Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Po tomto se nám stýskalo - Halenkovice x Březová 6:2

13.09.2022 | Roman Janeček

Osm gólů, hezké fotbalové momenty, slušná návštěva a chuť hrát fotbal - tak by se dalo charakterizovat soutěžní utkání Halenkovic s Březovou.

Předzápasový čas a prvních dvacet minut utkání bylo doprovázeno vydatnou dešťovou přeháňkou, která donutila něco přes stovku diváků, najít si krytá místa nebo alespoň roztáhnout deštníky.
Konečně slušně zaplněná střídačka Halenkovic dávala naději, že tentokrát to nebude jenom fotbalové trápení, stejné, jako v minulých zápasech. Do sestavy se po vyléčení zranění vrátil Tomáš Režný, naskočit do hry byli připraveni také mladí hráči Roman Šubík a Lukáš Kocián.

Utkání se rozjíždělo jenom pozvolna, ale hned od začátku si nad ním pomyslnou taktovku převzali halenkovičtí fotbalisti. Po čtvrthodince hry si domácí příznivci mohli poprvé ťuknout štamprlama. Dominik Polášek předvedl lekci moderního fotbalu číslo jedna. Kousek za půlicí čarou vybojoval míč, namířil si to k bráně, zaseknutím překonal posledního obránce, který mu stál v cestě, s golmanem si poradil taktéž a přízemní střelou zakončil přesně (1:0). Ve 23. min. to Radek Vlachynský vyzkoušel jako ve Zlámanci, ale těsně přestřelil. Ve 25. min. se před březovskou brankou odehrála „trma-vrma“, ze které míč vypadl vedle tyčky. Až ve 28. min. se k výraznější příležitosti propracovali hosté, z přímého kopu ale naši bránu neohrozili. Ve 29. min. se do střeleckého postavení na velkém vápně dostal Lukáš Kocián, míč skončil v rukavicích golmana. Ve 31. min. zahrávali halenkovičtí roh. Přesná rozehrávka z kopačky Ondry Kadlčáka nalezla perfektně postaveného Dana Kociána, který nezaváhal a hlavou trknul balon do sítě (2:0). Do přestávky se obraz hry nezměnil a skóre také ne.

Na úvod druhého poločasu už vládlo nad hřištěm slunečné počasí. A domácí začali opět lépe. Ve 46. min. přišla ruka bránícího hráče Březové. Jasná penalta, kterou stejně jasně, střelou k tyči, proměnil Ondra Kadlčák (3:0). V 53. min. o sobě dal vědět Roman Šubík, zasáhl však brankař hostí. Nádherný fotbalový moment přišel v 55. min. Ondra Kadlčák zhruba ze 40 metrů přeloboval příliš vytaženého golmana Březové (4:0). Zdálo se, že je vymalováno…

…Ale nebylo. V 63. min. brankař domácích, Tomáš Janošek, při likvidaci centrovaného míče špatně došlápl, zranil si kotník … a balon stejně skončil v naší síti (4:1). Došlo na střídání golmanů. Martin Vykoukal si ještě musel převléknout hráčský dres za dres brankářský, až pak mohl naskočit do rozjetého vlaku. To ještě netušil, že Dominik Polášek má připravenu lekci moderního fotbalu číslo dvě. Dominik dostal takový nápad, jakože do rozehrávky zapojí brankaře. Svou myšlenku ale nedotáhl k dokonalosti a nepovedenou malou domů nabídl Březové šanci ke skórování – a ta se jí chopila úspěšně (4:2) – no tak, stává se, že ano ;-) Soupeř se nadechl, domácí znejistěli a na několik minut vypadli z role. V 72. min. Březová zahrávala přímák, který bravurním vyboxováním vyřešil Martin Vykoukal. O minutu později dal halenkovickým definitivní klid Jara Kašpar. Na obvodové čáře středového kruhu se k němu dostal balon, Jara se rozhlédl, napřáhl a vypálil. Překvapený brankař Březové dokázal dráhu letu jen mírně ztečovat, zapadnutí míče do sítě však nezabránil (5:2). Vymalováno bylo až teď. V 78. min. se po sérii tečí a polostřel podařilo dostat balon do soupeřovy sítě Lukáši Jablonickému (6:2). V 82. min. se Březová ještě pokusila upravit skóre - prubla střelu z dálky po zemi, ale bez úspěchu. V 83. min. se do seznamu střelců zápasu mohl zapsat Jirka Sudolský a v 89. min. David Marholt. Ani jeden už skóre nezměnil.

Povedené utkání ze strany Halenkovic tak skončilo za stavu 6:2.

Fotky Dušan Chlud

 
Aktuální články
Ples sportovců 2023

Předvánoční čas roku 2023 v Halenkovicích zpestří tradiční Ples sportovců.

 
Ani tři góly k bodům nepomohly

Los soutěže rozhodl, že k poslednímu zápasu roku 2023 vyrazí tým mužů TJ Halenkovice na hřiště do Tečovic, kde se utká s místním B...

 
Před zimní přestávkou nás prověří Tečovice B

Halenkovický A tým v rámci 11. kola soutěže III. A třídy OFS Zlín zajíždí na hřiště do Tečovic.

 
Devět gólů a k tomu čisté konto
 
Poslední DOMÁCÍ mistrák roku 2023
 
Tři body, které přišly v pravý čas
 
Další zastávka - Březová
 
Ježek – Martin Kníchal ukončil fotbalovou kariéru
 
Né, pětku né, já jsem v tom nevinně...
 
Utkání podzimu již tuto neděli
 
Utkání
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
1:2
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
0:3
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
1:5
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
1:3
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 22.10.2023, 14:30
10. kolo
9:0
TJ Halenkovice - SK Jaroslavice
 
TJ Halenkovice | neděle 29.10.2023, 14:00
11. kolo
5:3
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS