Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

JAROSLAV KAŠPAR: Halenkovice - Zlín - Halenkovice

24.08.2017 | Jakub Kadlčák

Kapitán A týmu nám povyprávěl, jaká byla jeho fotbalová cesta z Halenkovic přes Zlín, cestování do zahraničí a návrat zpět do Halenkovic.

Narodil jsem se 20. dubna 1990 ve Zlíně. Čas plynul a já se rozhodoval, čím budu, až budu velký. Někdo chce být hasič, hokejista, malíř, zpěvák nebo závodník - já jsem chtěl být fotbalistou. Od malička jsem kopal do míče a líbilo se mi to.

Moji rodiče mě tak přihlásili do fotbalu. V 8. třídě, když jsem hrál za žáky tady v Halenkovicích, jsme hráli utkání proti Zlínu. Už tehdy jsem se trenérovi Zlína zalíbil a ten mě chtěl vzít rovnou s sebou. Neváhal jsem a souhlasil. Moji rodiče mě v tomto rozhodnutí podpořili.
Musel jsem tak z halenkovické základní školy přestoupit na 5. sportovní školu do Zlína. Zde jsem pak i hrával za žáky. Rok za rokem jsem postupoval věkovými kategoriemi výš a výš. V šestnácti letech jsem hrál Moravskoslezskou dorosteneckou ligu a o rok později Celostátní dorosteneckou ligu. V této soutěži jsem se stal se Zlínem mistrem republiky jak na venkovním hřišti, tak i v hale. I díky tomuto úspěchu jsem dostal možnost účastnit se reprezentačních srazů. 
S fotbalem jsem začal cestovat po světě, do zemí jako Turecko, Japonsko, Belgie, Severní Irsko, Anglie a další. Od osmnácti let jsem byl hráčem B týmu Zlína, kde se tehdy hrála 3. liga. Ještě před dovršením devatenácti let jsem letěl se zlínským  A týmem na soustředění do Turecka. V té době byl hlavním trenérem pan Ladislav Minář. Později si mě, Lukáše Železníka (nyní hráč zlínského Fastavu) a Lukáše Motála (momentálně hráč Hulína), vytáhl trenér Bartl do Hlučína, kde hráli 2. ligu. V Hlučíně jsem bohužel odehrál pouze 3 zápasy a z finančních důvodů (bez výplat) jsem se vrátil zpět do Zlína. Zde jsem následně oznámil, že už mám plány do budoucna a nechci dále pokračovat. Po ukončení angažmá v FC Tescoma Zlín (dnešní Fastav) jsem šel na hostování do Spytihněvi zahrát si divizi. Postupem času se vše domluvilo tak, že jsem se vrátil zpět do Halenkovic. Mám tady rodinu, dům a jsem šťastný.

Do budoucna si myslím, že fotbal u nás na dědině půjde nahoru. Máme hodně mladý tým a téměř všichni hráči jsou přímo z naší obce.
Na zimním soustředění v Hluku jsme začali trénovat hru na 2 obránce, kterou po nás chtěl trenér Kuba Kadlčák. Tento systém jsem znal i z působení ve Zlíně, takže to pro mě nebylo nic nového. Je to jednodušší herní systém a v dnešním moderním fotbale se používá velmi často. Tento způsob hry je pro většinu spoluhráčů z obrany nový, stále se to učíme a postupně se sehráváme. I kdyby se nedařilo, nemusíme si z toho zatím dělat těžkou hlavu - chce to čas. Jsem přesvědčen, že si na to tým postupem času zvykne a bude se to líbit i divákům.

 
Aktuální články
Tuto neděli je na programu první letošní derby

Úvodní zápas sezóny jsme hráli venku a napadala hromada gólů. Druhé utkání se hrálo v Halenkovicích a rozhodl jeden gól. Třetí...

 
Mladí fotbalisté Halenkovic začali s přípravou, chystá se i zajímavý přátelák

Ve středu 21. srpna 2019 se před sezónou 2019/2020 poprvé sešli mladí fotbalisté týmů přípravek a mladších žáků TJ Halenkovice.

 
Mládežnické týmy začínají trénovat. Nábor a rozpis nové sezóny.

Pomalu se blíží konec prázdnin, což znamená, že se rychle blíží začátek fotbalových soutěží přípravek a mladších žáků.

 
O vítězi napínavého utkání rozhodl jediný gól - TJ Halenkovice FC Březůvky 1:0
 
S novou sezónou nové balony...
 
Doma sezónu zahájíme s Březůvkami
 
Dan Kocián hattrickem pomohl k vítězství nad Kašavou
 
První soutěžní zápas sezóny sehrají Halenkovice v Kašavě
 
Halenkovice v posledním přípravném utkání porazily Mistřice 6:1
 
Komentář, který potěší
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 02.06.2019, 17:00
25. kolo
6:4
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | Neděle 09.06.2019, 17:00
26. kolo
2:5
SK Vizovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Sobota 15.06.2019, 14:00
14. kolo
1:2
Sokol Lípa - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 11.08.2019, 17:00
2. kolo
3:6
TJ Kašava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 18.08.2019, 16:30
3. kolo
1:0
TJ Halenkovice - FC Březůvky
 
TJ Halenkovice | Neděle 25.08.2019, 16:30
4. kolo
VS.
Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 01.09.2019, 16:00
5. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 08.09.2019, 16:00
6. kolo
VS.
SK Vizovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 15.09.2019, 16:00
7. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Lípa
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.09.2019, 15:30
8. kolo
VS.
SK Zlín 1931 - TJ Halenkovice
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS