JAROSLAV KAŠPAR: Halenkovice - Zlín - Halenkovice

24.08.2017 | Jakub Kadlčák

Kapitán A týmu nám povyprávěl, jaká byla jeho fotbalová cesta z Halenkovic přes Zlín, cestování do zahraničí a návrat zpět do Halenkovic.

Narodil jsem se 20. dubna 1990 ve Zlíně. Čas plynul a já se rozhodoval, čím budu, až budu velký. Někdo chce být hasič, hokejista, malíř, zpěvák nebo závodník - já jsem chtěl být fotbalistou. Od malička jsem kopal do míče a líbilo se mi to.

Moji rodiče mě tak přihlásili do fotbalu. V 8. třídě, když jsem hrál za žáky tady v Halenkovicích, jsme hráli utkání proti Zlínu. Už tehdy jsem se trenérovi Zlína zalíbil a ten mě chtěl vzít rovnou s sebou. Neváhal jsem a souhlasil. Moji rodiče mě v tomto rozhodnutí podpořili.
Musel jsem tak z halenkovické základní školy přestoupit na 5. sportovní školu do Zlína. Zde jsem pak i hrával za žáky. Rok za rokem jsem postupoval věkovými kategoriemi výš a výš. V šestnácti letech jsem hrál Moravskoslezskou dorosteneckou ligu a o rok později Celostátní dorosteneckou ligu. V této soutěži jsem se stal se Zlínem mistrem republiky jak na venkovním hřišti, tak i v hale. I díky tomuto úspěchu jsem dostal možnost účastnit se reprezentačních srazů.
S fotbalem jsem začal cestovat po světě, do zemí jako Turecko, Japonsko, Belgie, Severní Irsko, Anglie a další. Od osmnácti let jsem byl hráčem B týmu Zlína, kde se tehdy hrála 3. liga. Ještě před dovršením devatenácti let jsem letěl se zlínským  A týmem na soustředění do Turecka. V té době byl hlavním trenérem pan Ladislav Minář. Později si mě, Lukáše Železníka (nyní hráč zlínského Fastavu) a Lukáše Motála (momentálně hráč Hulína), vytáhl trenér Bartl do Hlučína, kde hráli 2. ligu. V Hlučíně jsem bohužel odehrál pouze 3 zápasy a z finančních důvodů (bez výplat) jsem se vrátil zpět do Zlína. Zde jsem následně oznámil, že už mám plány do budoucna a nechci dále pokračovat. Po ukončení angažmá v FC Tescoma Zlín (dnešní Fastav) jsem šel na hostování do Spytihněvi zahrát si divizi. Postupem času se vše domluvilo tak, že jsem se vrátil zpět do Halenkovic. Mám tady rodinu, dům a jsem šťastný.

Do budoucna si myslím, že fotbal u nás na dědině půjde nahoru. Máme hodně mladý tým a téměř všichni hráči jsou přímo z naší obce.
Na zimním soustředění v Hluku jsme začali trénovat hru na 2 obránce, kterou po nás chtěl trenér Kuba Kadlčák. Tento systém jsem znal i z působení ve Zlíně, takže to pro mě nebylo nic nového. Je to jednodušší herní systém a v dnešním moderním fotbale se používá velmi často. Tento způsob hry je pro většinu spoluhráčů z obrany nový, stále se to učíme a postupně se sehráváme. I kdyby se nedařilo, nemusíme si z toho zatím dělat těžkou hlavu - chce to čas. Jsem přesvědčen, že si na to tým postupem času zvykne a bude se to líbit i divákům.

Poslední kontakt s míčem v roce 2019

Zvládnout první kontakt s míčem - to se učí děti od prvních fotbalových krůčků. Dobré ale je, zvládnout i ten poslední.

Možná přijde i kůň - Ples sportovců 2019

Druhá prosincová sobota už roky patří Plesu sportovců, který otevírá pestrou halenkovickou plesovou sezónu. Společenská událost je...

Fotbalistou roku 2019 je Dan Kocián

Ples sportovců 2019 máme za sebou a tak už víme, kdo byl za rok 2019 vyhlášen nejlepším halenkovickým fotbalistou.

Rozsvícení halenkovického vánočního stromu 2019

Ples sportovců 2019 je tady

Podzim 2019 s dětskými týmy Halenkovic

Podzimní část sezóny 2019/2020