Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dočkali jsme se - Halenkovice x Mysločovice 3:1

09.05.2023 | Roman Janeček

Prudká změna počasí, zima a silný severní vítr. V takových podmínkách proběhl v pořadí druhý jarní zápas mezi týmy Halenkovic a Mysločovic.

Mysločovice provázela pověst mužstva, které se nemíní smířit se svým tabulkovým postavením a dělá vše pro to, aby se to změnilo. Tento tým na jaře dokázal získat už šest bodů, co by za to Halenkovice daly.
Možná prodloužený víkend, ale určitě chladné počasí se podepsalo na návštěvě utkání. Na takto prořídlé „ochozy“ našeho areálu při mistrovských utkáních nejsme zvyklí. Diváků se sešla ani ne stovka, ale těm, kteří přišli, musíme moc, moc poděkovat. Zima byla vlezlá a k tepelné pohodě našich příznivců nepřispěl ani první poločas v podání halenkovického mužstva. Z jeho výkonu chvílemi chodil mráz po zádech. Ale nepředbíhejme…

Pro první poločas si mužstvo Halenkovic vybralo stranu, proti které foukal silný severák. Vítr byl platným pomocníkem toho týmu, který jej měl v zádech. V 5. min. se hosté snadno dostali před velké vápno domácích, odkud po faulu zahrávali přímý kop. Tomáš Janošek byl na svém místě. V 7. min. domácí zaznamenali velkou ztrátu. Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl Roman Šubík, kterému soupeřící hráč přišlápl ruku. Kolíky kopačky mu způsobily krvavé a bolestivé zranění dvou prstů ruky. Roman už se do hry nepodíval a navíc musel vyhledat lékařské ošetření. V 8. min. si Tomáš Režný naběhl na zakončení hlavou, gól z toho bohužel nebyl. Hosté měli převahu a byli důraznější. V 17. min. vystřelili nad naši bránu. Ve 21. min. se nedomluvil brankař Halenkovic s předstoperem a Mysločovice tento zkrat potrestaly 0:1. Mysločovice pokračovaly ve své mírné převaze, ale nedokázaly ji využít – naštěstí. Do přestávky za zaznamenání stál už snad jen závar před naší brankou, který zlikvidoval Tomáš Janošek.

O přestávce se všichni domácí hráči zavřeli do šatny, kde si rezolutně řekli, že takto to dál nejde. Dobře hrající Kuba Polášek se stáhl na předstopera a Jirka Sudolský se posunul dopředu. Jednoznačně se musel zlepšit důraz na balonu.

Hned v první minutě druhé půle se nový přístup na hřišti začal projevovat. Tomáš Režný si navedl míč a vystřelil nad bránu. Ve 48. min. se ke střele dostal čerstvý čtyřicátník, Jirka Sudolský, ale jeho pokus postrádal razanci. Jirkova chvíle teprve měla přijít… Stále běžela 48. min. a Dominik Polášek, po zisku míče, přesně našel nabíhajícího Lukáše Kociána, který nezaváhal a srovnal na 1:1. Hra se odehrávala v podstatě stále na půli hostí, byla tvrdá z obou stran, chvílemi to jiskřilo. Toto bylo přesně to, co prokřehlé publikum potřebovalo. V 57. min. se domácí dostali k zahrávání přímého kopu. K balonu se postavil Jirka Sudolský a zamířil přesně. Halenkovice otáčí z 0:1 na 2:1. Hrálo se dál a podle stejných not. V 64. min. si krásnou a velmi rychlou akci po pravém křídle rozjel Pavel Juřena, škoda, že míč nakonec skončil mimo bránu. V 74. min. se k Jirkovi Sudolskému snesl perfektní centr. Jirka tentokrát nezaskóroval. Až v 81. min. se k ojedinělé šanci dostaly Mysločovice, které z ní vytěžily roh. Ten naštěstí nevyužily, i když to před domácí brankou hodně vřelo. V 82. min. se připomněl Lukáš Kocián, jeho střela ale neměla potřebnou průraznost. V 83. min. měli poslední příležitost mysločovičtí. Po přímáku se dostali k odraženému balonu, ale na Tomáše Janoška si nepřišli. 84. minuta definitivně zlomila odpor hostí. Díky důrazu při nekvalitní rozehrávce soupeře se k míči dostal, kdo jiný, než jubilant, hráč číslo 40 - Sundyn. Svým druhým gólem zvýšil na 3:1. Jakoby se vrátily staré dobré časy. Na ty svou rychlou akcí nechal vzpomenout v 85. minutě Pavel Drábek. Jeho individuální a dynamický průchod obranou soupeře ale bohužel neskončil gólem. Stejně tak dopadl i lišácký pokus Kuby Poláška, který v 90. min. chtěl zahrát na housle brankaři Mysločovic, ten se nachytat nenechal. Halenkovice tak poprvé od 2. 10. 2022 zakusily radost z vítězného soutěžního utkání a poskočily z 8. na 6. příčku, před Žlutavu.
Podaří se jim tuto pozici udržet? To je otázka do dalších utkání.

P.S. Vyšetření ukázalo, že Roman Šubík naštěstí na ruce neutrpěl žádnou zlomeninu. Přejeme mu, ať se ze svého zranění brzy zotaví.

Foto Dušan Chlud

 
Aktuální články
Silvestr 2023, PF 2024

Tradiční silvestrovské fotbálky na si na závěr roku vychutnali hráči halenkovického áčka, staré gardy a dorostu. 

 
Žákovský turnaj v Otrokovicích

Žákovský tým TJ Halenkovice se zúčastnil prosincového halového turnaje v Otrokovicích.

 
Ples sportovců a fotbalista roku 2023

Druhá prosincová sobota patří v Halenkovicích každoročně Plesu sportovců, v rámci kterého bývá vyhlašován nejlepší halenkovický...

 
Rozsvícení vánočního stromu 2023
 
Ples sportovců 2023
 
Ani tři góly k bodům nepomohly
 
Před zimní přestávkou nás prověří Tečovice B
 
Devět gólů a k tomu čisté konto
 
Poslední DOMÁCÍ mistrák roku 2023
 
Tři body, které přišly v pravý čas
 
Utkání
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
1:2
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
0:3
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
1:5
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
1:3
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 22.10.2023, 14:30
10. kolo
9:0
TJ Halenkovice - SK Jaroslavice
 
TJ Halenkovice | neděle 29.10.2023, 14:00
11. kolo
5:3
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS