a to krásnou rozehrávkou dua Ondra Kadlčák a Radek Vlachynský, kteří dostali míč přes obranu domácích až k bráně. O minutu později se Ondra Kadlčák postaral o další krásnou akci, kdy z rohu hřiště poslal míč přímo na bránu domácích. Po vyražení obranou Mařatic se Danovi Kociánovi povedlo vybojovat míč a předat zpět Ondrovi Kadlčákovi, který jej přes obranu domácích nakopl k brankové čáře. Tam čekal připravený Radek Vlachynský a pokusil se střelu nasměrovat do brány, ta ale skončila těsně vedle levé tyče.

Následovalo několik dalších pokusů, po nichž se tým domácích začal přehadovat. Všichni čekali, že se domácím tato šarvátka postará o prohru, opak byl však pravdou. V 17. min. se hráčům Mařatic povedlo propašovat míč halenkovickou obranou až za záda gólmana hostů Martina Vykoukala. Hosté se však nenechali dlouho pobízet. Ve 20. minutě halenkovičtí na gól domácích odpověděli. Jirka Sudolský prošel s míčem celou obranou domácího týmu, a krásnou střelou překonal mařatického gólmana (1:1).

Halenkovičtí pokračovali v tlaku. Ve 30. min. byl Dan Kocián při snaze udržet míč sražen domácím obráncem. Následné rozehrávky se ujal Ondra Kadlčák, nahrál Jirkovi Sudolskému, který vystřelil pouze do tyče. O pět minut později Mařatice hostům odpověděly nečekaným gólem za záda ležícího Martina Vykoukala. Do konce prvního poločasu měli hosté několik šancí na srovnání skóre (střely Radka Vlachynského, Ondry Kadlčáka a Jirky Sudolského). To však zůstalo nezměněno a poločas byl ukončen za stavu 2:1 pro domácí.

První polovina druhého poločasu se nesla ve znamení většího štěstí pro hosty. V 51. min. se Jirkovi Sudolskému povedlo opět skórovat a srovnat stav utkání na 2:2. O šest minut později po kombinaci Ondry Kadlčáka, Dana Kociána a nádherné finální přihrávce Lukáše Kociána opět skóruje, tentokrát hlavou, Jirka Sudolský. Svým třetím gólem v utkání navýšil stav na 2:3. Ukázka skvělé formy halenkovických hráčů pokračovala i nadále. V 68. min. se ze zálohy hostů dostal míč až na vyčkávajícího Jirku Sudolského, ten nesobecky nahrává Dominiku Poláškovi. Dominik si zkušeně položil gólmana a zakončil do brankové sítě (stav 2:4).

Následující minuty se domácí snažili upravit stav utkání, přes obranu hostů a gólmana Tomáše Janoška, který se rozhodl strážit bránu ve druhém poločase, neprošla žádná střela. Naopak, v 71. min. rozjel útočnou akci Honza Kulenda, nahrál si s vybíhajícím Radkem Vlachynským a přesnou střelou překvapil gólmana domácích (2:5). O čtyři minuty později se opět Honza Kulenda postaral o úpravu skóre, a to když od půlky hřiště prolétl po pravé lajně až k bráně domácích a následně nechytatelně vystřelil podél brankové čáry (2:6).

Domácí už měli očividně dost inkasovaných gólů a v 77. minutě se jim, po přímém kopu, povedlo poprvé překonat gólmana Tomáše Janoška. V následující minutě rozhodčí rozhodl o přísné penaltě ve prospěch domácího týmu, a to po ruce Jirky Sudolského. Domácí tuto šanci využili a snížili stav utkání na 4:6.

Až na zákrok Romana Gabrhelíka, který poslal k zemi domácího hráče, jakoby se jednalo jen o pírko (rozhodčímu se tento střet nelíbil a komentoval jej slovy směrem k halenkovickému útočníkovi: „Kdyby se mi chtěla vytahovat, už ji máš,“), proběhl zbytek utkání v relativním klidu na obou stranách.

Toto přátelské utkání bylo důkazem, že halenkovický fotbal koronavirus na lopatky nepoložil. Budeme doufat, že tato skvělá forma klukům vydrží až do srpna, kdy bychom zase, po půl roce, měli konečně vidět fotbalové souboje o body a první místo v tabulce. Do té doby se snad společně setkáme na dalších přátelských utkáních, které budou ve znamení vítězství, gólů a nečekaných akcí halenkovického týmu. 
Aktuální články
Ing. Radek Kedruš, nový předseda TJ Halenkovice

Jediným bodem první schůze Výkonného výboru TJ Halenkovice byla volba předsedy TJ Halenkovice z.s.

 
Poslední předsezonní přátelské utkání

V neděli 1. srpna 2021 se A tým TJ Halenkovice utká s mužstvem FC Slušovice B

 
Předprázdninová pizza párty přípravek

V pátek odpoledne se na rozkvetlé "jatelince" halenkovického fotbalového hřiště uskutečnilo poslední předprázdninové setkání hráčů...

 
Volební valná hromada a první halenkovický fotbal roku 2021
 
Dobrý výkon s kvalitním soupeřem přinesl zasloužené vítězství
 
Žáci ve druhém poločasu otočili přátelák s Napajedly
 
Přípravné zápasy a žákovský turnaj
 
Starší žáci sehráli své první utkání s výborným výsledkem
 
Přátelák se Žlutavou se nám povedl
 
Modelové utkání žáků a jejich první zápas na velkém hřišti
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 08.08.2021, 17:00
2. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 15.08.2021, 16:30
3. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.08.2021, 16:30
4. kolo
VS.
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 29.08.2021, 16:00
5. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | Neděle 05.09.2021, 16:00
6. kolo
VS.
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 12.09.2021, 15:30
7. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Vizovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 19.09.2021, 15:30
8. kolo
VS.
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 26.09.2021, 15:00
9. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | Neděle 03.10.2021, 15:00
10. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Zlín 1931
 
TJ Halenkovice | Neděle 10.10.2021, 14:30
11. kolo
VS.
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS