Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Po tomto se nám stýskalo - Halenkovice x Březová 6:2

13.09.2022 | Roman Janeček

Osm gólů, hezké fotbalové momenty, slušná návštěva a chuť hrát fotbal - tak by se dalo charakterizovat soutěžní utkání Halenkovic s Březovou.

Předzápasový čas a prvních dvacet minut utkání bylo doprovázeno vydatnou dešťovou přeháňkou, která donutila něco přes stovku diváků, najít si krytá místa nebo alespoň roztáhnout deštníky.
Konečně slušně zaplněná střídačka Halenkovic dávala naději, že tentokrát to nebude jenom fotbalové trápení, stejné, jako v minulých zápasech. Do sestavy se po vyléčení zranění vrátil Tomáš Režný, naskočit do hry byli připraveni také mladí hráči Roman Šubík a Lukáš Kocián.

Utkání se rozjíždělo jenom pozvolna, ale hned od začátku si nad ním pomyslnou taktovku převzali halenkovičtí fotbalisti. Po čtvrthodince hry si domácí příznivci mohli poprvé ťuknout štamprlama. Dominik Polášek předvedl lekci moderního fotbalu číslo jedna. Kousek za půlicí čarou vybojoval míč, namířil si to k bráně, zaseknutím překonal posledního obránce, který mu stál v cestě, s golmanem si poradil taktéž a přízemní střelou zakončil přesně (1:0). Ve 23. min. to Radek Vlachynský vyzkoušel jako ve Zlámanci, ale těsně přestřelil. Ve 25. min. se před březovskou brankou odehrála „trma-vrma“, ze které míč vypadl vedle tyčky. Až ve 28. min. se k výraznější příležitosti propracovali hosté, z přímého kopu ale naši bránu neohrozili. Ve 29. min. se do střeleckého postavení na velkém vápně dostal Lukáš Kocián, míč skončil v rukavicích golmana. Ve 31. min. zahrávali halenkovičtí roh. Přesná rozehrávka z kopačky Ondry Kadlčáka nalezla perfektně postaveného Dana Kociána, který nezaváhal a hlavou trknul balon do sítě (2:0). Do přestávky se obraz hry nezměnil a skóre také ne.

Na úvod druhého poločasu už vládlo nad hřištěm slunečné počasí. A domácí začali opět lépe. Ve 46. min. přišla ruka bránícího hráče Březové. Jasná penalta, kterou stejně jasně, střelou k tyči, proměnil Ondra Kadlčák (3:0). V 53. min. o sobě dal vědět Roman Šubík, zasáhl však brankař hostí. Nádherný fotbalový moment přišel v 55. min. Ondra Kadlčák zhruba ze 40 metrů přeloboval příliš vytaženého golmana Březové (4:0). Zdálo se, že je vymalováno…

…Ale nebylo. V 63. min. brankař domácích, Tomáš Janošek, při likvidaci centrovaného míče špatně došlápl, zranil si kotník … a balon stejně skončil v naší síti (4:1). Došlo na střídání golmanů. Martin Vykoukal si ještě musel převléknout hráčský dres za dres brankářský, až pak mohl naskočit do rozjetého vlaku. To ještě netušil, že Dominik Polášek má připravenu lekci moderního fotbalu číslo dvě. Dominik dostal takový nápad, jakože do rozehrávky zapojí brankaře. Svou myšlenku ale nedotáhl k dokonalosti a nepovedenou malou domů nabídl Březové šanci ke skórování – a ta se jí chopila úspěšně (4:2) – no tak, stává se, že ano ;-) Soupeř se nadechl, domácí znejistěli a na několik minut vypadli z role. V 72. min. Březová zahrávala přímák, který bravurním vyboxováním vyřešil Martin Vykoukal. O minutu později dal halenkovickým definitivní klid Jara Kašpar. Na obvodové čáře středového kruhu se k němu dostal balon, Jara se rozhlédl, napřáhl a vypálil. Překvapený brankař Březové dokázal dráhu letu jen mírně ztečovat, zapadnutí míče do sítě však nezabránil (5:2). Vymalováno bylo až teď. V 78. min. se po sérii tečí a polostřel podařilo dostat balon do soupeřovy sítě Lukáši Jablonickému (6:2). V 82. min. se Březová ještě pokusila upravit skóre - prubla střelu z dálky po zemi, ale bez úspěchu. V 83. min. se do seznamu střelců zápasu mohl zapsat Jirka Sudolský a v 89. min. David Marholt. Ani jeden už skóre nezměnil.

Povedené utkání ze strany Halenkovic tak skončilo za stavu 6:2.

Fotky Dušan Chlud

 
Aktuální články
Zajímavý zápas, až na ten závěr...

Halenkovice se na domácí hřiště vrátily po dvou venkovních utkáních. Asi 150 diváků vidělo atraktivní zápas se spojeným týmem...

 
TJ Halenkovice nabízí k pronájmu Hospodu na hřišti

Na začátku září 2022 oznámil současný nájemce Hospody na hřišti, pan Milan Křiva, členům Výkonného výboru TJ Halenkovice, svůj...

 
Podzimní část vstupuje do druhé poloviny

Čas letí jako bláznivý... Podzimní část sezóny 2022/23 se překlopila už do své druhé poloviny. Mužstvo TJ Halenkovice se po dvou...

 
Fotbalová reprezentace USA U18 v Halenkovicích
 
Kuba Polášek v Mysločovicích - červená na začátku i na konci
 
Také 6. kolo hrajeme venku – jede se do Mysločovic
 
Staré gardy Halenkovic a Baťova si zahrály odvetu
 
Derby s Pohořelicemi halenkovičtí uběhali
 
Víkend plný fotbalu
 
Zemřel pan Josef Strašák
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 11.09.2022, 16:00
4. kolo
6:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | Neděle 18.09.2022, 15:30
5. kolo
0:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 25.09.2022, 15:30
6. kolo
3:4
TJ Mysločovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 02.10.2022, 15:00
7. kolo
5:1
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 09.10.2022, 15:00
8. kolo
VS.
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 16.10.2022, 14:30
9. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | Neděle 23.10.2022, 14:00
10. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 30.10.2022, 14:00
11. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS