Letní turnaj přípravek 2020

31.08.2020 | Roman Janeček

Poslední prázdninový víkend tradičně patří halenkovické hřiště malým fotbalovým talentům. Ani 29. srpna 2020 tomu nebylo jinak.

Turnaj přípravek, který organizuje TJ Halenkovice, si nenechala ujít více než stovka malých fotbalistek a fotbalistů s početným doprovodem.
Z původně 16 přihlášených týmů se k sehrání soutěžních zápasů dostavilo třináct mužstev - 7 starších a 6 mladších přípravek. Do Halenkovic docestovaly tyto týmy.
Starší přípravky - FC Fastav Zlín, Baťov, Tlumačov, Provodov, Napajedla, Jaroslavice, Halenkovice.
Mladší přípravky - FC Fastav Zlín, Baťov, Tlumačov, Provodov, Jaroslavice, Halenkovice.

Příprava turnaje se za dobu konání díky zkušenostem přípravného týmu stala snadnější i tak ale obnáší spoustu práce. Vedoucím turnaje byl, stejně jako v minulých letech, pan Richard Vašíček.
Díky podpoře partnerů byly zakoupeny trofeje, medaile a další odměny pro účastníky, tak, aby ani jedna fotbalistka, ani jeden fotbalista neodešel ze hřiště s prázdnou.
Část vybavení areálu poskytlo SRPŠ Halenkovice a Obec Halenkovice, k dispozici byly prostory tělocvičny ZŠ Halenkovice, díky kterým bylo dostatek místa pro dočasné ubytování družstev.
S přípravou čtyř hřišť pomohli už v pátek před turnajem hráči z A týmu TJ a pánové ze staré gardy. V sobotu ráno se připravovaly stany, šatny a posezení pro diváky.

Samotný turnaj začal přesně podle harmonogramu. Nečekalo se na žádné z mužstev, naopak, některé nedočkavé týmy přicestovaly s předstihem. Po rozlosování následovala instruktáž, ve které byla vedoucím mužstev oznámena změna hracího systému. K té bylo přistoupeno z důvodu snížení počtu účastníků. Hrálo se systémem každý s každým. Hráči a diváci se tak mohli těšit na 36 utkání.
Počasí bylo takřka ideální. Dopoledne bylo pod mrakem, ani vedro, ani chladno, odpoledne se ukázalo slunce. Zápasy šly po sobě jako na drátkách. Zde je třeba zmínit a poděkovat zejména rozhodčím a zapisovatelům, kteří strávili v podstatě celý turnaj na nohách. Byli jimi hráči halenkovického áčka Tomáš Janošek, Martin Vykoukal, Dominik Polášek, Jaromír Blažek a Filip Liška. Se zápisy výsledků pomáhala Terezie Březíková, Markéta Skoupilová a František Palla ml. Zapomenout nemůžeme ani na Zuzku Deďovou, která měla na starost zdravotní dozor. Naštěstí nemusela zasahovat u žádného vážného zranění.
Program zápasů mladších přípravek byl ukončen kolem jedné hodiny odpoledne. Po deseti minutách proběhlo vyhlášení vítězů a předání trofejí. Nejdříve byly oceněny slečny fotbalistky, nejlepší brankař a střelec. Pak byly předány tašky s dárky, trofeje, medaile a dětské šampusy.
Pořadí turnaje v kategorii mladší přípravky:
1. FC Fastav Zlín
2. SK Tlumačov
3. SK Jaroslavice
4. SK Baťov 1930
5. FC Provodov
6. TJ Halenkovice

O necelou hodinu později bylo možné ocenit starší přípravky. I zde byly předány individuální ceny a po nich oceněn jeden tým za druhým, až k vítězi.
Pořadí turnaje v kategorii starší přípravky:
1. SK Jaroslavice
2. SK Baťov 1930
3. SK Tlumačov
4. FC Provodov
5. FC FS Napajedla
6. FC Fastav Zlín
7. TJ Halenkovice

Jmenovitě zmínit musíme osmiletého hráče SK Tlumačov, Michaela Bielika, který svou hrou doslova uchvátil každého, kdo má rád fotbal. Byl vyhlášen talentem turnaje.

Bylo půl třetí a ůčastníci turnaje se pomalu vydali na cestu domů. Podle reakcí dětí, trenérů a rodičů věříme, že se i letošní ročník líbil.
Na pořadatele pak už čekal jenom úklid, který nebyl nějak zvlášť náročný. Po fotbalistech mnoho nepořádku nebylo.
Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kteří nám jakkoliv pomohli nebo jenom drželi pěsti. Poděkování patří také partnerům, díky kterým si děti kromě sportovních zážitků mohli zdarma něco zakousnout a to i přes to, že účastníci turnaje neplatili startovné.
Děkujeme:
Obci Halenkovice
ZŠ Halenkovice
SRPŠ při ZŠ Halenkovice
firmě M-Trade Miroslav Zbořil.

Fotografie z turnaje pro Vás pořídil Dušan Chlud.

Tak za rok ahoj!