Volební valná hromada a první halenkovický fotbal roku 2021

21.06.2021 | Roman Janeček

Mnoho se toho událo na hřišti v Halenkovicích v pátek 18. června 2021.

Koronavirus měl prsty v tom, že se na podzim roku 2020 nepodařilo uskutečnit Volební valnou hromadu TJ Halenkovice, ze které by vzešel nový výbor spolku. Na základě právních informací od FAČR, byla valná hromada odložena až na období, kdy už v naší zemi nebude platit Nouzový stav. Stávající výbor TJ se rozhodl spojit valnou hromadu s prvním domácím utkáním, ve kterém se měla utkat mužstva Staré gardy Halenkovic a áčka TJ Halenkovice. Od ukončení nouzového stavu, v polovině dubna 2021, byla možnost bez právních problémů uskutečnit shromáždění nejpozději do tří měsíců. Termín 18. 6. 2021 byl proto ideální.
Valná hromada byla uspořádána venku. Pro tento účel byly vedle hrací plochy postaveny stany a posezení. Čas zahájení byl stanoven na 16:00 hod. Oficiální program byl zahájen v 16:15, kdy byla Volební valná hromada prohlášena za usnášeníschopnou. Samotná volba probíhala už při prezenci. Každý z delegátů obdržel volební lístek, ze kterého vybíral nové sedmičlenné vedení TJ.
Po úvodním slovu pana Radka Kedruše, předsedy TJ, ve kterém přítomné seznámil s plánovaným průběhem volby a programem shromáždění, byly předneseny zprávy o činnosti a ekonomické kondici TJ. Během referátů prováděla komise sčítání hlasů, ze kterých vzešlo nové vedení TJ ve složení Radek Kedruš, Jiři Sudolský, Ondřej Gabrhelík, Miroslav Březík, Roman Janeček, Richard Vašíček a Michal Huťka. Do dalšího období se rozhodl již nekandidovat Zbyněk Horka, kterému za jeho tři desítky let trvající aktivní činnost pro halenkovický fotbal děkujeme.
Na závěr shromáždění si slovo vzal zástupce obce Halenkovice, místostarosta, pan Karel Platoš. Obec Halenkovice je i nadále největším podporovatelem našeho spolku. Pan místostarosta poděkoval za dosavadní spoluprácí a přislíbil její pokračování.

Po skončení Volební valné hromady na trávník, do kterého pralo ostré slunce, vyběhla mužstva Staré gardy a A-týmu TJ Halenkovice. Před úvodním hvizdem byly při příležitosti životního jubilea předány dárky členovi staré gardy, Antoniu Netovi alias Tondovi.
Potom se rozjel na góly přebohatý zápas, plný parádních fotbalových akcí. Jeho řízení se ujal Zbyněk Horka. Zápas si nenechala uniknout spousta diváků, kteří si k jeho sledování hledali stinná místečka. Fotbalová šou skončila nerozhodně 9:9.
Po ukončení utkání, nezbytném fotografování, které si za své vzal Dušan Chlud, a dokončení dovednostní soutěže v penaltách, se rozjela neorganizovaná zábava. Pro doplnění energie bylo na místě připraveno pečené sele, točené i nalévané nápoje a ideální počasí. Řešilo se kde co, hrála hudba a tak to bylo až do tmy. Fotbal se nám do Halenkovic po dlouhé přestávce konečně vrátil. Snad nám tu už vydrží...

Galerie 1
Galerie 2