Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tvrdé, ale atraktivní, takové bylo derby se Žlutavou

01.09.2021 | Roman Janeček

Zápasy se žlutavským týmem mají výjimečnou atmosféru. Letos bylo toto utkání zajímavější také tím, že Žlutava hájila první pozici a halenkovičtí pro sebe chtěli konečně urvat vítězství a pokusit se tak odrazit ze spodních pater tabulky.

Derbyzápas na Záhumení přilákal více než tři stovky diváků. Zásluhu na tom jistě měla i videopozvánka z dílny Dušana Chluda. O tom, že si tento vtipný kousek nastudovali i hosté, svědčil jejich sympatický předzápasový hec. Letos poprvé byla lavička halenkovického týmu slušně zaplněna, takže Ondra Gabrhelík, který náš tým vedl místo Michala Huťky, mohl pružně reagovat na průběh zápasu. Michal se utkání nemohl zúčastnit, protože si plnil hráčské povinnosti v dresu napajedelského áčka.

Komentář k utkání pro vás připravila Markéta Graclová:

První výhra v sezóně, dvě penalty, pět gólů, pět žlutých karet a tvrdé souboje tělo na tělo… V tomto znamení se neslo nedělní derby na domácím hřišti se Žlutavou.

Úvod utkání patřil týmu hostů, kteří již dvě minuty po začátku předvedli krásnou kombinaci zakončenou střelou na bránu Tomáše Janoška, ten však skórování žlutavského týmu pohotově zabránil.

V 15. minutě se domácí probojovali přes celé hřiště. Roman Šubík přihrál míč Tomovi Režnému a ten mu jej vrátil zpět k bráně. Roman opět přihrál podél brankové čáry Dominiku Poláškovi, který poslal střelu do odkryté poloviny brány. Golman hostů se však stihl pohotově přesunout a střela tak skončila v jeho rukavicích.

Ve 30. minutě se začal zápas lehce vyhrocovat a to ve chvíli, kdy kapitán hostů, Daniel Husár, obdržel od rozhodčího žlutou kartu za zákrok na kapitána domácích, Jirku Sudolského. O tři minuty později byl obdarován žlutou kartou další hráč hostů, Bedřich Mařák. Do třetice si žlutou katru vysloužil opět žlutavský hráč, Oldřich Polák za faul na Ondru Kadlčáka.

První gólové akce se diváci dočkali ve 38. minutě. Podél pravé lajny se s míčem k bráně řítil Honza Kulenda. Jeho střela proletěla golmanovi mezi rukavicemi. Následně se u brány strhl souboj, ve kterém byl domácí útočník David Marholt sražen k zemi. Rozhodčí odpískal penaltu. Té se ujal kapitán Halenkovic a suverénně překonal doposud bezchybného brankaře Žlutavy. (Stav utkání 1:0)

Na počátku druhého poločasu domácí předváděli svůj zápal pro hru, čímž u hráčů ze Žlutavy probudili viditelnou nervozitu. Ta se ukázala v 58. minutě, kdy na hřišti propukl spor mezi domácím Pavlem Juřenou a hráčem hostů Vojtěchem Ličmanem. Slovní spor přerostl ve strkanici, kterou rozhodčí ukončil udělením žlutých karet oběma zainteresovaným hráčům.

V 64. minutě se kapitánovi hostů povedlo překonat domácího gólmana Tomáše Janoška a srovnat tak skóre na 1:1. Radost žlutavských však netrvala dlouho.

O pět minut později se před branou domácích strhl souboj o míč, při kterém byl faulován Dan Kocián. Sám se ujal penalty a svou střelu umístil do pravého dolního rohu brány. Domácí se opět radovali ze získání vedení. (Stav utkání 2:1)

V 75. minutě se k bráně soupeře blížil Jirka Sudolský, v patách s Romanem Šubíkem a dvěma obránci Žlutavy. Golman vyběhl z brány ve snaze zabránit zakončení. Jirka se však nezalekl, jako zkušený hráč ohlédnutím zhodnotil situaci za zády a vystřelil do téměř prázdné brány. Domácí navýšili svůj náskok na 3:1.

Nádherná tečka za utkáním přišla v 87. minutě. Střelu na bránu z velké dálky zkusil vyslat domácí stoper, Radek Vlachynský. Nízko letící míč se jako zázrakem vyhnul všem spoluhráčům i soupeřům a od levé tyče se odrazil přímo do protějšího rohu brankové sítě (4:1). Tento gól nejen že zpečetil výhru domácího týmu, jeho autor jej jako svůj první gól v sezóně věnoval dnes již tříměsíční dcerce Evičce.

Radost z vítězství byla velká jak mezi hráči, tak i v řadách fanoušků. První výhra v této sezóně přinesla Halenkovicím tři body do tabulky a posunula je o jednu příčku, na 11. místo. Doufáme, že pozitivní nálada vydrží halenkovickým i do následujícího utkání s devátými Doubravami a přiblíží je v tabulce opět o kousek blíž k medailovým příčkám.

Fotky - Dušan Chlud

 

 
Aktuální články
Paseky x Halenkovice 2:0 - první místo se nám vzdálilo

Ve 23. kole na sebe narazil první a druhý tým tabulky III. A třídy. Hrálo se na Pasekách před velmi slušnou návštěvou nejen ze strany...

 
Paseky x Halenkovice - souboj o první místo je tu!

Halenkovický tým, jako jediný z mužstev III. A třídy, si už nějakou dobu drží na dostřel premianta této soutěže – mužstvo SK Zlín...

 
Louky B x TJ Halenkovice 1:3

K zápasu 22. kola se halenkovický tým vypravil na hřiště do Louk. Oproti minulým utkáním se opět o něco rozrostl seznam hráčů, kteří...

 
V Loukách budeme hrát v sobotu
 
Pohořelice na pouť nepřijely...
 
Žáci mají za sebou polovinu jarní části 2022
 
Pouťový víkend zpestří derby Halenkovic s Pohořelicemi
 
Utkání plné zvratů skončilo nerozhodně
 
Prvomájový zápas hrajeme ve Vizovicích
 
Zápas s Doubravami ve znamení velkého návratu
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 03.04.2022, 10:15
16. kolo
2:3
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 10.04.2022, 15:30
17. kolo
3:2
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 17.04.2022, 16:00
18. kolo
1:1
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 24.04.2022, 16:00
19. kolo
2:1
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | Neděle 01.05.2022, 16:30
20. kolo
2:2
SK Vizovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Sobota 07.05.2022, 16:30
21. kolo
3:0
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | Sobota 14.05.2022, 16:30
22. kolo
1:3
SK Louky - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 22.05.2022, 16:30
23. kolo
2:0
SK Zlín 1931 - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 29.05.2022, 17:00
24. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | Neděle 05.06.2022, 17:00
25. kolo
VS.
TJ Kašava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 12.06.2022, 17:00
26. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Sobota 18.06.2022, 17:00
14. kolo
VS.
FC Fryšták - TJ Halenkovice
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS