Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dva góly do šatny rozhodly o remíze v Lukově

17.05.2023 | Roman Janeček

Na zápas 18. kola se mužstvo TJ Halenkovice vypravilo do Lukova. Oproti původnímu nedělnímu termínu bylo utkání domácím klubem přesunuto na sobotu 13. května 2023.

Už před zápasem bylo jasné, že halenkovičtí budou muset improvizovat. Zdravotní omluvenky přidaly na už tak dlouhý seznam našich marodů další tři důležitá jména (Tomáš Janošek, Radek Vlachynský a Dominik Polášek). Na pomoc týmu Halenkovic proto přišel dorostenec Vojta Gabrhelík a jeho tatínek, trenér dorostu TJH, Ondra Gabrhelík. Do branky se postavil Martin Vykoukal.

Bylo pod mrakem a tráva lukovského hřiště v dobré kondici. Halenkovický tým doprovázeli jeho skalní příznivci. Tribuny přiléhající ke hřišti příliš zaplněny nebyly, oficiální zápis přesto uvádí 93 diváků.

Po úvodním oťukávání si mírnou převahu vytvořili hosté. Z ní pak vyplývaly gólové příležitosti, kterých si během první půle halenkovičtí vypracovali několik. Ani jednu z vyložených šancí však nedokázali proměnit. Domácí mužstvo spoléhalo na mladé hráče, kteří svou rychlostí dělali zadním řadám soupeře potíže. A právě tak bylo otevřeno skóre zápasu. Ve 41. min. se prosadil osmnáctiletý, rychlý hráč, Martin Halaška, který otevřel skóre zápasu (1:0), branka do šatny halenkovické nepotěšila.

Po přestávce se hra vrátila k obrazu z první půle až na jednu změnu. Halenkovicím se začalo dařit střelecky. Srovnání stavu v 53. min. zařídil Oldřich Svozil, kterého trenér Michal Huťka během přestávky přesunul do útoku. Olda se během své individuální akce dostal tváří v tvář golmanovi, kterého prostřelil. Hned po pěti minutách otáčí skóre ve prospěch hostí Jirka Sudolský. Po standardní situaci se stoper domácích pokusil vyvézt míč z vlastního vápna, to se mu ale nepovedlo, protože mu jej Jirka odebral, následně si poradil i s brankařem a zakončil do prázdné brány. O minutu později, konkrétně v 59. min., bylo skóre halenkovického týmu navýšeno už na 1:3. Po další ze standardních situací balon hlavou prodlužoval Jirka Sudolský, po několika tečích se míč odrazil před Romana Gabrhelíka, který stál mezi malým vápnem a penaltovým puntíkem. Úklid míče do sítě už nebyl pro Romana problém.
Tato šestiminutovka však domácí nesložila. Dál bojovali a trpělivě čekali na svou příležitost. A ta přišla v 66. min. Další z mladíků v lukovském dresu překonal chřadnoucí obranu hostí a snížil na 2:3. Hra hostí se dále dostávala do útlumu. V 86. min. diváci opět viděli rychlý průnik naší obranou a bezmocný Martin Vykoukal mohl jen sledovat cestu míče do své branky. Gólová akce byla hodně podobná té, kterou nás porazila Březová. Touto druhou brankou do šatny domácí srovnali na 3:3.

Další góly už nepadly. Po konci zápasu byli spokojenějším týmem domácí, ti věděli, že vybojovali bod. S ohledem na okolnosti, které náš tým provázely nejen před tímto utkáním, ale po celé jaro, musíme bod z venkovního hřiště brát.

Foto Milan Stuchlík, Dominik Polášek

Silvestr 2023, PF 2024

Tradiční silvestrovské fotbálky na si na závěr roku vychutnali hráči halenkovického áčka, staré gardy a dorostu.

Žákovský turnaj v Otrokovicích

Žákovský tým TJ Halenkovice se zúčastnil prosincového halového turnaje v Otrokovicích.

Ples sportovců a fotbalista roku 2023

Druhá prosincová sobota patří v Halenkovicích každoročně Plesu sportovců, v rámci kterého bývá vyhlašován nejlepší halenkovický...

Rozsvícení vánočního stromu 2023

Ples sportovců 2023