Obrat ve druhém poločase přinesl Halenkovicím první tři body

25.08.2020 | Roman Janeček

Utkání s Pohořelicemi otevřelo podzimní část sezóny 2020/2021 na halenkovickém hřišti. Pěkné fotbalové počasí a atraktivní soupeř přivedl do areálu na Záhumení více než 200 diváků.

Střídačka našeho týmu byla, stejně jako v předchozích letních zápasech, plná. Bohužel, ještě před úvodním hvizdem musel zpět do šaten Martin Kníchal, kterému se zhoršilo svalové zranění z minulého utkání. Ze zdravotních důvodů absentoval i Dominik Polášek, který se pro tento zápas stal pomezním rozhodčím. Z pátečního tréninku si do utkání přinesl zranění také Ondra Kadlčák, který hrál s tejpem kotníku. V poločasu musel mužstvo opustit David Marholt, ten si pro změnu odjel plnit pracovní povinnosti. A aby toho nebylo málo, z důvodu dovolené nebyl přítomen ani trenér Michal Huťka. Koučování zápasu si do své gesce proto převzali Ondra Gabrhelík a Jindra Kašpar, předešleme, že velmi úspěšně.

Tradiční vlažný rozjezd utkání z naší strany přišel i tentokrát. Ve 4. min. se Pohořelice prezentovaly první střelou utkání, z dálky, k tyči, naštěstí skvěle zasáhl Tomáš Janošek. Probuzení nepřišlo, a tak soupeř už v 6. min. předvedl parádu jako z učebnice fotbalu. Rychlá přímočará akce, několik přesných nahrávek po zemi, nekompromisní zakončení, a na tabuli v kolonce hosté svítí jednička.
Halenkovické mužstvo se rozjíždělo pomalu a hodně křečovitě. V 8. min. zatáhl míč Jirka Sudolský, nacentroval na Ondru Kadlčáka, který hlavou přestřelil bránu. V 11. min. nás od dalšího inkasovaného gólu zachránil Filip Liška, který vykopl balon z brankové čáry. V 15. min. Dan Kocián navedl míč do středu hřiště, přesně nahrál Radkovi Vlachynskému, který to zkusil z dálky - mimo bránu. Další střela mimo bránu byla k vidění v podání Jirky Sudolského ve 24. min. a 26. min. První poločas uzavřely nebezpečnou akcí pohořeličtí - po rohovém kopu zacílili těsně nad.
První poločas se našemu mužstvu příliš nevyvedl. Vázla kombinace, z čehož vycházely časté a zbytečné ztráty míče. Soupeř byl fotbalovější.

Úvod druhého poločasu mnoho změn nepřinesl, snad jen, že se nervozita domácích hráčů i příznivců začala stupňovat. Až v 57. min. to opět zkusil Jirka Sudolský, jehož střela ale skončila jen v náruči golmana. V 65. min. přímý kop a Jirka Sudolský vysoko nad. Našim ofenzivním hráčům se momentálně nedaří skórovat. Prapor Halenkovic tak v pravý čas zvedla obrana a to takřka celá. V 70. min. se odražený míč dostal před Filipa Lišku, který nezaváhal 1:1 a velká úleva. V 75. min. se v šanci po dlouhé přihrávce ocitl Dan Kocián, dobře postavený Jara Blažek na dorážku nedosáhl. Tempo hry zůstávalo i nadále vysoké a pohořelické hráče začala trápit svalová zranění, kvůli kterým museli někteří jejich klíčoví fotbalisté do šaten. V 84. min. si na přesně zahraný rohový kop skvěle počkal Radek Vlachynský a hlavou poslal Halenkovice do vedení 2:1. To už měli domácí navrch jak herně, tak fyzicky. V 87. min. si po faulu, ve vzdálenosti dobrých třiceti metrů od brány, postavil míč k přímáku Jara Kašpar. Publikum ztichlo a vědělo proč. Rozběh, nápřah, střela, hostující brankař si na balon sáhl, ale to nestačilo 3:1. V 89. min. mohl skóre upravit ještě Dan Kocián, v tom mu ale brilantním zákrokem zabránil pohořelický brankař. TJ Halenkovice - TJ Sokol Pohořelice 3:1.
Zápas s Pohořelicemi pro nás nakonec dopadl dobře. Věříme, že kdo přišel, nelitoval.
Fotografie - Dušan Chlud