Bojovnost a štěstí častokrát rozhodne

27.09.2023 | Roman Janeček

Zápas TJ Halenkovice x Fryšták/Lukov se hrál za větrného počasí, které pomáhalo vždy mužstvu, hrajícímu ve směru od školy k bytovce.

Na fotbal přišla opět slušná návštěva (více než 120 diváků). Skalní příznivci Halenkovic si s sebou přinesli novou vlajku v barvách TJH, kterou vystavili na plotě za lavičkami na „západní tribuně“.

Střídačka domácích byla slušně zaplněna, přestože se, zejména ze zdravotních důvodů, omluvilo několik hráčů, kteří obvykle hrávají v základní sestavě. Chyběl zde také trenér, Michal Huťka. Vedení mužstva se proto chopili Ondra Gabrhelík a Roman Janeček.
Spojený tým Fryštáku a Lukova do Halenkovic přicestoval přesně v jedenácti. Jeho lavička tak po celý zápas zela prázdnotou.

Utkání začalo opatrně. První zajímavou akcí byla hezká kombinace, díky které se do úniku dostal Dan Kocián – zakončil střelou nad. Ve 14. min. zpoza obránce nebezpečně vystřelili hosté, pokus zlikvidoval Tomáš Janošek. Ve 27. min. se po dlouhém nákopu k míči dostal lukovský útočník, situace, kterou měl už bez vážnějších problémů vyřešit golman domácích, se zvrtla a hosté slavili 0:1. O tři minuty později se po individuální akci Dana Kociána zahrával rohový kop. K jeho rozehrávce se postavil Viktor Holešinský, který tvrdým pasem nalezl ještě tvrdší hlavu Jirky Sudolského. Balon málem protrhnul síť, krásný moment... 1:1. Domácí si začali vytvářet převahu. Ve 31. min. Viktor Holešinský po pěkné kombinaci těsně minul. Ve 37. min. se individuálně málem prosadil David Marholt, bohužel gól nedal. Ve 42. min. zlikvidoval nebezpečnou střelu soupeře Tomáš Janošek.

Po přestávce hrálo domácí mužstvo po větru, který ale zeslábnul. Lukov vlétl do druhého poločasu aktivněji. Ve 45. a 47. min. střely hostí proletěly nad naší branou. Až v 50. min. o sobě dali vědět domácí. Dan Kocián perfektně uvolnil Romana Šubíka, který přestřelil. V 52. min. Dan opět u míče, opět nahrává a opět z toho nic není. V 62. min. šel Dan sám na brankaře hostí, bránící hráč jej fauloval a vysloužil si červenou kartu. Z přímého kopu nastřelil Viktor Holešinský břevno. Domácí tlačili. V 68. min. se do vyložené šance dostal Dominik Polášek, radost jemu a všem halenkovickým fandům pokazil golman Lukova. V 71. min. to zašumělo zklamáním znova – to David Marholt nastřelil spojnici tyčí lukovské brány. V 73. min. se hřiště konečně rozjásalo, ale jen na chvilku. Halenkovice daly gól, který nebyl uznán pro ofsajd. Domácí vsítili ještě jednou, ale gól jim opět nebyl uznán, pan rozhodčí tentokrát usoudil, že gólu předcházel faul na brankaře hostí. V 76. min. lukovští předvedli ojedinělou akci této fáze utkání a vytěžili z ní maximum. Střela z dálky skončila v naší síti 1:2. Krutá rána od fotbalové štěstěny hodila na domácí tým deku. Poslední akce, která mohla zajistit alespoň srovnání, byla v režii Dominika Poláška, jehož střelu opět chytil brankař. V 79. min. hosté prověřili halenkovického brankaře a v 80. min. po rohu přestřelili domácí bránu. V 85. min. příznivci z tribuny západ sejmuli vlajku z plotu a v 88. min. opustili areál.

Bylo to obrovské zklamání. Utkání, ve kterém měli domácí vyhrát, se i přes velkou snahu urvat nepodařilo. Zmínit zde ale musíme také bojovnost, zarputilost a štěstí, díky kterému si tři body z Halenkovic odvezl tým Lukova.

TJ Halenkovice x Fryšták/Lukov 1:2.

Fotogalerie (třídílná): Dušan Chlud

Víkend plný nejen fotbalu

Rušný konec týdne nečeká jen příznivce našeho fotbalu. Na své si tentokrát přijdou i vyznavači další míčové hry - nohejbalu.

Cenné tři body z horké pohořelické půdy

Na vyprahlém a tvrdém pohořelickém hřišti měli naši fotbalisti po většinu času převahu. Domácí je ale v poslední dvacetiminutovce...

Příští zastávka - Pohořelice - aktualizováno

Expres fotbalové soutěže III. A třídy se dal do pohybu a nás čeká další zastávka. Tentokrát naše áčko zamíří do Pohořelic.

Michal Huťka ozdobil svůj návrat gólem

Propozice letního turnaje přípravek 2024

A je to tady, v prvním utkání vyzveme Lípu - aktualizováno

Sezónu 2024/25 odstartují dorostenci