Bronzová halenkovická účast na turnaji Mc Donald´s Cup

24.04.2023 | Roman Janeček

ZŠ Halenkovice se zúčastnila 24. ročníku celorepublikového mládežnického fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup, jehož okrskové kolo se konalo v pátek 21. dubna 2023 na umělce fotbalového areálu v Otrokovicích na Baťově.

A proč o této účasti čtete na stránkách tjhalenkovice.cz? Je to jednoduché. Celý tým byl tvořen výhradně hráči a dokonce i jednou hráčkou, kteří válí fotbal u nás, v TJ Halenkovice.

Turnaje, určeného pro děti do 5. třídy, se účastnilo šest týmů, které byly rozděleny do dvou skupin.
Naše družstvo se ve skupinové části utkalo s výběry ZŠ Mánesova Otrokovice a ZŠ Velký Ořechov.
Oba tyto zápasy naši reprezentanti zvládli:
Halenkovice x Mánesova 3:2 (asi nejkvalitnější utkání turnaje)
Halenkovice x Velký Ořechov 4:0

Ve druhé skupině srovnaly síly výběry ZŠ Napajedla, ZŠ Otrokovice Trávníky, ZŠ Tlumačov.

Na základě skupinových výsledků v semifinále naši reprezentanti narazili na tým ZŠ Otrokovice Trávníky. Toto utkání se odehrávalo od začátku v režii halenkovických dětí, které ale nebyly schopny proměnit ani jednu ze svých mnoha vyložených šancí. Naopak soupeřící tým využil ojedinělého brejku a ujal se vedení 1:0. Po dobývání otrokovické branky se našim hráčům podařilo srovnat a dostat tak utkání až k penaltovému rozstřelu. Ten se halenkovickým nevydařil a odsoudil je k sehrání zápasu o bronzové medaile.

O třetí místo si to náš výběr rozdal s týmem ZŠ Napajedla, který porazil jednoznačně 3:0 a vybojoval tak pro halenkovické barvy bronzové medaile.
Ve finále se nakonec utkala mužstva ZŠ Otrokovice Mánesova a ZŠ Otrokovice Trávníky. Zápas skončil vítězstvím ZŠ Mánesova 2:0. Ano, vítězný tým celého turnaje byl poražen jen jednou, a to v základní skupině, družstvem ZŠ Halenkovice ;-).

Gratulujeme vítěznému mužstvu ZŠ Otrokovice Mánesova, které jako jediné postupuje do dalšího kola turnaje.

Děkujeme našim fotbalistům a fotbalistce za skvělou reprezentaci ZŠ Halenkovice a TJ Halenkovice. Vedoucí mužstva, kterými byli trenéři mládeže TJ Halenkovice, pánové Radek Šimko a Richard Vašíček, by rádi pochválili všechny naše hráče za jejich výkon a vyzvedli herní nasazení Tobiáše Veselského a obětavost Valerie Vlachynské, která se k týmu přidala v průběhu turnaje.

Podklady a fotografie poskytl Richard Vašíček a Radek Šimko.

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00