Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Fotbal není vždy na prvním místě…

12.04.2023 | Roman Janeček

Při prvním soutěžním zápasu roku 2023 se mužstvo TJ Halenkovice vypravilo do Kašavy, kde na něj čekal tým, který neohroženě vládne soutěži.

Hned na úvod si můžeme přiznat, že Kašava svou kvalitu potvrdila a zápas kontrolovala od první do poslední minuty. Halenkovičtí se ale za svůj výkon stydět nemusí...

Sestava na toto utkání se rýsovala už několik dní předem a dávala naději, že tentokrát by mohli halenkovičtí svého soupeře potrápit. Takřka ideálně to vypadalo ještě v neděli ráno, soupiska se dvěma zimními posilami – Pavlem Drábkem a Radkem Šimkem a třemi hráči na střídání nepostrádala kvalitu. Vše se změnilo těsně před utkáním, kdy se k vedení mužstva dostala zpráva, že Ondra Kadlčák byl s vážnými zdravotními problémy hospitalizován na JIP ve Zlíně. Další ztrátou pak byla absence Kuby Poláška, kterého nebylo možné kontaktovat. Výsledek utkání se tak rázem stal nepříliš podstatnou záležitostí. Tým ale zabojovat rozhodně chtěl.

Několik dní před utkáním byl náš kraj pokryt sněhem, terén kašavského hřiště byl s ohledem na počasí předchozích dní i na deštivý den zápasu připraven solidně.

Halenkovičtí se od začátku utkání dostali pod tlak a tak trochu tradičně nezachytili úvod zápasu. Už ve 3. min., po přímočaré akci, zakončené tvrdou střelou, která se po anglicku od břevna odrazila do brány, prohrávali 1:0. Kašava měla výraznou herní převahu, ale nebyla schopna překonat fantasticky chytajícího golmana Halenkovic, Tomáše Janoška. Ten čelil samostatným únikům, střelám i závarům, ve kterých mu účinně pomáhali spoluhráči z obrany. Hrálo se tvrdě, ale korektně. Mnozí hráči pocítili důraz soupeře bolestivými zákroky. Halenkovickým se vůbec nedařil přechod do útoku, také proto si první střelecký pokus připsali až ve 34. min., kdy střela Tomáše Režného skončila mimo bránu Kašavy. První poločas uzavřel vlastní gól halenkovických. Lukáš Jablonický nešťastně do vlastní sítě srazil pas domácích – stane se.

Během poločasové přestávky byli hráči Halenkovic skleslí a tiší - nebylo divu, okolnosti posledních desítek minut se na ně sesypaly. Trenér mužstva, Michal Huťka, jim měl co říct a snažil se je motivovat. Stav 2:0 v poločasu? To je přece jasné – byla nastražena Csaplárova past ...

… ta ale nesklapla. Druhý poločas pokračoval převahou domácích, které výbornými zákroky deptali naši obránci a zejména brankař. V posledních třiceti minutách se hostům přece jen podařilo tlak Kašavy otupit a vytvořili si i nějaké ty příležitosti. Ať už to byla střela z velké vzdálenosti v podání skvěle hrajícího Pavla Drábka, podobná střela z kopačky Dana Kociána, Danův pokus o přelobování golmana, nebo kombinace po přímáku, kterou zakončil střelou nad bránu Dominik Polášek. Asi nejnadějnější halenkovická šance skončila mimo bránu – po centru Tomáše Režného ve skvělé pozici hlavičkou minul Dominik Polášek. Na víc už se naši hráči nezmohli. Účet utkání podtrhl a sečetl Tomáš Janošek, když v 87. a v 90. minutě vychytal samostatné nájezdy kašavských útočníků. Ve druhém poločase naši hráči ubránili nulu, ale protože se jim nepodařilo ani jednou skórovat, prohráli s týmem TJ Kašava 2:0.

Celá halenkovická výprava se vydala na dalekou cestu domů. Naše hráče přišlo podpořit odhadem 50 až 60 příznivců, kteří nebyli spokojeni s výsledkem, ale nasazení a bojovnost hráčům svého týmu nemohli upřít. Hlavním tématem stejně byly úplně jiné věci. Ono, fotbal není vždycky na prvním místě…

Dnes už víme, že nám Ondra nejméně šest měsíců nebude moci pomáhat na hřišti. Přejeme mu, ať se vše co nejdříve spraví. Těšíme se na něj…

 
Aktuální články
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

 
Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

 
Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

 
Lukov - nejvzdálenější destinace jara
 
Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1
 
Zápas starých gard pro "Krůčky"
 
V 16. kole hostíme Spytihněv
 
Tragický a epický poločas ve Zlámanci
 
Stavění májky na hřišti
 
Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice
 
Utkání
TJ Halenkovice | neděle 14.04.2024, 10:00
13. kolo
0:3
SK Louky - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
VS.
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | neděle 09.06.2024, 17:00
21. kolo
VS.
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS