V utkání s Březovou potvrdili halenkovičtí roli favorita

11.10.2020 | Roman Janeček

Halenkovickému týmu se utkání s předposledním mužstvem tabulky vydařilo. Nebylo to ale tak snadné, jak by napovídal konečný výsledek.

Do Březové přijelo z Halenkovic mužstvo s pěti hráči na střídání a to přes to, že se z různých důvodů omluvilo několik fotbalistů, pravidelně hrajících v základní sestavě. Také tentokrát tým z lavičky vedli Ondra Gabrhelík a Jindra Kašpar, kteří zaskočili za trenéra Michala Huťku. Po delší zdravotní pauze se do mužstva vrátil Milan Stuchlík, který předvedl velmi dobrý výkon. Dařilo se i dalším halenkovickým fotbalistům.

Utkání se hrálo v netradičním sobotním termínu, za pěkného podzimního počasí. Terén hřiště byl po deštích rozměklý a v některých místech až bahnitý, pohyb po hřišti byl velmi náročný. Podle nařízení FAČR mělo být utkání sehráno bez diváků. Halenkovičtí příznivci nařízení dodrželi.

Halenkovice začaly zápas výborně. Ve 2. min., po centru Kuby Poláška, hlavičkoval Filip Liška mimo bránu domácích. V 5. min. se po přesné přihrávce Milana Stuchlíka dostal do vyložené šance Kuba Polášek, jeho úmysl však vystihl domácí brankař. V 8. min. vystřihl Kuba Polášek nádhernou přihrávku na Romana Šubíka, který po zemi překonal golmana domácích 0:1. Tlak hostí neustával. Ve 13. min., po faulu na Lukáše Kociána, kopal přímý kop Jara Kašpar, výborný zákrok předvedl domácí golman. K první nebezpečné akci domácích došlo v 15. min. Útočící hráč naši branku vysoko přestřelil. V 18. min. zahrával přímák, po faulu na Romana Šubíka, Ondra Kadlčák. Ani on na brankaře Březové nevyzrál. Hra se pomalinku začala srovnávat. Ve 21. min. neudržel Tomáš Janošek míč ve svých rukavicích, následné zakončení z brankové čáry vykopl Radek Vlachynský. Ve 26. min. předvedl jeden z domácích hráčů pěknou individuální akci, kterou ukončila až boční síť naší brány. Poměr sil na hřišti se opticky vyrovnal. Halenkovicím se nedařil přechod mezi obrannou a útočnou řadou. Do konce poločasu většina hry probíhala ve středu hřiště a moc k dívání nebyla.

Do druhého poločasu vstoupil náš tým opět aktivněji a po zásluze byl odměněn. Hned ve 45. min. ukázali halenkovičtí nádhernou kombinaci po ose Lukáš Kocián, Kuba Polášek, Milan Stuchlík a nekompromisně zakončující Roman Šubík 0:2. V 51. min. Lukáš Kocián po straně hřiště vyvezl míč až na hranici velkého vápna, našel Milana Stuchlíka, který svůj skvělý výkon ozdobil přesnou střelou k tyči 0:3. Březová zbraně nesložila. Hned v 53. min., po závaru před naší branou, snížila na 1:3. Halenkovice odpověděly v 55. min. pěknou akcí Ondry Kadlčáka a zakončujícího Milana Stuchlíka – zasáhla obrana domácích. V 65. min. vystřelil z dálky Ondra Kadlčák – těsně nad. V 69. min. si míč převzal Honza Kulenda, dostal jej až na malé vápno, kde čekal Jara Blažek a uklidil jej do sítě Březové 1:4. V 72. min., jeden z mladých hráčů našeho soupeře, rozjel sólo přes půl hřiště a zakončil jej gólem 2:4. To byla poslední nebezpečná akce domácích. V 73. min. byl k vidění dlouhý pokus Honzy Kulendy, na poslední chvíli zasáhl brankař domácích. 81. minuta přinesla dvě, po sobě následující, šance Milana Stuchlíka, golman domácích čaroval. V 86. min. brankář Březové vychytal Romana Šubíka. V 87. min. předložil Dan Kocián nádherně míč Radku Vlachynskému, který s přehledem proměnil 2:5. Poslední gól zápasu vsítil dvě minuty před koncem z penalty Ondra Kadlčák. Potrestal tak faul na Romana Šubíka.

Halenkovice zápas zvládly. Březová ale předvedla velmi sympatický výkon, zejména s ohledem na to, kolik mladých hráčů v tomto utkání v jejím dresu nastoupilo. Až získají zkušenosti, mohl by se z Březové stát velmi nebezpečný soupeř.