Sedm kulí jako v Sarajevu - Halenkovice spáchaly atentát na Louky B

15.09.2020 | Roman Janeček

Po zkušenostech z letního přípravného zápasu byl halenkovický tým ostražitý - nikdo pořádně netušil, co Louky B na domácím hřišti předvedou.

Do fotbalového areálu ve Zlíně Loukách naše mužstvo doprovodila velmi početná ekipa halenkovických příznivců, která domácí fanoušky výrazně přečíslila. Další příjemnou zprávou byla i účast hráčů, těch bylo ke střídání připraveno hned sedm. Ani tohoto utkání se nemohl zúčastnit trenér týmu, Michal Huťka, který si plnil hráčské povinnosti v Napajedlech. Vedení a koučování zápasu se ujala z minulých utkání osvědčená dvojice Ondra Gabrhelík a Jindra Kašpar. A aby toho na úvod nebylo málo, musíme zmínit, že se v našem dresu nově představil hráč Roman Šubík ml. Po dohodě s jeho agentem ;-) - tatínkem, Romanem Šubíkem st., jeho návrat z Napajedel zrealizoval Michal Huťka a Jindra Kašpar. Romanovi se premiéra v dresu rodných Halenkovic nadmíru vydařila.

Utkání Louky B - Halenkovice i malé nahlédnutí do zápasové kabiny vám zprostředkoval Ondra Gabrhelík:

• Tradičně výrazná převaha hostujících fanoušků.
  • Naše áčko konečně zabralo hned od prvního poločasu a silného soupeře přehrávalo od prvních minut.
  • 10. První velká šance, Lukáš Kocián z pravé strany vybojoval míč a nacentroval na Jirku Sudolského, tomu gólovou radost zmařil až obránce na brankové čáře.
  • 12. Čerstvá posila ukázala svoji sílu: Roman Šubík ve vápně zpracoval míč v otočce (výborné převzal míč přímo do střely) a z 10 metrů nekompromisní bombou levačkou propálil brankáře.
  • 13. Ondra Kadlčák rána z 30 metrů málem přelomila břevno.
  • 14. Do výrazné šance se dostali hosté (jsou pod tlakem, ale vytvořili break) útočník střelou těsně míjí naši bránu.
  • Další šance Ondra Kadlčák i Dan Kocián.
  • 25. Roman Šubík vybojoval v tvrdém souboji míč, předává do vápna Pavlovi Juřenovi, ten přihrává Jirkovi Sudolskému, který nezaváhal, střelou podél brankáře zvyšuje 2:0.
  • 30. výborná střela hostí do šibenice, ještě lepší zákrok Toma Janoška.
  • 40. Natrénovaný a v kabině domluvený signál z autu, Sundyn prodlužuje, z následující “trmy vrmy” dává Pavel Juřena gól prakticky z brankové čáry 3:0.
  • 43. Gól do šatny (spíš poslední hřebík do rakve) Jiří Sudolský z rohu z bezprostřední blízkosti propálil brankáře 4:0.
  • Parádní nálada v šatně v poločase, koupil jsem klukům dvě piva :-) a poprosil je ať hrají co nejvíc fotbal a ne křápání, a nediskutují s rozhodčím (Tom Janošek nesmyslná žlutá karta), který nechával hodně tvrdou hru, ale na obě strany.
  • Druhý poločas začal velkým tlakem našeho mužstva, několik šancí a střel.
  • 55. David Marholt po přihrávce Jirku Sudolského umístěnou střelou k tyči zvyšuje na 5:0.
  • 63. Ondra Kadlčák rozehrává přímák nakrátko Radkovi Vlachynskému, který zatáhl míč do vápna a přesnou přihrávkou nachází Romana Šubíka, který míč zametl do brány.
  • Zbytek druhého poločasu už v klidnějším tempu, hodně střídání.
  • 72. Jedna z mála šancí hostí končí přesnou střelou k tyči 6:1.
  • 87. Výborně hrající Pavel Juřena po individuální akci ve vápně zakončuje přesnou střelou k tyči 7:1.
  • Konec zprávy vedoucího mužstva.

Co dodat. Tři body, slušné vytunění skóre, vydařená premiéra mladého hráče, zvládnutá útočná i obranná fáze, skvělé dva góly Pavla Juřeny - podtrženo, sečteno, takovýto fotbal nás baví.
Fotky - Ondra Gabrhelík