Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ach, ty začátky – Pohořelice x Halenkovice 1:1

04.09.2023 | Roman Janeček

Slušně zaplněná tribuna a hlavně pergola u bufetu pohořelického hřiště, viděla vyrovnané a velmi zajímavé derby.

Do Pohořelic nedorazilo jen hodně halenkovických diváků, ale také hodně hráčů. Takto obsazená lavička našeho mužstva tu už dlouho nebyla.

Před utkáním trochu zahrozily bouřkové mraky a silný vítr, proti kterému první poločas naše mužstvo hrálo. Nakonec na hřiště spadlo jen pár kapek a vítr se do začátku druhé půle uklidnil.

Zápas začal a začal tradičně. 4. min., ztráta míče ve středu hřiště, centr a nekompromisní zakončení.  Domácí se ujali vedení 1:0. Na takovýto začátek utkání v podání Halenkovic už se nevypisují ani kurzy, to je prostě klasika. Hosté se probudili v 6. min. Pavel Drábek nacentroval a Jirka Sudolský hlavou přestřelil. V 9. min. našel Tomáš Režný přesně Viktora Holešinského, balon skončil mimo bránu. V 11. min. se do příležitosti dostali domácí, na Martina Vykoukala, který střežil naši bránu, nevyzráli. Stejně tak byli na našeho golmana krátcí při střele z blízka, kterou jej prubli v 15. minutě. Ve 20. min. pádili dva halenkovičtí na 1 pohořelického, gól však nedali. Ve 24. min. stálo štěstí na straně domácích, když svou vyloženou šanci neproměnil Dan Kocián. Ve 29. min. perfektně přečetl hru Martin Vykoukal a svým vyběhnutím zabránil domácím navýšit vedení. Dvě šance dostal ke skórování ve 35. min. Dominik Polášek, vyrovnat se mu nepovedlo. První poločas zakončili ve 43. min. tvrdou střelou pohořeličtí. Martin Vykoukal opět skvěle zasáhl. Během první půle byli aktivnější a nebezpečnější domácí, kteří méně kazili přihrávky, naproti tomu halenkovická kombinace vázla.

Do druhého poločasu pro zranění už nemohl nastoupit Radek Vlachynský. Muselo tak dojít k přeskupení hráčů. Během přestávky trenér Halenkovic, Michal Huťka, ostře a jasně pojmenoval, kde je problém naší hry. Jeho řeč padla na úrodnou půdu. 

Ve 47. min. byl na začátku pohledné fotbalové akce Pavel Drábek. Na jejím konci byl balon v síti domácích. Poslal jej tam Viktor Holešinský 1:1. V 52. min. přesnou kombinaci Viktor nedokázal proměnit v další gól – přestřelil. V 55. a 56. min. vystřelil na bránu Dominik Polášek. Brankař domácích v obou případech chytil. V 61. min. se do vyložené šance dostal Roman Šubík, golman domácích udržel remízový stav. V 63. min. musel pro změnu hosty podržet jejich brankař – a podržel. V 75. min. se ke střele dostal Tom Režný, balon letěl nad bránu. Tlak, který si vynutili hosté, měl občas trhliny v podobě brejkových situací v podání pohořelického týmu. V 77. min. nás Martin Vykoukal fantasticky zachránil, následnou dorážku od brány odkopl Jirka Sudolský. Obrana a brankař Halenkovic hráli dobře. Konec utkání byl ve znamení mikrosouboje mezi Dominikem Poláškem a brankařem Pohořelic. V 82. i v 84. min. tento souboj skvělými zákroky vyhrál pohořelický brankař. Za druhý poločas si halenkovičtí zasloužili pochvalu. Škoda jen té koncovky, bez gólů se vyhrávat nedá...

Utkání, které rozhodně nenudilo, skončilo zřejmě spravedlivou remízou - Pohořelice x Halenkovice 1:1.

 
Aktuální články
Ve Spytihněvi bylo hotovo po půlhodině hry

V netradičním, sobotním termínu se hrálo utkání 5. kola III. A třídy mezi domácí Spytihněví a Halenkovicemi.

 
Perný víkend halenkovické přípravky

Děvčata a kluci, kteří tvoří tým starší přípravky TJ Halenkovice, mají za sebou perný, ale velice úspěšný víkend.

 
Fotbalový pátek ozdobil zápas starých gard

Každý pátek bývá na halenkovickém hřišti pořádně rušno. Tréninky A týmu, fotbálky staré gardy, spousta dětí, hrajících si u...

 
Jubilejní nohejbalový turnaj trojic
 
Množství fotbalu větší než malé
 
Čtyři mládežnické soutěže mají halenkovickou účast
 
Doubravy jsme potrápili, ale ne dost
 
Přátelské derby starých gard
 
Do Halenkovic přijede lídr tabulky
 
Letní fotbalový turnaj přípravek 2023
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS