Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby jako řemen - Halenkovice x Žlutava 1:1

06.06.2023 | Roman Janeček

Emoce, nasazení, skvělá návštěva. Klasické průvodní znaky každého fotbalového derby zápasu nechyběly ani v neděli 4. června 2023, kdy do Halenkovic přijelo mužstvo Žlutavy.

To, že se jedná o zápas jara, bylo zřejmé už z předzápasových příprav. Nečekaný, ale velmi sympatický souboj se odehrál na poli sociálních sítí. V tomto případě se vedení ujali halenkovičtí, kteří zveřejnili pozvánku z dílny Dušana Chluda a účinkujících Filipa Navrátila a Víti Gabrhelíka, členů Divadelního spolku Haleny. Oživení legendárního Ivánka kamaráda se setkalo s velkým ohlasem. Pohotová odpověď zpoza zasypaného lomu na sebe nenechala dlouho čekat. Žlutavští kontrovali vtipnou pohádkou o Rákosníčkovi, který si zavzpomínal na podzimní debakl Halenkovic (6:0). Sociální sítě: Halenkovice x Žlutava 1:1.

Trošku překvapivá byla nominace hlavního arbitra utkání. OFS na toto utkání nominoval velmi mladého rozhodčího, pana Daniela Marišlera. Zápas sledoval také delegát, pan Zdeněk Chromík. S časovým odstupem lze konstatovat, že toto těžké utkání bylo ze strany rozhodčího zvládnuto.

Počasí bylo přívětivé. Zápas sledovalo asi 350 diváků, kteří nemuseli své návštěvy halenkovického fotbalového areálu litovat. Výčep Hospody na hřišti byl v neustálé permanenci a předzápasová fronta na pivo se brzy rozpustila. V průběhu zápasu a také po něm, už bylo zásobování zlatavým mokem naprosto plynulé.

Do utkání se, po odpykání svého desetizápasového trestu, zapojil halenkovický David Marholt.

Zápas konečně začal. Hned v průběhu první minuty se hráči Žlutavy probojovali před bránu domácích, jejich šanci překazil Tomáš Janošek. V 7. min. se účelnou kombinací domácí proháčkovali až před bránu hostí, z akce vytěžili jen rohový kop. V 9. min. si míč převzal Jirka Sudolský, přesně našel Tomáše Režného, jehož střelu brankař Žlutavy vytěsnil na roh. Úplně stejná akce s úplně stejnými protagonisty a úplně stejným výsledkem proběhla i v 10. min. Ve 14. min. fauloval zhruba 30 metrů od domácí brány "miláček" žlutavského týmu a žlutavských diváků, halenkovický David Beruška Marholt. Obdržel žlutou kartu. Nařízený přímý kop po rozehrání přilétl do malého vápna domácích a po několika odrazech skončil v jejich síti. Žlutava vedla 0:1. Halenkovice se po několika minutách ze šoku otřepaly a navázaly na svou aktivitu z úvodu zápasu. Ve 21. minutě našel Jirka Sudolský přesným centrem Tomáše Režného, jehož střela byla sice tvrdá, ale skončila těsně mimo bránu. Do konce poločasu se hra uklidnila a odehrávala se zejména ve středu hřiště. Nasazení bylo vysoké, ale že by se jednalo o nějakou extra pohlednou fotbalovou podívanou, se říci nedalo…

Po přestávce, v 50. minutě, se k zahrávání přímého kopu dostali hosté. Z jejich pokusu gól nepadl. V následujících minutách to začalo jiskřit. Nervozita na obou stranách stoupala. Ve větší míře se začaly objevovat nedovolené zákroky, drobné šarvátky a slovní potyčky, které se hlavnímu rozhodčímu dařilo omezovat jen ztěžka. Mezi 61. a 71. minutou byly uděleny čtyři žluté karty, z nichž jedna se změnila až na kartu červenou. O hráče v poli přišel hostující tým. Početní převaha domácích se neprojevila najednou, ale postupně. V 77. min. se velmi hezkou individuální akcí blýskl Roman Šubík, jeho křižná střela minula bránu. V 79. min. se před brankařem Žlutavy z ničeho nic zjevil Kuba Polášek, na strážce žlutavské brány ale nevyzrál. O minutu později zahrávali přímý kop domácí. Kuba Polášek se pokusil prostřelit zeď, ta ale neuhnula. V 83. min. se na chvilku žlutavští vymanili z tlaku a po nebezpečné akci, které předcházelo vypadnutí míče z rukavic domácího brankaře, dokázali nastřelit boční síť halenkovické brány. V 86. min. hosté nevyužili gigantickou megatutovku. Po brejkovém úniku a nepříliš ideálním vyběhnutí golmana domácích, netrefil útočící hráč úplně prázdnou bránu. Když to nešlo standardním halenkovickým útočníkům, vzal to na sebe golman s hodností útočníka. V 90. min. se před brankou hostí odehrál závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Martin Vykoukal. Za malým vápnem se mu nepodařilo balon trefit pravačkou, tak to hned vzápětí zkusil levačkou a bodlem propálil všechno, co mu stálo v cestě. Domácí tým a jeho příznivci vybuchli explozí radosti, stav byl 1:1. Inu, Martin je v pokutovém území jako doma. Zápas ale nekončil a ani jeden ze soupeřů remízu nebral. V následujícím nastavení, které trvalo asi tři minuty, se bojovalo o každý metr hřiště i přesto, že síly chyběly snad úplně všem protagonistům. Poslední šanci zápasu měli ve svých rukou žlutavští, kteří v 92. min. nedokázali proměnit přímý kop za faul Jirky Sudolského.

Po závěrečném hvizdu si hluboce oddechl asi každý, kdo na hřišti byl. Výsledek 1:1 je spravedlivý. Početné publikum vidělo diametrálně jiný fotbal než na podzim na Žlutavě, s maximálním nasazením, emocemi a napětím až do konce. Takový fotbal bavil, co na tom, že moc krásy nepobral.

Děkujeme všem, kteří na halenkovickém hřišti vytvořili skvělou atmosféru.

Fotky Dušan Chlud (fotogalerie má čtyři části)

 
Aktuální články
Ve Spytihněvi bylo hotovo po půlhodině hry

V netradičním, sobotním termínu se hrálo utkání 5. kola III. A třídy mezi domácí Spytihněví a Halenkovicemi.

 
Perný víkend halenkovické přípravky

Děvčata a kluci, kteří tvoří tým starší přípravky TJ Halenkovice, mají za sebou perný, ale velice úspěšný víkend.

 
Fotbalový pátek ozdobil zápas starých gard

Každý pátek bývá na halenkovickém hřišti pořádně rušno. Tréninky A týmu, fotbálky staré gardy, spousta dětí, hrajících si u...

 
Jubilejní nohejbalový turnaj trojic
 
Množství fotbalu větší než malé
 
Čtyři mládežnické soutěže mají halenkovickou účast
 
Doubravy jsme potrápili, ale ne dost
 
Přátelské derby starých gard
 
Do Halenkovic přijede lídr tabulky
 
Ach, ty začátky – Pohořelice x Halenkovice 1:1
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS