Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ani tři góly k bodům nepomohly

07.11.2023 | Roman Janeček

Los soutěže rozhodl, že k poslednímu zápasu roku 2023 vyrazí tým mužů TJ Halenkovice na hřiště do Tečovic, kde se utká s místním B týmem. Tyto zápasy bývaly vždy těžké.

Poslední říjnová neděle fotbalu přála. Bylo podzimní počasí, trochu větrné, ale pro hru ideální. Travnatá plocha tečovického areálu byla měkká jako plastelína. V naší sestavě se objevili dva dorostenci. I s nimi byla lavička týmu hostí dostatečně početná. Na utkání se přišlo podívat poměrně dost diváků, stovka byla pokořena určitě. Halenkovičtí příznivci byli opět nepřehlédnutelní a někdy i nepřeslechnutelní. S fotbalovým rokem 2023, který se do historie halenkovického mužského fotbalu zlatým písmem určitě nezapíše, se přišli rozloučit v tradičně velkém počtu - děkujeme.

Zápas začal nepříjemným zraněním domácího hráče, který si po pádu mimo hřiště zranil ruku o střep. Ošetřovalo se cca tři minuty, které byly na konci první půle nastaveny – pro halenkovické bohužel, ale o tom až dále. Hosté byli po přerušení hry aktivní. V 7. min. dlouhou tečovickou malou domů domácí jen s námahou odkopli před dobíhajícím Tomášem Režným. Tečovice kontrovaly ve 12. min., jejich přímák Martin Vykoukal, který tentokrát hájil bránu Halenkovic, vyrazil mimo tři tyče. V 15. min. si dlouhý centr našel hlavu Jirky Sudolského, brankař domácích pokus chytil. V 17. min. vypálil opět Jirka Sudolský, pro změnu nohou a z dálky. Jeho střela ve vzduchu zaplavala tak, že dokonale zmátla brankaře Tečovic 0:1. Bohužel, ani ne po minutě hry propadla naše obrana a hosté střelou po zemi srovnali na 1:1. Hned v následující, 19. min., to vzal na sebe Tomáš Režný, který se po hezké individuální akci propracoval až ke střele a zavěsil velmi pohledně 1:2. Ve 21. min. se po pěkném náběhu do velké šance dostal Vít Chudara, jeho technickou střelu vyškrábl domácí golman těsně mimo bránu. Ve 24. min. domácí zahrávali přímák, který brankař hostí vyboxoval na roh. Halenkovice se dostaly pod tlak. Ve 26. min. předvedli domácí kombinaci, kterou pro nedůraz domácí obrany zakončili srovnávací brankou na 2:2. V následujících minutách mohli tečovičtí zápas rozhodnout díky několika naprosto stejně zahraným akcím, které naprosto stejně špatně bránila hostující obrana. Jen zásluhou střelecké impotence Tečovic bylo skóre nezměněno. To platilo až do druhé minuty nastavení prvního poločasu (Vzpomínáte? To je to zranění o střep...). Tentokrát tečovická šablona zabrala a bohužel byla zakončena gólem do šatny 3:2.

Halenkovičtí přesně věděli, kde je tlačí bota. A od začátku druhého poločasu se pokusili zjednat nápravu. V 58. min. měl velkou šanci Tomáš Režný. Tváří v tvář domácímu brankaři bohužel nezaskóroval. Milionkrát opakované, ale stále platné „nedáš – dostaneš“ zafungovalo i tentokrát. Rychlá tečovická protiakce byla zužitkována přehozením golmana Halenkovic 4:2. V 61. min. si domácí vytvořili další příležitost, jejich střela skončila mimo. Halenkovice zvedly hlavu. V 65. min. Jiří Sudolský nastřelil tyč tečovické brány a odražený balon napálil zdravě nas..ný Filip Liška do sítě tak, že ji málem protrhl 4:3. Ve hře hostí se konečně objevila bojovnost. Halenkovičtí se vrhli do útoku, ono taky už velice nebylo na co čekat. V 72. min. Viktor Holešinský po nahrávce od Romana Šubíka napálil boční síť. V 83. min. zahrávali hosté po faulu na Dominika Poláška přímák, který golman chytil. V 89. min. vyslal dalekonosnou střelu Tomáš Režný, letěla mimo. Srovnat se nepodařilo až do 90. min. Přišel nastavený čas a rohový kop domácích. Míč se dostal k volnému hráči, který to trefil pěkně. Uzavřel tak skóre tohoto utkání na 5:3.
A tak jediným halenkovickým vítězem v Tečovicích byl pan František Gajdošík, kterému se zadařilo v tombole.

Škoda. Ono, dát venku tři branky není špatné, ale dostat pět, to už špatné je. Utkání proti tomuto soupeři ukázalo, že přes zimní přestávku je na čem pracovat.
Uvidíme, jaro přijde ani se nenadějeme...

Za tým mužů TJ Halenkovice děkujeme všem, kteří nám po celý rok fandili a věřili.
Za vedení TJ Halenkovice děkujeme všem hráčům, kteří do podzimní části sezóny 2023/24 nastoupili a reprezentovali náš klub. Přejme jim i sobě, aby přišly lepší časy.

 
Aktuální články
Rozlučka na třetí

Fotbalové boje o body utichly, sezóna 2023/24 je historií. Prázdniny se hlásí ke slovu. A to je právě okamžik, kdy od nepaměti probíhají...

 
Hodnocení uplynulé dorostenecké sezóny

Spojené dorostenecké mužstvo Halenkovic a Spytihněvi má za sebou další sezónu. Trenéři mužstva, pánové Ondřej Šubík a Ondřej...

 
Fotbalová exhibice ukončila sezónu 2023/24

Více než dvě stovky diváků, letní počasí, deset gólů a nerozhodný konečný výsledek přineslo poslední utkání právě uplynulé...

 
Sezóna 2023/24 končí
 
Jednoznačná záležitost v Jaroslavicích
 
Jaroslavice - poslední výjezd sezóny už v sobotu!
 
Zápas promarněných šancí – Halenkovice x Březová 1:2
 
Zápas s Březovou nabídne zajímavou konfrontaci s fotbalovým mládím
 
Bojovný výkon v derby na body nestačil
 
Pozvánka na Žlutavu? Zbytečná práce...
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
2:0
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | sobota 08.06.2024, 17:00
21. kolo
1:8
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
5:5
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS