Přátelské derby se Žlutavou naše mužstvo prověřilo

02.08.2020 | Roman Janeček

2. srpna 2020 se na žlutavském fotbalovém hřišti odehrál zajímavý přátelský zápas, jehož výsledek úplně neodpovídá předvedené hře.

Halenkovice na Žlutavu přicestovaly v počtu 16 hráčů a s velmi silnou fanouškovskou podporou. Ostatně, o utkání byl celkově slušný zájem - na fotbal se přišlo podívat více než 200 diváků.

V brance TJ Halenkovice stál po celý zápas Tomáš Janošek. Martin Vykoukal byl na místě také, do hry mu však nedovolilo nastoupit zranění kotníku. Z důvodu zranění nemohl nastoupit ani Dominik Polášek. Řady hostujícího týmu i pro toto utkání rozšířil Richard Vašíček, který měl ten den za sebou už juniorský zápas se Sigmou Olomouc.

Úvod utkání našemu týmu vyšel parádně. Už v 1. min. se po rohovém kopu ve vápně domácích nejlépe zorientoval Radek Vlachynský a krásnou střelou z první otevřel skóre 0:1.

Úvodní tlak halenkovického mužstva pokračoval a přinesl i navýšení skóre. V 8. min. se k míči dostal Ondra Kadlčák, zpracoval, zamířil, a přestože si domácí golman na střelu sáhl, Ondra zvýšil na 0:2. Úvodní úspěch naše hráče ukonejšil, iniciativu postupně převzali domácí. V 15. min. se po sóle přes polovinu hřiště Žlutavě podařilo snížit na 1:2. Hned o čtyři minuty později, po nedorozumění naší obrany, domácí srovnali na 2:2. Zbytek prvního poločasu náš tým tahal za kratší část provazu. Nedařila se kombinace, scházela rychlost. Jediný, kdo držel naše mužstvo ve hře, byl Tomáš Janošek, který vychytal několik vyložených šancí. Domácí hráli rychle a účelně, s ničím se moc nepárali, po získání míče se snažili zakončit i za cenu nepřesného pokusu z dálky. I poslední střelu poločasu předvedli žlutavští. Po našem rohovém kopu domácí hráč nechytatelně uklidil míč do vlastní sítě 2:3.

Pro druhý poločas bylo na naší hře co zlepšovat. Úvod druhého poločasu ale přinesl nezáživnou hru, která se odehrávala zejména ve středu hřiště. Domácí neměli hráče na střídání, jejich iniciativa se postupně rozplynula. První zajímavější akce druhého poločasu přišla až v 65. min. To si k provedení přímého kopu postavil balon Jara Kašpar. Střela pěkná, bohužel vedle. V 66. min. vybojoval ve vápně domácích míč David Marholt, přihrál Jirkovi Sudolskému, který akrobaticky zakončil 2:4. Domácí se k vážnější akci znovu dostali až v 77. min. Jejich přímý kop byl tečován mimo naši bránu. V 78. min. vyzval Dan Kocián přesnou přihrávkou Davida Marholta, který placírkou, po zemi, k tyči upravil skóre na 2:5. Domácí brankař si na střelu opět sáhl. Finále utkání bylo ve znamení hostujícího mužstva. 84. min. přinesla křídelní únik Jary Hanáčka, který ale nezamířil přesně. V 86. min., v poslední šanci utkání, domácí brankař vyškrábl z vinklu hlavičku Jirky Sudolského.

Tento zápas náš tým opravdu prověřil a ukázal, že s jednoznačnými výsledky z minulých přípravných utkání nemůžeme počítat tak nějak samozřejmě.