Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby s Pohořelicemi halenkovičtí uběhali

21.09.2022 | Roman Janeček

Zataženou oblohou a podzimní přeháňkou přivítal fotbalový areál v Pohořelicích početnou výpravu fotbalistů a fotbalových příznivců z Halenkovic před soutěžním utkáním 5. kola.

„Aprílové“ počasí neodradilo ani příznivce domácího klubu, kterých přišlo taktéž bohatě. Derby odvěkých rivalů se tak odehrávalo před slušně zaplněnou tribunou i pergolou u přilehlého bufetu.

Těsně po úvodním hvizdu utkání se obloha rozjasnila a zápas tak bylo možné odehrát za takřka ideálních podmínek. Jen terén hrací plochy byl trochu náročnější…

Halenkovičtí do utkání nastoupili se dvěma hráči ke střídání, na naší lavičce nechyběl ani trenér Michal Huťka, který náš tým aktivně a intenzivně koučoval až do závěrečného hvizdu. Domácí lavička byla zaplněna o poznání více než naše. Pohořeličtí se na zápas zřejmě těšili a proslýchá se, že se také zodpovědně připravovali.

Utkání začalo převahou halenkovických, kterou už v 9. min. zužitkovali. Ondra Kadlčák přesně našel Tomáše Režného, který po pravém křídle vyvezl míč hluboko do pole soupeře a nacentroval tak přesně, že našel dobíhajícího Dominika Poláška, který s přehledem uklidil balon do sítě (0:1). V 16. min. zahrozili domácí. Po přímém kopu vyboxoval balon Tomáš Janošek. Následující střela skončila mimo naši bránu. Tlak halenkovických ale pokračoval. V 18. min. čekal Dominik Polášek na centr Ondry Kadlčáka na podobném místě jako při prvním gólu. Dočkal se, ale k zakončení mu chyběla trocha štěstí. Ve 24. min. po rohovém kopu hostí vypálil Kuba Polášek, brankař byl na místě. Ve 25. min. se do brejku dostal Radek Vlachynský, finální střelu zlikvidoval golman Pohořelic. Karta se začala obracet, iniciativu převzali domácí. Ve 28. min. vystřelili z dálky – mimo. Ve 32. min. se pohořelickým podařilo doručit míč do sítě Halenkovic, gól však nebyl uznán pro ofsajd. Ve 35. min. se útočící domácí hráči dostali opět do příležitosti. Skvělý obranný zákrok ale předvedl Lukáš Jablonický. Následná dorážka směřovala mimo tři tyče halenkovické brány. Chvilka k oddechnutí přišla pro hosty ve 43. min. To si balon k přímému kopu za faul na skvěle hrajícího Lukáše Kociána chystal Jara Kašpar. Jeho střela jen vyprášila rukavice pohořelického brankaře. První půli uzavřel střelecký pokus z dálky v podání Tomáše Režného – skončil těsně mimo.

Druhý poločas přinesl opět tuhou, ale férovou fotbalovou bitvu, která výrazně prověřila fyzické schopnosti všech fotbalistů. Ve 46. min. Pohořelice předvedly zajímavou individuální akci, která byla zakončena střelou mimo naši bránu. Dalekonosnou pecku na opačnou stranu vykouzlil v 52. min. Ondra Kadlčák – zaúřadoval brankář Pohořelic. V 53. min. opět výborně zafungovala spolupráce Toma Režného s Dominikem Poláškem. Škoda, že Dominikův lob, který překonal brankaře, skončil vedle brány. V 55. min. kopali domácí roh. Závar před naší bránou nedokázali využít. Dalších dvacet minut se hrál fotbal nahoru dolů, který výrazně odčerpával síly oběma týmům. Tato jízda však změnu skóre nepřinesla.

Ze hry pro svalové zranění musel odstoupit Jara Kašpar. To byla citelná ztráta. V 76. min. se vytáhl Tomáš Janošek, který si svou první nulu sezóny musel zasloužit - nebezpečnou situaci vyřešil bravurně. Odpověď zařídil Kuba Polášek, jehož šanci se štěstím zlikvidoval domácí brankař. Poslední zajímavou akcí zápasu byla pohořelická hlavička ze 79. min. Také ta skončila vedle. V posledních minutách se halenkovičtí spíše bránili náporu domácích. Vysoké tempo utkání, na němž měl podíl také pan rozhodčí, který pískal s velkým přehledem a do hry zasahoval jen v nejnutnějších případech, vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Po bojovném a fyzicky náročném utkání byly šťastnějším týmem Halenkovice, které si z Pohořelic odváží velmi cenné tři body. Závěrečná děkovačka početnému halenkovickému publiku pak udělala za tímto utkáním pomyslnou tečku. Pohořelice x Halenkovice 0:1.

Fotky Dušan Chlud

 
Aktuální články
Zajímavý zápas, až na ten závěr...

Halenkovice se na domácí hřiště vrátily po dvou venkovních utkáních. Asi 150 diváků vidělo atraktivní zápas se spojeným týmem...

 
TJ Halenkovice nabízí k pronájmu Hospodu na hřišti

Na začátku září 2022 oznámil současný nájemce Hospody na hřišti, pan Milan Křiva, členům Výkonného výboru TJ Halenkovice, svůj...

 
Podzimní část vstupuje do druhé poloviny

Čas letí jako bláznivý... Podzimní část sezóny 2022/23 se překlopila už do své druhé poloviny. Mužstvo TJ Halenkovice se po dvou...

 
Fotbalová reprezentace USA U18 v Halenkovicích
 
Kuba Polášek v Mysločovicích - červená na začátku i na konci
 
Také 6. kolo hrajeme venku – jede se do Mysločovic
 
Staré gardy Halenkovic a Baťova si zahrály odvetu
 
Víkend plný fotbalu
 
Po tomto se nám stýskalo - Halenkovice x Březová 6:2
 
Zemřel pan Josef Strašák
 
Utkání
TJ Halenkovice | Neděle 11.09.2022, 16:00
4. kolo
6:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | Neděle 18.09.2022, 15:30
5. kolo
0:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 25.09.2022, 15:30
6. kolo
3:4
TJ Mysločovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 02.10.2022, 15:00
7. kolo
5:1
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | Neděle 09.10.2022, 15:00
8. kolo
VS.
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 16.10.2022, 14:30
9. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | Neděle 23.10.2022, 14:00
10. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | Neděle 30.10.2022, 14:00
11. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
 
TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS