Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby s Pohořelicemi přineslo překvapivý výsledek

23.04.2024 | Roman Janeček

Pouťové utkání, které se v posledních letech hrává mezi týmy Halenkovic a Pohořelic, přilákalo do fotbalového areálu na Záhumení podle zápisu 185 diváků, ve skutečnosti jich bylo asi o padesátku méně.

Na derby to sice není nějak vysoký počet, ale s přihlédnutím k tomu, jaké v den zápasu vládlo počasí, se jedná o výbornou návštěvu, za kterou je třeba poděkovat.

Nepříznivé počasí nepoznačilo jen diváckou účast. Negativně se podepsalo i na kvalitě hrací plochy. Na trávě ještě dvě hodiny před úvodním hvizdem v některých místech stála voda. Pořadatelům se ale podařilo připravit trávník do takové podoby, aby jej rozhodčí mohli uznat za "hratelný". Na lavičce domácích bylo pět hráčů ke střídání včetně tří dorostenců. Koučing tohoto utkání si na starost vzal Ondra Gabrhelík, který zaskočil za Michala Huťku. Ten si plnil hráčské povinnosti v týmu Napajedla A.
Zápas začal nepříjemným střetem pohořelického golmana a halenkovického hráče Víti Janoška. Víťa následně musel odcestovat na zlínskou úrazovku. K překvapení a nevoli domácích diváků nebyl tento zákrok nijak karetně oceněn. Faul byl navíc přiřčen domácímu hráči.
Pozvolný náběh do zápasových otáček a zvykání si na hodně těžký terén zvládli lépe hosté, kteří v 10. min. předvedli nebezpečný náběh, zakončený střelou mimo bránu. Ve 12. min., taktéž střelou mimo, neproměnil svou individuální akci Jirka Sudolský, nasazený od začátku do útočné formace Halenkovic. Ve 21. min. vypruboval golmana hostí střelou z dálky Ondra Kadlčák, který se nám pro změnu pomalu zabydluje v obraně. Ve 22. min. si vytvořil brejkovou situaci Dan Kocián, vychytal jej brankař. Ve 24. min. měli domácí namále. Únik pohořelického hráče zpomalil brankař Tomáš Janošek, míč však svou cestu neskončil a pokračoval do naší brány. Nedoputoval tam, před brankovou čarou jej na roh vykopnul Lukáš Kocián. Iniciativa se překlopila na stranu domácích. Ve 28. min. se do brejku opět dostal Dan Kocián, rozhodl se pro zakončení lobem. Míč sice brankaře překonal, skončil však mimo bránu. Ve 32. min. s chutí hrající Dan Kocián krásně našel Viktora Holešinského, jehož střela byla vyražena na roh. Tlak domácích sílil. Ve 41. min. z dálky vypálil Jirka Sudolský, branku netrefil. Mezi 43. a 45. min. domácí zahrávali sérii rohových kopů, ale ani z nich se zaskórovat nepodařilo. Do šatny naši hráči odcházeli s vědomím, že takové plýtvání gólovými příležitostmi by se jim mohlo krutě nevyplatit.

Možná proto začali domácí druhou půli jako z partesu. Ve 45. min. oblažila oko náročného příznivce kopané krásná kombinační akce po ose Holešinský – Polášek – D. Kocián, chyběla jen ta správná tečka. Danova střela byla tak trochu tradičně sražena na roh. Rozehrávka tohoto rohu také hrozila gólem, škoda, že pěkný centr podběhl Jirka Sudolský. Pohořelice se nevzdávaly a hned ve 47. min. v předbrankovém prostoru pěkně potrápily naši obranu. Jejich zakončení přesně zapadalo do koloritu tohoto utkání - přišla jen střela nad bránu. Naštěstí. V 50. min. předvedl hezké sólo Viktor Holešinský, pokusil se o obstřel brankaře, ten se nachytat nenechal. O minutu později opět úřaduje Viktor a jeho tvrdá střela míří nad bránu. V 55. min. došlo ke zlomové události. Dan Kocián se opět ocitá tváří v tvář pohořelickému brankaři a opět nic. V tuto chvíli si Dan uvědomil, že dneska mu prostě gól není přán. Začal nahrávat a dělal to skvěle. V 57. min. se všechno změnilo. Přesný centr našel na zadní tyči Dominika Poláška a ten se nezmýlil 1:0. V 58. min. přišla velká paráda. Jirka Sudolský přesným míčem našel Martina Svobodu, který balon dokonale zpracoval, připravil si střelu a ta se mu povedla na jedničku. Brankař neměl šanci 2:0. Když v 64. min. proměnil Jirka Sudolský samostatný únik na 3:0, vypadalo to, že je po všem. Byl to však obrovský omyl. Pohořelice se nevzdaly. Hra se přiostřila a hned v 66. min. byli hosté za svou bojovnost oceněni. Naše zadní řady nezachytily míč včas a ten se v malém vápně dostal na hlavu útočícího hráče 3:1. Napínavou a vyrovnanou desetiminutovku naši fotbalisti přečkali bez další úhony. V 79. min. přišlo na stranu domácích uklidnění. Díky aktivitě Dana Kociána a jeho přesné přihrávce na průběžný stav 4:1 hlavou zvýšil Jirka Sudolský. A ani to halenkovickým nestačilo. 84. min. přinesla další z krásných nahrávek z dílny Dana Kociána. Tentokrát byl jejím adresátem Viktor Holešinský. Viktor předvedl hezké zakončení, které rozehřálo prokřehlé příznivce domácích 5:1. Viktor svůj gól oslavil nezvykle na zemi, protože jej chytla křeč. Znamení, že nejen on, ale také všichni jeho spoluhráči dali do pouťového utkání maximum. I proto toto derby skončilo naprosto nečekaným ale zaslouženým výsledkem. TJ Halenkovice x TJ Sokol Pohořelice 5:1.

Foto (2 stránky) Dušan Chlud

 
Aktuální články
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

 
Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

 
Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

 
Lukov - nejvzdálenější destinace jara
 
Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1
 
Zápas starých gard pro "Krůčky"
 
V 16. kole hostíme Spytihněv
 
Tragický a epický poločas ve Zlámanci
 
Stavění májky na hřišti
 
Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | neděle 09.06.2024, 17:00
21. kolo
VS.
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS