Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trochu jiná pohádka Louky B x Halenkovice 2:0

30.05.2023 | Roman Janeček

Zápas, původně plánovaný na sobotu 27. května 2023, byl na žádost hostujícího mužstva a se souhlasem domácích přeložen na neděli 28. 5. 2023.

Jeho začátek byl stanoven už na 10:00 hod., protože na hřišti ve Zlíně Loukách měly po celou neděli zápasový program další týmy klubu.
Důvodem žádosti halenkovických bylo sobotní konání legendární akce Výlet do pohádky, do jejíž přípravy a konání se tradičně zapojuje mnoho členů týmu TJ Halenkovice. I tak nad sestavou pro toto utkání visel velký otazník. Do mužstva byli pro jistotu přizváni dva dorostenci (Vojta Gabrhelík a Vítek Gabrhelík). Nakonec se ukázalo, že hostující tým bude schopen sestavit mužstvo bez větších problémů. Do jeho soupisky se po delších zdravotních problémech vrátil Filip Liška a Tomáš Janošek, vítanou posilou byl i Dan Kocián, který si udělal krátké volno ze svých pracovních aktivit v zahraničí. Trenér Michal Huťka mohl pro hru využívat čtyři střídající hráče.

Dnes už víme, že Výlet do pohádky se vydařil, což se promítlo i do předzápasové pohodičky na střídačce Halenkovic, možná až příliš velké ;-). Nedělní ráno bylo slunečné a příjemné, proto za fotbalem z Halenkovic vyrazila spousta příznivců, kterým, i s ohledem na další události, musíme poděkovat. OFS k zápasu nanominoval trojici rozhodčích, přítomen byl i delegát. Utkání mohlo začít…

V 10. min. se individuálně prosadil Kuba Polášek, který na závěr své akce místo střely zvolil nahrávku na dobíhajícího Lukáše Kociána, ke kterému se ale míč nedostal. Ve 13. min. se nedohodli hráči zadních řad hostí, čehož ke střele využili domácí, netrefili ale branku. Hodně podobná situace se odehrála i v 15. min. jediným rozdílem bylo zakončení, to tentokrát letělo vysoko nad bránu Halenkovic. Ve 20. min. domácí nevyužili přímý volný kop. Ve 23. min. si přebral míč Pavel Drábek, po jeho akci se balon odrazil od tyčky brány domácího mužstva. Velmi dobře si v útoku počínal Martin Vykoukal, který se díky své bojovnosti dostal ve 27. min. k zakončení. Radost mu pokazil golman Louk. Stejně dopadla i střela Pavla Drábka z 29. min. Dvě nebezpečné střely během deseti vteřin předvedli ve 34. min. Kuba Polášek a Radek Vlachynský, brankař domácích obě zlikvidoval. Ve 35. min. kopali hosté roh. Hlavou nad bránu zakončoval Martin Vykoukal, v této fázi jeden z nejlepších hráčů Halenkovic. Kdo by řekl, že je to brankař? V dobrém světle se předváděl i jeden z dorostenců, Vojta Gabrhelík, který do hry naskočil zhruba v patnácté minutě a zbytek zápasu strávil na hřišti. Blížil se poločas a na hostující tým dolehla únava z minulého dne - pohodička se postupně vytratila… 39. min. přinesla hrubou chybu v rozehrávce hostí, kterou nekompromisně Louky potrestaly 1:0. Další průšvih přišel ve 42. min., kdy Halenkovice rozehrávaly přímý kop zhruba ze vzdálenosti 30 metrů od domácí brány. Opět špatná rozehrávka zapříčinila, ztrátu míče, samostatný nájezd útočníka Louk a Tomáš Janošek byl bez šance 2:0.

Ještěže přišla přestávka. Atmosféra kolem lavičky se otočila o 180 stupňů. Michal Huťka přeskupil hráče se snahou posílit ofenzivu.

Po přestávce, v 50. min., Halenkovice opět zahrávaly přímý kop, tentokrát naštěstí nebezpečně pro branku soupeře. Golman Louk situaci vyřešil nadvakrát. V 55. min. zahrával přímák domácí tým, míč skončil vedle naší brány. V 59. min. nebyl další zmatek halenkovických naštěstí potrestán. Nastala asi dvacetiminutová fáze hry, ve které se hrálo zejména ve středu hřiště. Zápas začali mírně ovládat hosté. V 75. min. se zablýsklo na lepší časy, bohužel jen krátce. Míč, který procházel malým vápnem Louk, rovnoběžně s brankovou čarou, zkoušel do sítě dorazit nejdříve Jirka Sudolský a když neuspěl, stejným způsobem, akorát o čtyři metry dál, to prubnul Martin Vykoukal. A tomu se to povedlo. Bohužel paní pomezní rozhodčí byla toho názoru, že se jednalo o ofsajd. Branka nebyla uznána. Halenkovičtí začali tušit, že tentokrát to asi neklapne, ale nevzdávali se. V 80. min. předvedli závar před domácí brankou, bez gólové tečky. Poslední šancí pak byl pokus Jirky Sudolského, který střelou z dálky minul branku.

Dvě chyby nabídly soupeři příležitosti a ten jich stoprocentně využil. Když se k tomu připočetla nulová střelecká produktivita, nebylo co řešit, SK Louky B x TJ Halenkovice 2:0.

Po čtyřech utkáních, ve kterých se halenkovickému týmu podařilo bodovat, vyšel tentokrát naprázdno. Pohoršil si tak v tabulce na 7. místo a před zápasem se Žlutavami na ně ztrácí jeden bod.

 
Aktuální články
Ve Spytihněvi bylo hotovo po půlhodině hry

V netradičním, sobotním termínu se hrálo utkání 5. kola III. A třídy mezi domácí Spytihněví a Halenkovicemi.

 
Perný víkend halenkovické přípravky

Děvčata a kluci, kteří tvoří tým starší přípravky TJ Halenkovice, mají za sebou perný, ale velice úspěšný víkend.

 
Fotbalový pátek ozdobil zápas starých gard

Každý pátek bývá na halenkovickém hřišti pořádně rušno. Tréninky A týmu, fotbálky staré gardy, spousta dětí, hrajících si u...

 
Jubilejní nohejbalový turnaj trojic
 
Množství fotbalu větší než malé
 
Čtyři mládežnické soutěže mají halenkovickou účast
 
Doubravy jsme potrápili, ale ne dost
 
Přátelské derby starých gard
 
Do Halenkovic přijede lídr tabulky
 
Ach, ty začátky – Pohořelice x Halenkovice 1:1
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS