Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby s Pohořelicemi halenkovičtí uběhali

21.09.2022 | Roman Janeček

Zataženou oblohou a podzimní přeháňkou přivítal fotbalový areál v Pohořelicích početnou výpravu fotbalistů a fotbalových příznivců z Halenkovic před soutěžním utkáním 5. kola.

„Aprílové“ počasí neodradilo ani příznivce domácího klubu, kterých přišlo taktéž bohatě. Derby odvěkých rivalů se tak odehrávalo před slušně zaplněnou tribunou i pergolou u přilehlého bufetu.

Těsně po úvodním hvizdu utkání se obloha rozjasnila a zápas tak bylo možné odehrát za takřka ideálních podmínek. Jen terén hrací plochy byl trochu náročnější…

Halenkovičtí do utkání nastoupili se dvěma hráči ke střídání, na naší lavičce nechyběl ani trenér Michal Huťka, který náš tým aktivně a intenzivně koučoval až do závěrečného hvizdu. Domácí lavička byla zaplněna o poznání více než naše. Pohořeličtí se na zápas zřejmě těšili a proslýchá se, že se také zodpovědně připravovali.

Utkání začalo převahou halenkovických, kterou už v 9. min. zužitkovali. Ondra Kadlčák přesně našel Tomáše Režného, který po pravém křídle vyvezl míč hluboko do pole soupeře a nacentroval tak přesně, že našel dobíhajícího Dominika Poláška, který s přehledem uklidil balon do sítě (0:1). V 16. min. zahrozili domácí. Po přímém kopu vyboxoval balon Tomáš Janošek. Následující střela skončila mimo naši bránu. Tlak halenkovických ale pokračoval. V 18. min. čekal Dominik Polášek na centr Ondry Kadlčáka na podobném místě jako při prvním gólu. Dočkal se, ale k zakončení mu chyběla trocha štěstí. Ve 24. min. po rohovém kopu hostí vypálil Kuba Polášek, brankař byl na místě. Ve 25. min. se do brejku dostal Radek Vlachynský, finální střelu zlikvidoval golman Pohořelic. Karta se začala obracet, iniciativu převzali domácí. Ve 28. min. vystřelili z dálky – mimo. Ve 32. min. se pohořelickým podařilo doručit míč do sítě Halenkovic, gól však nebyl uznán pro ofsajd. Ve 35. min. se útočící domácí hráči dostali opět do příležitosti. Skvělý obranný zákrok ale předvedl Lukáš Jablonický. Následná dorážka směřovala mimo tři tyče halenkovické brány. Chvilka k oddechnutí přišla pro hosty ve 43. min. To si balon k přímému kopu za faul na skvěle hrajícího Lukáše Kociána chystal Jara Kašpar. Jeho střela jen vyprášila rukavice pohořelického brankaře. První půli uzavřel střelecký pokus z dálky v podání Tomáše Režného – skončil těsně mimo.

Druhý poločas přinesl opět tuhou, ale férovou fotbalovou bitvu, která výrazně prověřila fyzické schopnosti všech fotbalistů. Ve 46. min. Pohořelice předvedly zajímavou individuální akci, která byla zakončena střelou mimo naši bránu. Dalekonosnou pecku na opačnou stranu vykouzlil v 52. min. Ondra Kadlčák – zaúřadoval brankář Pohořelic. V 53. min. opět výborně zafungovala spolupráce Toma Režného s Dominikem Poláškem. Škoda, že Dominikův lob, který překonal brankaře, skončil vedle brány. V 55. min. kopali domácí roh. Závar před naší bránou nedokázali využít. Dalších dvacet minut se hrál fotbal nahoru dolů, který výrazně odčerpával síly oběma týmům. Tato jízda však změnu skóre nepřinesla.

Ze hry pro svalové zranění musel odstoupit Jara Kašpar. To byla citelná ztráta. V 76. min. se vytáhl Tomáš Janošek, který si svou první nulu sezóny musel zasloužit - nebezpečnou situaci vyřešil bravurně. Odpověď zařídil Kuba Polášek, jehož šanci se štěstím zlikvidoval domácí brankař. Poslední zajímavou akcí zápasu byla pohořelická hlavička ze 79. min. Také ta skončila vedle. V posledních minutách se halenkovičtí spíše bránili náporu domácích. Vysoké tempo utkání, na němž měl podíl také pan rozhodčí, který pískal s velkým přehledem a do hry zasahoval jen v nejnutnějších případech, vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Po bojovném a fyzicky náročném utkání byly šťastnějším týmem Halenkovice, které si z Pohořelic odváží velmi cenné tři body. Závěrečná děkovačka početnému halenkovickému publiku pak udělala za tímto utkáním pomyslnou tečku. Pohořelice x Halenkovice 0:1.

Fotky Dušan Chlud

 
Aktuální články
Fotbalová exhibice ukončila sezónu 2023/24

Více než dvě stovky diváků, letní počasí, deset gólů a nerozhodný konečný výsledek přineslo poslední utkání právě uplynulé...

 
Sezóna 2023/24 končí

Posledním utkáním sezóny 2023/24 bude domácí zápas s Tečovicemi.

 
Jednoznačná záležitost v Jaroslavicích

Poslední halenkovický výjezd sezóny 2023/24 směřoval na hřiště týmu Jaroslavice B.

 
Jaroslavice - poslední výjezd sezóny už v sobotu!
 
Zápas promarněných šancí – Halenkovice x Březová 1:2
 
Zápas s Březovou nabídne zajímavou konfrontaci s fotbalovým mládím
 
Bojovný výkon v derby na body nestačil
 
Pozvánka na Žlutavu? Zbytečná práce...
 
Vítězný zápas zakončený s obavami
 
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
2:0
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | sobota 08.06.2024, 17:00
21. kolo
1:8
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
5:5
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS