V utkání se Spytihněví potvrdily Halenkovice roli favorita

10.10.2021 | Roman Janeček

Celkem dvanáct gólů nastřílely a ani jeden nedostaly týmy TJ Halenkovice v soutěžních utkáních na hodovou sobotu ve Spytihněvi.

Jako první na trávník fotbalového hřiště vyběhli starší žáci. V utkání, které se hrálo od 12:00 hod., naši kluci dokonale splnili trenérské pokyny. Obrana s golmanem dokázala naprosto eliminovat nejnebezpečnější hráče Spytihněvi a střelci předvedli kanonádu. Po gólech Ivana Žigy, Vojtěcha Gabrhelíka, Jana Kašného, Martina Jančíka a skvělém hattricku Tadeáše Gajdošíka Halenkovice zvítězily 0:7. Naši starší žáci se tak díky lepšímu skóre vyšvihli už na třetí místo tabulky.

V půl třetí před diváky zaplněnou tribunu nastoupili hráči áček obou klubů. Halenkovice měly na střídačce k dispozici tři hráče, ale chyběl trenér Michal Huťka, který v tu dobu hrál soutěžní zápas Napajedel. Spytihněvští to měli o poznání horší. Zranění a omluvenky způsobily, že ke střídání disponovali pouze dvěma velmi mladými hráči, kteří už měli v nohách zápas s našimi staršími žáky.

Utkání posuzovala trojice mladých rozhodčích, nad jejichž výkonem bděl delegát fotbalové asociace.

V 5. min. zaútočili domácí - jejich akci, zakončenou slabou střelou, eliminoval Tomáš Janošek. V 7. min. po hezké kombinaci mezi Davidem Marholtem a Danem Kociánem hlavičkoval druhý jmenovaný těsně vedle. Dan si spravil chuť hned o minutu později, když v gól proměnil krásné sólo 0:1. Ve 14. min. Spytihněv po rohovém kopu vystřelila nad naši bránu. V 15. min. musel tým Spytihněvi opustit bývalý hráč Halenkovic, Jakub Polášek, nezaviněné zranění stehenního svalu si vyžádalo jeho cestu do uherskohradišťské nemocnice. Po pár minutách ze hry odstoupil také brankář Spytihněvi pro zranění ruky. Oběma přejeme brzké uzdravení. Personální potíže našeho soupeře tak vygradovaly.
Ve 33. min. zacílil Lukáš Kocián těsně vedle. Ve stejné minutě to z dálky zkusili domácí, taktéž vedle. Hra byla rozkouskovaná a mnoho krásy nepobrala. Halenkovice do konce poločasu nebyly schopné využít svoji herní převahu a na mysl se bezděčně dostávala ztracená utkání z minulých sezón.

V přestávce si v kabině vzali slovo Ondra Gabrhelík a Miroslav Březík, kteří hráčům přesně popsali, kde nás tlačí bota.

V 50. min. zahrával Ondra Kadlčák (po faulu na Davida Marholta) přímý kop - trefil břevno. V 52. min. si vzal míč Dan Kocián a zakončil střelou nad. V 54. min. zatáhl po pravé straně Dominik Polášek, před brankou našel úplně volného Jirku Sudolského, pro kterého nebyl problém uklidit balon do sítě 0:2. Spytihněv v 58. min. zakombinovala, ale finále skončilo vysoko nad naší branou. 59. min. přinesla akci Dominika Poláška, který v těžké situaci vystřelil vedle. V 66. min. rozjel pohlednou akci Ondra Kadlčák, ten si po naražení s Pavlem Juřenou došel pro gólový zápis 0:3. Sympatický odpor našeho soupeře byl definitivně zlomen. Ondra Kadlčák zůstával i nadále při chuti, v 76. min. trefil břevno. V 77. min. vypracoval nádhernou akci Lukáš Jablonický, který nesobecky nahrál na úplně volného Jirku Sudolského - úklid míče do prázdné branky už Jirka znal 0:4. V 85. min. si balon převzal Honza Kulenda, obešel brankaře domácích a z velkého úhlu zvýšil na 0:5. Poslední vážnější akcí zápasu byla tvrdá střela z kopačky Ondry Kadlčáka, která dala vyniknout brankaři Spytihněvi.

Před utkáním byl náš tým motivován prémií za vítězství. Vinařství Kašpárek svůj slib splnilo a po příjezdu na domácí hřiště na spokojené halenkovické fotbalisty čekalo nějaké to vínko ;-). Malé hody, spojené se sledováním volebních výsledků, tak proběhly i v Hospodě na hřišti.

Přípravky TJ Halenkovice v roce 2021

Jak vypadal rok 2021 pohledem trenéra halenkovické přípravky, Oldřicha Prokopa, si můžete přečíst v následujícím hodnocení.

Ples sportovců v prosinci 2021 neproběhne

Z důvodu aktuální epidemické situace a z ní vycházejících vládních nařízení musel být zrušen tradiční Ples sportovců.

Úspěšný turnaj starších žáků v Bystřici pod Hostýnem

V neděli 21. 11. 2021 se starší žáci zúčastnili turnaje v Bystřici pod Hostýnem. Přestože do poslední chvíle hrozilo, že turnaj...

Doplňte si šatník správnou barvou!

Žákovské halové turnaje - listopad 2021

Rozlučka s fotbalovým rokem 2021

Takto jsme si to nepředstavovali - utkání s Fryštákem bylo kontumováno

Dohrávka 1. kola uzavře podzimní část sezóny 2021/22