Hřiště

Fotbalové hřiště na Záhumení je situováno ve středu obce Halenkovice.
Rozměry hrací plochy: délka 105 m, šířka 60,5 m. Maximální divácká kapacita areálu není stanovena. Diváci mohou ke sledování zápasů využít prostory u šaten nebo lavičky na západní straně hřiště. Celý obvod hřiště je opatřen zábradlím, za oběma bránami jsou umístěny zádržné sítě. Během zápasů týmy využívají kryté lexanové střídačky. Pro zápasy mládežnických mužstev se využívají hliníkové brány. K dispozici jsou i dvě sady ocelových branek hokejových rozměrů a pro nejmenší hráče i lehké kompozitově – látkové branky. Travnatá plocha bohužel není vybavena zavlažovacím systémem.

V době zápasů je v rohu hřiště instalována světelná tabule, pro informování diváků se využívá i zvuková aparatura, samozřejmostí je internetové připojení, prostřednictvím kterého jsou předávány informace o zápasech na FAČR.

Zázemí areálu tvoří zděná budova šaten, která byla postavena v letech 1989-1990. V objektu se nachází šatny, sociální zařízení pro hráče, zázemí pro rozhodčí a skladovací prostory. V budově naleznete také provozovnu Hospůdky na hřišti, jejíž sociální zařízení slouží i divákům zápasů. Mládežnické týmy mají k dispozici vlastní prostory v obytné buňce, stejným způsobem jsou řešeny i skladovací prostory pro správce areálu.

Areál je trvale volně přístupný pro veřejnost. Na hřiště se dostanete několika způsoby

-        ze severní a západní strany pěšky, kolem budovy nové školy.
    -       z jihu je umožněn příjezd přímo ke hřišti, kde se nachází rozsáhlá parkovací plocha s kapacitou více než 50 aut. Další možnost parkování je u fary halenkovického kostela, kde je k dispozici 11 parkovacích míst.
Odbočka k parkovišti u hřiště je vyznačena směrníkem.

Hřiště sousedí se školním sportovištěm, jehož antukovou hrací plochu využívají halenkovičtí nohejbalisté. V současné době je zpracována projektová dokumentace na úplnou rekonstrukci tohoto prostranství.

GPS souřadnice hřiště Halenkovice: 49.1696844N, 17.4726781E

Pro zobrazení přesné polohy hřiště Halenkovice klikněte zde.

TJ Halenkovice | Neděle 01.10.2017, 15:00

TJ Halenkovice | Neděle 08.10.2017, 15:00