Kuba Polášek v Mysločovicích - červená na začátku i na konci

27.09.2022 | Roman Janeček

Velký počet nemocných hráčů našeho kádru zapříčinil, že se halenkovické mužstvo v Mysločovicích muselo spokojit jen s jedním střídajícím fotbalistou. Týmu chyběl také trenér. Na brankařském postu poprvé od začátku zápasu nastoupil Martin Vykoukal. Jeho letošní premiéra nebyla snadná.

Jednu početní převahu halenkovičtí přece jenom měli - v publiku. Halenkovické příznivce bylo nejen vidět, ale i slyšet. V některých fázích zápasu to bylo opravdu potřeba a byli jsme za to hodně rádi. Hrálo se za podmračeného počasí, na velmi těžkém terénu.

Hned ve 4. min. byl po zásahu míče do tváře zraněn Jakub Polášek, spustila se mu krev z nosu a na jeho místo musel naskočit Radek Šurmánek. V 8. min. kopali domácí roh, který nedokázali zužitkovat. V 10. min. se naopak před branku Mysločovic tlačili halenkovičtí, ale bez gólového efektu. V 11. min. hosté rozehráli rohový kop, ze kterého nevytěžili vůbec nic, naopak domácí se zmocnili míče a rychlou brejkovou akcí do rozestoupené obrany soupeře otevřeli skóre (1:0). Halenkovičtí hráči byli překvapeni, čehož domácí využili k vytvoření tlaku. Situace pro hosty se ještě více zhoršila v 19. min. V tomto čase předvedli mysločovičtí fotbalovou parádu. Krásný kop zapadl do šibenice naší brány, brankař neměl sebemenší šanci (2:0). Halenkovickým se nedařil přechod přes střed hřiště do útočné fáze, problém jim dělal zejména dobře sehrávaný ofsajdsystém domácích.

Ve 24. min. se situace pro hosty přece jen zlepšila. Střelou po zemi a z blízka se prosadil Ondra Kadlčák (2:1). O pět minut později byl stav srovnán. Gól po přesné přihrávce Ondry Kadlčáka zaznamenal Radek Vlachynský (2:2). Situace se otočila a tentokrát to byli domácí, kteří se dostali pod tlak. Mírnou převahu Halenkovic dokázal zužitkovat opět Ondra Kadlčák, který vyslal nenápadný centr do pokutového území. Nevyzpytatelný míč si do vlastní sítě nechytatelně poslal bránící hráč Mysločovic. Poločas skončil stavem 2:3.

I na začátku druhého poločasu si iniciativu ponechali hosté. Ve 48. min. našel Jirka Sudolský přesnou přihrávkou Dominika Poláška, který své sólo dotáhl do úspěšného konce (2:4). V 51. min. to po faulu na Kubu Poláška z přímého kopu neúspěšně zkoušel Ondra Kadlčák. V 55. min. si halenkovičtí vytvořili řadu příležitostí, bohužel se žádná neujala a to ani hlavička Davida Marholta. V 72. min., po hluché mezihře, přišel výrazný impuls pro domácí. Po několika odrazech snížili na 3:4 a ucítili příležitost. Atmosféra zhoustla a hra se rozkouskovala spoustou faulů a roztržek. Uděleno bylo několik žlutých karet na obou stranách (jednu z nich dostal také Kuba Polášek). Přesto si více šancí vytvářeli halenkovičtí. Problémem však byla jejich neschopnost účinného zakončení. Víc a víc se diskutovalo, zápas se totálně rozsypal. V 88. min., po odkopu Radka Vlachynského, dopravil míč do sítě Mysločovic Olda Svozil. Pro postavení v ofsajdu však tento gól nebyl uznán. Na úplný konec zápasu příliš fotbalu k vidění nebylo, naopak diskuzí bylo až nezdravě mnoho. Po jedné z nich a odkopnutí balonu mimo hřiště, po druhé žluté kartě, uviděl červenou, tentokrát ne pod svým nosem, Kuba Polášek.

Během utkání nebylo poznat, že hraje třetí tým s mužstvem z úplného dna tabulky – Mysločovice svou kůži nedaly lacino.