Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Je to tak - Březová x Halenkovice 1:0

26.04.2023 | Roman Janeček

K sehrání utkání 15. kola soutěže III. A třídy přijelo naše mužstvo na Březovou ve slušné sestavě, se čtyřmi hráči ke střídání. Novým jménem na soupisce byl Martin Svoboda. Ten si v našem dresu odehrál premiérový zápas a dlužno říct, že velmi zkušeně.

Nejen s ohledem na letošní výsledky, ale i proto, že na Březové jsme si to v minulosti několikrát udělali zbytečně složité, byly oběma týmům rozdány zhruba srovnatelné karty.

Počasí bylo slunečné, ale hodně větrné. Do fotbalového areálu na kraji obce Březová přišlo velké množství diváků. Naše fanouškovská výprava byla tentokrát početně slabší než domácí, ale jak už to tak bývá, o hodně hlasitější, a to i přes to, že hra, kterou byli naši příznivci nuceni sledovat, byla chvílemi k dívání jen velmi těžce.

To platilo zejména o prvním poločasu, kdy náš tým hrál proti větru, ale zato z kopce ;-) (převýšení březovského hřiště jsou asi dva metry). Mužstvo Halenkovic mělo problémy zejména při přechodu přes střed hřiště, což jej stálo hodně ztracených míčů a tím i sil. Březová naproti tomu slušnými kombinačními akcemi a výpady po křídlech hrozila brejkovými situacemi, na jejichž konci obvykle stála naše obrana nebo stoprocentně úspěšný golman Tomáš Janošek. V tomto duchu, bez vážnějšího ohrožení branky Březové, protrpělo halenkovické mužstvo a s ním i všichni jeho fanoušci, celý první poločas.

V kabině bylo co řešit. Trenér Michal Huťka stáhl hru na jednoho útočníka, za kterým byla zformována tříčlenná řada, která měla jediný úkol, zefektivnit a zkvalitnit hru ve středu pole a výrazněji podporovat ofenzivu.

Na začátku druhého poločasu se to začalo jakš takš dařit. Halenkovičtí se prosazovali a dostávali se i do zajímavých situací ve velkém vápně soupeře. Chybělo štěstí, nebo spíš kvalita v zakončení. Březová spoléhala na to, co dělala po celý první poločas, ale ke slovu se dostávala výrazně méně. Obrana hostí však musela být stále na pozoru.

Tlak do brány se halenkovickým nakonec vyplatil. V 65. minutě, po jedné z akcí, byla za obouručné postrčení do útočícího Romana Šubíka proti domácím odpískána penalta. A v ní se odrazilo celé naše jaro. Malé sebevědomí a nejistota týmu, jakoby se promítla do provedení pokutového kopu v podání Dominika Poláška. Brankař míč z brankové čáry vyrazil. Balon, který poskakoval po malém vápně, se ani na několik pokusů do sítě nikomu v zeleném dorazit nepodařilo.
Další z jarních studených spršek zafungovala blahodárně. Hráči hostí začali o to víc bojovat. Asi nejvíc to bylo vidět na Dominikově snažení. Bohužel, jak to tak bývá, když je snahy až příliš… Během 78. minuty se v ose hřiště k jedné z pěkně provedených přihrávek dostal útočník Březové, který tentokrát nezaváhal a po samostatném úniku překonal nejen obranu, ale i hostujícího brankaře. Domácí se ujali vedení 1:0. Mužstvo Halenkovic se i přes tuto další ránu snažilo zápas alespoň srovnat, ale nešlo to. V posledních minutách se domácím čas vysloveně vlekl a neustále vybízeli rozhodčího u ukončení zápasu, hostům naproti tomu letěly vteřiny jako šílené. Vše bylo marné.

Po závěrečném hvizdu si početné březovské publikum společně se svým týmem užívalo radost z vítězství, kterou nezažívá zase tak často. Tým Halenkovic si tento pocit musí zkusit vybojovat příště…

Jenou se to přece musí podařit.

 
Aktuální články
Dorostenecký zápas proti Lípě/Jasenné odložen

Zástupci dorosteneckého týmu Lípa/Jasenná požádali TJ Halenkovice o odklad zápasu 21. kola proti Halenkovicím.

 
Jedním slovem - Žlutava

V neděli 4. června 2023 se odehraje utkání mezi TJ Halenkovice a FC Žlutava. Každý, kdo se jen trošičku zajímá o halenkovický fotbal,...

 
Trochu jiná pohádka Louky B x Halenkovice 2:0

Zápas, původně plánovaný na sobotu 27. května 2023, byl na žádost hostujícího mužstva a se souhlasem domácích přeložen na neděli 28....

 
V Loukách se hraje v neděli ráno!
 
Dorosti? Ano, máme!
 
S Tečovicemi za tři body, ale těsně
 
V rámci 19. kola k nám přicestují Tečovice B
 
Dva góly do šatny rozhodly o remíze v Lukově
 
Do Lukova v sobotu!
 
Soutěžní jaro mládežnických týmů je v polovině
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 29.10.2022, 14:00
11. kolo
0:2
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
TJ Halenkovice | neděle 09.04.2023, 15:30
13. kolo
2:0
TJ Kašava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.04.2023, 16:00
14. kolo
0:4
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | neděle 23.04.2023, 16:00
15. kolo
1:0
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | sobota 29.04.2023, 16:00
16. kolo
1:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 07.05.2023, 16:30
17. kolo
3:1
TJ Halenkovice - TJ Mysločovice
 
TJ Halenkovice | sobota 13.05.2023, 16:30
18. kolo
3:3
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 21.05.2023, 17:00
19. kolo
1:0
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.05.2023, 10:00
20. kolo
2:0
SK Louky - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 11.06.2023, 10:15
22. kolo
VS.
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | sobota 17.06.2023, 17:00
12. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS